Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Teki
Hledaný text:

Tekiho první měsíc ve službě

Vloženo: 8. 8. 2014

Stává se už poměrně pěknou tradicí, že noví klienti popisují na webových stránkách Pomocných tlapek první měsíc se svým novým psím parťákem. No a protože je to v těchto dnech právě měsíc, kdy jsme si přivezli domů Tekiho, přidáváme se k této tradici i my.

Kdybych měl zhodnotit, jak se u nás Teki zabydlel, musel bych napsat – naprosto skvěle. Teki neprošel klasickou Tlapkáckou předvýchovou, takže ve výcviku musel být trochu déle, aby se „doučil" všechno, co bylo třeba. Ke konci výcviku ale bylo jasné, že už potřebuje jít k nějakému klientovi. Takže když se to konečně stalo, začal si to doslova užívat. Se stěhováním k nám, se změnou denního režimu i režimu krmení (přešli jsme na krmení 2x denně) neměl vůbec žádný problém a okamžitě se přizpůsobil. Velice mu to vyhovuje. Pokud jde o vztahy s naším asistenčním seniorem Lordem, sice na něj ve svém mladickém elánu občas něco zkusil, to ale zase řešil Lordík s přehledem a odkázal Tekiho do patřičných mezí. Třeba když se chtěl Teki podívat zblízka do Lordovy misky, když Lord jedl. Stačilo jedno důrazné zavrčení a od té doby se Teki k Lordovi, pokud Lord jí, nepřiblíží více než na 2 metry. Prostě – Lordík je šéf, dokáže to Tekimu dát klidně a jasně najevo a Teki to většinou respektuje.

To ale neznamená, že by Teki byl nějaký „ušlápnutý". Vůbec ne. To on by se ani nenechal. Je to živel. Pořád aktivní, pořád zvědavý, pořád v dobré náladě. Někdy to všechno ale dává najevo tak intenzivně, že je třeba ho trochu brzdit a umravnit. Na veřejnosti je to bez problémů, ale doma občas trochu „zdivočí" a nekontroluje to svoje nadšení ze všeho možného (a někdy i nemožného). Prostě – mladý aktivní pes. Rád má pěkně celou „smečku" pohromadě, ale na Jarce už je doslova závislý. Chodí s ní všude. Stačí, aby Jarka jela třeba jen do kuchyně – a Teki musí jít s ní. Po pracovní stránce nemá problém. Asistenční práci hned vzal „za svou" a pracuje opravdu dobře. Jen si ještě musí na některé věci trochu zvyknout. Třeba jak moc zatáhnout za šňůrku, aby otevřel dveře „tak akorát". Ale i to se lepší. Některé domácí „rituály" už docela chápe, ví třeba, že když přijede Jarka domů, přezouvá se do bačkor. Tak je už podává sám. Někdy je ale v tom svém elánu podával příliš brzy. Ještě než Jarka přesedla z elektrického na mechanický vozík, už před ní stál Teki s bačkorami. Takže je musel chvíli držet a čekat. Ale už se učí i to, že všechno má svůj čas. Zato když není nic na práci, umí relaxovat úplně v klidu a v pohodě. Jen musí být co nejblíže u Jarky. Je vidět, že se u nás cítí dobře.

Prostě Teki je u nás zatím jen měsíc, ale až na úplné „kosmetické" maličkosti už pracuje opravdu jako zkušený asisťák, jako by u nás byl už dlouho. Do naší smečky zapadl výborně.

Víme, že Pomocné tlapky velice dobře umějí dát dohromady toho správného klienta s tím správným psem. Máme s tím i osobní zkušenost, Teki je už náš třetí asisťák, po Benovi a Lordovi. Ale i nás překvapilo, jak to jde zatím hladce.

 
Asisťáci na hromadě Je horko, chladíme si nohy Když jím, nic jiného mě nezajímá Lordík a Teki Kostička z buvolí kůže je moc dobrá Hlídám na terase, jestli k nám někdo nejde
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020