Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Sendy
Hledaný text:

Eliška a Sendy

Vloženo: 13. 7. 2011

Dobrý den,

posílám pár řádků ze seznámení a soužití Sendy v naší rodince. Nejprve bych chtěla všem poděkovat že jsme dostali možnost mít Sendy. Bylo to dlouhé čekání, které se nám vyplatilo počkat. Elišky handicap je trošku složitý a náročný. Narodila se s Struktální abnormitou CNS typu Dandy Walker rozvojem HC, farmakorezistentní epi syndromem, centrální levostrannou hemiparesou, autismem s projevy auto agresivity a agresivity, zbytkovým zrakem.. Ohledně agresivity kterou dcerka má je vše složitější i pro volbu šikovného společníka. Abych řekla pravdu z prvního setkání jsem měla veliký strach jak bude Eliška reagovat. Pokud ji někdo či něco vadí má abnormální sílu provázenou agresivitou. Eliška Sendy přijala bez známky agrese a postupně se seznamovala. Velice se jí zalíbilo, když něco vyhodila z postele a Sendy hned podávala věci a já ji je vracela zpět. Po návratu domů ji pořád volala a hledala. Naštěstí nám to uteklo a za 5 týdnů jsme si pro Sendy jeli.

Nejvíce mě potěšilo jak nám Sendy přivezli bylo vidět že je šťastná a hned kolem Elišky. Obě si vzájemně padly do oka. Měla takovou radost že lítala kolem ní sem a tam. Velice si spolu rozumí a vyhrají. Pro Elišku to je kamarádka a já jako matka jsem poprvé po 8 letech viděla svou dceru hodinu si hrát. Bylo to něco nádherně nepopsatelného až mě to přivedlo k slzám. Eliška jakožto autistka má 3 věci co musí mít pořád u sebe a nic jiného nechce a netoleruje. Ty věci jsou plastový kelímek, lžíčka a papír. Pokud nemá tu danou věc vyvolá to v ní agresi. Jediný komu tu lžíčku sama přímo dá je Sendy. Pěkně si spolu hrají a nechá dokonce Sendy aby ji vzala ruku do tlamy. Vůbec ji nevadí když je zalehnuta či potahovaná po podlaze. Toleruje i to co ani já nemohu s ní dělat.

Když je Eliška v posteli a jdeme ji vytáhnout, Sendy ihned vstane a skáče radostí že ji dostane na zem. Tam si potom spolu hrají. Dále je velkým pomocníkem pro mě matku. Sendy velice ráda pomáhá a pořád by chtěla něco dělat. Vellice ráda podává pleny a oblečení. Když Elišku přebaluji a převlékám sama vezme věci a na zavolání je odnáší. Dokonce se několikrát stalo že plenu pustila přímo do koše, ale to se časem naučí. Tuto užitečnou věc jsme si zapomněli říct, aby ji naučili. Starší dcera ji naučila že společně svléknou povlečení a jde ji to velice dobře. Dokonce než to spolu odnesou, tak si to dokáže pěkně srovnat aby netahala věci po zemi...

Ještě jednou děkuji vám i všem sponzorům protože vím, že toto je velice náročné nejen na finance, ale i po stránce fyzické a psychické.

Přejí vám mnoho úspěchů při dalších výcvicích a hodně tak obětavých sponzorů.

S pozdravem
Doležalovi a Sendy

 
02072011183.jpg 02072011195.jpg 04072011198.jpg 10072011213.jpg 24062011144.jpg 25062011152.jpg 27062011171.jpg 30062011173.jpg 30062011176.jpg Eliska-Sendy-7-2011-143.jpg Eliska-a-Sendy-1.jpg Eliska-a-Sendy-101.jpg Eliska-a-Sendy-117.jpg Eliska-a-Sendy-55.jpg Eliska-a-Sendy-61.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019