Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Peggy
Hledaný text:

Jmenuji se Peggy

Vloženo: 10. 3. 2014
Ale už padám únavou

Ahoj, jmenuji se Peggy a narodila jsem se v lednu 2014 v Plzni.

Protože ze mě bude asistenční pomocnice, budu se muset nejprve socializovat v rodině, kde mě naučí čůrat a kakat na správné místo, spinkat v boudičce, ukážou mi, jak chodí život ve městě, třeba na poště, v pekárně, nebo u lékaře. Až tohle všechno budu umět, přestěhuji se někam, kde podstoupím speciální výcvik, kde mě naučí, jak být tím nejlepším pomocníkem pro některého z našich handicapovaných občanů. Na všechno se velice těším a nemůžu se dočkat, až budu všechno umět. Nebudu ale předbíhat a začnu pěkně od začátku.

Dne 8. 3. 2014 mě Hanka s Petrem přivezli na Jižní Moravu, kde bude začínat moje předvýchova. Vypadá to tady moc pěkně a moje nová teta se strýcem jsou velice sympatičtí. Dokonce tady mám i psí kamarádky. Daisy, což je skoro šestiletá fenka Rhodéského ridgebacka a Meggie, což je skoro roční fenka Kavalír King Charles Španěla.

Možná přeháním, když říkám kamarádky, protože zatím se na mě koukají trochu nedůvěřivě. Já ale přesto věřím, že se nakonec budeme mít moc rády. Já jsem totiž ještě velmi malý tvoreček a holky jsou již obě dospělé a hodně rozumné. Už umí poslouchat téměř na slovo a nedělají doma loužičky, ani jiné, ty nevoňavé značky. Mně se obě holky moc líbí. Tak třeba Daisy, má cecíky přesně, jako moje maminka a dokonce skoro ve stejné výšce. Moc nerozumím, proč mi odmítá dát napít. S Megii jsem si chtěla pohrát, jako se svými sourozenci, ale ona utekla, už když jsem ji poprvé kousla do ucha, což mi také vůbec nejde na rozum.

Myslím ale, že si brzo získám jejich důvěru a pak se budu fotit společně s nimi. Ještě moc nerozumí tomu, proč jsem tady, ale až je přesvědčím, že pro ně neznamenám žádné nebezpečí, budou z nás veliké přítelkyně. Moje nová, dočasná rodina mi připravila krásný dárek na uvítanou, aby odtržení od mojí maminky bylo pro mne snadnější. Tím dárkem je bílý, plyšový pes Špagetka a je zatím větší, než já. Zatím se musím natahovat, abych byla stejně dlouhá, ale bude mi stačit pár týdnů, abych ho přerostla. Jsem si totiž jistá, že když je plyšový, tak už víc nevyroste.

Špagetku jsem dostala na noc na spaní do boudičky. Při nočním venčení, jsem se rozhodla, že tetu trochu pozlobím. Pěknou dobu se mnou stála venku na trávníku a čekala, až se vyprázdním. Já jsem se ale jenom vyčůrala a hovínko jsem si schovala, až na zpáteční cestu do předsíně. Teta mi ale ani nehubovala, jen ho sebrala do pytlíku a hodila do popelnice.

9. 3. 2014

A protože jsem si ráno tak krásně nacpala pupíček, budu moci napsat v obýváku pořádně dlouhý vzkaz. Mamka Hanka říkala, že tak 20 minut po jídle kakám, ale já si pospíším, aby si můj vzkaz stačili teta se strýcem přečíst.

Symboly jsou jasné, ale raději vám ho přeložím. „Já, Peggy jsem tady šťastná a mám vás ze srdce ráda."

Po snídani teta vybalila celou mojí výbavu, dala mi fešáčky obojek a začala mi při čůrání připínat za krk nějakou šňůru, která mi neustále vymezuje prostor. Nepustí mě, abych běhala kolem tety dokola. Prý se na ní naučím venčit a bude užitečná mému novému pánovi nebo paní. Ani trochu se mi na té šňůře nelíbí a tak se zásadně vyprázdním, až mi ji teta odepne.

Asi to tak nebudu moci dělat donekonečna, teta je totiž velmi neoblomná, ale ještě chvíli ji přeci jenom pozlobím. Nový obojek, mi moc sluší- jsem dost fešanda. Už abych mohla chodit na delší procházky, tady ten trávník před domem už se mi zdá docela malý. Okolo chodí spousta dětí, jezdí lidi na kole, vrčí auta, zpívají ptáci. Také už chci patřit do velkého světa a okukovat dění ve městě. Ale teď si půjdu raději zdřímnout, abych nabrala sílu na další krmení a taky na uvítání mých chlupatých kamarádek, protože se za chvíli vrátí z dlouhé procházky.

Peggy

 
Chrápu jako dospělý bernardýn Tak si trochu schrupnu U paničky na klíně je dobře Trochu zapózuji Něco si tady přečtu Natáhnu se, abych byla stejně velká Krome Daisy a Meggie je tu ještě jedna kámoška Daisy a Meggie Vzkaz pro páníčky P1012066.JPG P1012089.JPG P1012095.JPG P1012097.JPG P1012151.JPG P1012156.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018