Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Toby
Hledaný text:

Tři měsíce s Tobym

Vloženo: 18. 10. 2020

Ahoj Pomocným tlapkám!

Myslím, že po třech měsících už můžeme s jistotou konstatovat, že Toby je právoplatným členem rodiny a jsme přesvědčení, že to tak i sám cítí. V první polovině září se toho u nás příliš neudálo. Hodně času jsme trávili doma a užívali si klidnější období roku, kdy můžeme být více spolu. Bylo trochu více času na domácí aktivity – cvičení, hry, polohování. Tobík vše zvládá úplně bez problémů a je rád za každou akci, do které ho zapojíme. S úsměvem si vzpomínám, jak jsme se s Pavlem na pobytu u vás v Plzenci snažili zachytit Tobyho při tom, jak úplně samostatně a bez povelu či povzbuzování podává Denisce hračky na stolek a jak to vyžadovalo spoouuuoustu trpělivosti, než se to nějak podařilo zachytit. Dnes už jen doma dám Denisce hračky, snížím jí stolek a Toby už nadšeně čeká, až něco shodí a já se nemusím vůbec angažovat. Samozřejmě ví, že když bude poctivě a opakovaně pracovat, odměna ho nakonec nemine. Proto po mně taky jedním okem pokukuje, přestože já dělám, že si vůbec nevšímám :). Toby má dvě svoje hračky – míček a kroužek. Často si usmyslí, že by si chtěl hrát. Když ale s Kačkou ani jeden zrovna nemáme náladu na hraní, už jsme ho několikrát viděli, jak jde se svými hračkami za Deniskou a zkouší štěstí u ní. To jsou docela komické momenty.... Když se Dendě po Tobyho četných pokusech podaří míček/kruh konečně uchopit a shodit na zem, Tobík je štěstím bez sebe :)... Jinak je to docela pecivál. Naše hodná maminka ho naučila ležet na gauči, přestože oba dva dobře ví, že se mi to nelíbí. Tobík tedy často „vegetí" na gauči s polštářem pod hlavou, ale jakmile tuší, že se blížím nebo mě uvidí, otráveně leze dolů, aniž bych mu musel cokoliv říkat. Není to ale nic platné, protože, sotva odejdu z místnosti, je zas zpátky na gauči :).

Vycházek ven a do obchodů se v průběhu září moc nekonalo. Jednak se s Deniskou aktuálně mezi lidi moc nehrneme a zároveň nás v druhé polovině září čekal první celotýdenní hiporehabilitační pobyt v Bohuslavicích na ranči s Tobíkem po boku. Deniska tedy potřebovala hlavně načerpat síly a být zdravá, aby pobyt úspěšně absolvovala.

Tobíkova premiéra v Bohuslavicích dopadla nad očekávání dobře... První den se očichal s tamními pejsky (psi na canisterapii se tam často pohybují na volno) a neměli jsme s nimi dále žádný problém. Jeho rozvážná povaha pro nás asi bude v mnoha ohledech výhodou, protože při setkání s jakoukoliv zvěří či dobytkem byl spíše opatrný a tisknul se k nám, než aby chtěl nějak dovádět. Naopak chodí precizně u nohy/kočárku. Cvičení s Deniskou pod vedením tamní terapeutky zvládal perfektně, takže s ním byla i z její strany velká spokojenost. Koní se zpočátku trochu bál, ale po pár dnech, když zjistil, že mu od nich opravdu nic nehrozí, už si jich už skoro nevšímal a přiblížil se klidně i takřka na dosah. Ven na procházky tam chodil rád, ale vždy na něm bylo vidět, že měl velkou radost, když jsme se zase vrátili na pokoj a měli svůj klid. Pobyt jsme si všichni tři spolu užili a myslím, že už nemáme sebemenší důvod k obavám někam zase vycestovat. Je to úplně na pohodu a těšíme se zase na příští léto :)... Snad už to bude v normálním režimu bez nějakých opatření.

Po návratu z Bohuslavic měla Deniska naordinovaný odpočinek, což jsme dodržovali a nyní už jsme zase zaběhlí v běžném režimu. Poslední dobou nás opět mírně ovlivňuje doba koronavirová, ale to jistě i vás všechny. Jinak se ale máme celkem fajn!

Mějte se krásně, hodně zdraví a pohody všem a budeme nadále ve spojení ;)

Kuba Jeništa s rodinou

 
doma_gaucink_s_Kubou_a_dedou.jpg doma_pri_kojeni_casto_asistuje_Tomaskovi.jpg doma_se_mota_se_vseho.jpg kone_01_prochazka.jpg kone_02_cunik_se_mu_nelibil.jpg kone_03_Deniska_jezdi_tak_cekame.jpg kone_04_prochazka_2.jpg kone_05_seznameni_s_lamou.jpg kone_06_a_zase_nam_ta_holka_jezdi.jpg kone_07_pusinka_po_cviceni.jpg kone_08_pocasi_nam_vyslo.jpg kone_09_metr_od_kone_uz_v_klidu.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky - přesunuto na 10. 5. 2021!

Benefiční koncert skupiny Čechomor přesunut na 10. 5. 2021! Čtěte více...
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020