Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Teki
Hledaný text:

Teki – pes mnoha tváří

Vloženo: 18. 7. 2016

Tekiho máme doma už dva roky. To je dost dlouhá doba, abychom se navzájem dobře poznali. A po té době můžu klidně konstatovat, že Teki je pes mnoha tváří...

Teki asistenční: Je to jeho nejdůležitější role a zvládá ji opravdu dobře. Pomůže se vším, co Jarka potřebuje. Podává věci, pomáhá se svlékáním rukávů a nohavic, otvírá dveře. Žádný problém. Jen občas se v jeho práci objeví i další, trochu uspěchaná tvář.

Teki uspěchaný: Protože už dobře ví, jak jdou věci po sobě, někdy nečeká na povel, ale dělá věci sám, už „dopředu". Jenže pak musí trochu čekat, až přijde ten správný čas. Jarka mu musí občas při práci připomenout, že má pracovat P-O-M-A-L-U , chvíli počkat a teprve pak podávat „do ruky", aby to v tom nadšení neuspěchával. I tady prostě platí, že „práce kvapná, málo platná". Na rozdíl od většiny asistenčních psů, kteří při práci způsobně chodí nebo vyklusávají, Teki při tom často doslova poskakuje. Proto je problém ho při práci vyfotit. Většinou je z něj „Teki rozmazaný". Souvisí to s jeho další tváří, tentokrát nadšenou.

Teki nadšený: Pořád má dobrou náladu a má rád, když se něco děje. Cokoli. Pomalé procházky mu sice nedělají problémy, ale je daleko raději, když Jarka jede na vozíku „co to dá". Její vozík umí až kolem 13 km/h a to je tak asi Tekiho oblíbené tempo. A tak je to u něj se vším. Věci prostě musejí „odsýpat". Je nadšený, když jdeme ven, je nadšený, když se vracíme domů, je nadšený, když potkáme známého (člověka nebo psa), je nadšený, když jdeme do obchodu nebo restaurace. Na veterině už se nemůže dočkat, až půjde do ordinace a neslušně předbíhá. Ale nejvíc je nadšený, když má pracovat. Nadšený pes je fajn, ale pokud by to bylo spojeno s uspěchaností nebo příliš divokým chováním, není to úplně to pravé.... Tohle musíme u Tekiho hlídat, ale daří se...

Teki kontaktní: To tedy je, a jak! Fyzický kontakt vyloženě vyhledává a dělá mu moc dobře. Vedle jídla je to pro něj snad ta největší odměna.

Teki kamarádský: Rád se kamarádí nejen s lidmi, ale i s ostatními psy. Pokud ale ten druhý pes třeba zavrčí, Teki „odchází středem" a už s ním nikdy nechce mít nic společného. Kamarádil by se i s kočkami, ty ale většinou pro takové kamarádství nemají pochopení. Nedávno se chtěl kamarádit s ježkem, pro to jsme zase neměli pochopení my. Tak alespoň občas na terase prohání mravence...

Teki vítací: Teki má rád svou smečku celou pohromadě. Je trochu jako ovčácký pes. Když přijdeme s Lordíkem z práce, Teki nás vždy přijde přivítat. Lordíka ale někdy vítá skoro až moc divoce. Mírnit ho musíme i při vítání návštěv. Pro něj je prostě každý člověk kamarád a on to musí dát náležitě najevo.

S Tekim se rozhodně nenudíme. A jak jste jistě pochopili, nudit se s ním ani nejde...

 
Teki-a-Lord-cekajici.jpg Teki-koukajici.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020