Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Teki
Hledaný text:

Tekimu už je 7 let

Vloženo: 10. 3. 2019

Tekimu už je 7 let a za chvíli to bude 5 let, co je u nás jako asistenční pes. Těch 7 let by mu ale člověk nehádal. Pořád je to tak trochu štěně. Svou práci zvládá, to ano, ale pořád je někdy trochu uspěchaný. Samozřejmě po těch letech, kdy se neustále dokola opakuje stejný nebo podobný denní režim už perfektně ví, kdy bude muset pracovat a co bude dělat, jen někdy nepočká na povel a začne pracovat sám. A jeho aporty? Asisťáci, když pracují doma, tak většinou způsobně chodí. Teki ne. Ten musí i při podávání a přinášení doma běžet a občas i poskakovat. Takže když přináší do předsíně, kde máme lino, občas před Jarkou brzdí smykem. Jako v nějaké kreslené grotesce. Ale už to má tak „vychytané", že vždycky dobrzdí včas... A takhle to má se vším. Je prostě rád, když se něco děje, je rád, když život „odsýpá".

Byl takový od začátku, ale doufali jsme, že až mu bude nějakých 5 let, bude už zklidněný. Teď je mu sedm a do klidného a důstojného psa má daleko. Už se smiřujeme s tím, že je to „napořád"...

Nové prostředí, nové situace nebo noví lidé – to pro něj není žádný problém. Naopak, hned se snaží všechno aktivně prozkoumat a s každým se hned skamarádit. A to se mu většinou daří. Má ale trochu „slabost" pro vozíčkáře. Jakmile nějakého vidí, hned by mu šel také asistovat. Třeba teď v zimě se s jedním vozíčkářem seznámil v restauraci a hned mu chtěl sundávat rukavici...

V loňském roce u nás došlo jen k jedné změně, když před Vánoci umřel Tekiho předchůdce ve službě a kamarád Lordík. Teki z toho byl několik dní nejistý a netroufal si lehnout na pelíšek, kde vždycky spal Lordík. Ale po pár dnech se s novou situací srovnal a dnes už ví, že má doma pelíšky dva a může si lehnout na který chce.

Silvestra jsme strávili tradičně. Protože se Lordík vždycky bál petard a toho rámusu, dělali jsme to už několik let tak, že jsem psy před půlnocí naložil do auta a vyjeli jsme na (prakticky prázdnou) dálnici. Do města jsme se vraceli až před jednou hodinou ráno, když bylo po všem. Tekimu ty rány až tolik nevadí, ale nepříjemné mu to každopádně je. Letos jsme jeli už bez Lordíka, ale tradici jsme dodrželi. Jen jsme s sebou vzali našeho kamaráda od sousedky, čivaváka Kubu, který má trochu problémy se srdíčkem a toho kraválu se moc bojí. Takže Teki dělal Kubovi společnost, oba spolu prožili silvestrovskou půlnoc úplně v pohodě a v klidu na D11 a ten kravál je nijak nestresoval.

S Tekim se prostě nenudíme. To ostatně ani nejde...

L. Metelka

 
cekarna.jpg podavani.jpg teki.jpg teki_bw.jpg v_aute.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020