Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Peggy
Hledaný text:

Podzimní pozdrav z Chocně

Vloženo: 8. 10. 2020

Při sepisování těchto řádek jsme si uvědomily, že je to již téměř rok, co jsme se vrátily z posledního přezkoušení v Plzni. Od té doby se mnoho nezměnilo. Peggy se těší dobrému zdraví, je veselá, společenská a svědomitě si plní svoje úkoly.

V lednu jsme se musely tradičně na tři týdny odloučit, protože jsem nastoupila rekondiční pobyt v rehabilitačním ústavu v Žírči. V této době pobývala Peggy na „prázdninách" u dcery. Užívala si společnosti dalšího psa, několika koček a dalších domácích zvířat, takže o zábavu měla bohatě postaráno. Shodou okolností na tuto dobu také připadly Peggyniny narozeniny, které slaví společně s mojí vnučkou Zorkou. Oběma bylo šest let. Peggy dostala krásný dort z granulí a mrkve, který pro ni přichystala dcera společně s vnučkou. Peggy byla z dortu nadšená, a nežli jsme stačili pořídit fotodokumentaci, nebylo už co fotit. Peggy dort slupla jako malinu.

Po mém návratu z rehabilitačního pobytu jsme plynule přešly do období nouzového stavu. To pro nás znamenalo omezení pohybu po městě a do obchodů. Naopak, naše procházky častěji mířily do parku a přilehlého lesa. Na delší procházky pak Peggy vyrážela s mojí osobní asistentkou Míšou. Ta se k Peggy chová velmi hezky a obě v sobě našly velké zalíbení.

Léto pro nás bylo dobou návratu do relativně normálního života, na prázdniny k nám přijela druhá dcera s dalšími vnoučaty a jedním kocourem, který s námi sdílel několik týdnů společnou domácnost. S Peggy se navzájem mají rádi, občas se k sobě i přitulí, ale více či méně se ignorují a každý si žije po svém. Kocour rád vyráží na delší procházky po okolí a někdy je potřeba ho jít hledat. Zejména za tmy. To si vždy na pomoc beru Peggy, na kterou kocour venku poměrně dobře reaguje a většinou se v krátké době objeví a můžeme se společně vrátit domů. Jejich vzájemný vztah nenaruší ani to, když Peggy občas neomylně vyluxuje do dna kocourovo jídlo. Toto se téměř nedá ohlídat, protože Peggy využije právě jediný možný nestřežený okamžik, často to zjistíme až po delší době, kdy se kocour zoufale domáhá svého jídla. Společně se pak ale z jedné misky napijí a vše je odpuštěno a zapomenuto.

Jinak je ale Peggy vzorná pomocnice. Svoje úkoly si plní jak má, ve chvílích volna procvičujeme i povely nebo úkoly, které nepoužíváme tak často, aby je nezapomněla.

O tomto víkendu nám, zdá se, začal pravý podzim, bylo deštivo a hodně se ochladilo. Uvidíme, jak dlouho ještě budeme moci vyrážet na naše oblíbené procházky, než se počasí úplně zkazí. Nedáme se ale tak jednoduše odradit.

Zdravíme všechny do Tlapek a přejeme hezký, pokud možno epidemií nezkažený, podzim.

Věra a Peggy

 
peggy22.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky - přesunuto na 10. 5. 2021!

Benefiční koncert skupiny Čechomor přesunut na 10. 5. 2021! Čtěte více...
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020