Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Pája
Hledaný text:

Život s Pájou je krásný

Vloženo: 24. 1. 2019

Ahoj všichni naši kamarádi a přátelé.

Zdravíme vás s Pájou z brdských lesů, kde právě rehabilitujeme v Nemocnici Na Pleši.
18. ledna zde Pája oslavila své páté narozeniny. Již 3 roky a 4 měsíce spolu plujeme životem a dovolte, aby jsme se trochu rozepsaly o našem soužití.

Život s Pájou je krásný. Vše se změnilo od základu. Je to můj černý anděl, který mi pomáhá jak po stránce fyzické, tak hlavně i psychicky.

Mám nervosvalové onemocnění a postupně ztrácím cit a pohyblivost v horních i dolních končetinách. Je to hodně náročné, protože jsem člověk aktivní a nemohu se nějak stále smířit s různými překážkami a omezením v životě. S tím mi moc pomáhá Pája. Díky ní se už nestydím vyrazit do společnosti, mezi lidi. Měla jsem psychický blok či pocit, že lidé na mě koukají a necítila jsem se dobře. Pajinka mě doprovází úplně všude. Teď je středem pozornosti ona a já se cítím naprosto v klidu. Je si moc dobře vědoma, že jí lidé chválí, jak je šikovná, poslušná a krásná :)

Miluji její blízkost, teplo a energii, která je cítit při každém dotyku. Denně spolu polohujeme. Ležíme vedle sebe, já si jen tak položím ruku nebo nohu přes ní nebo pod ní. Zahřívá mi svaly. Když si odpočine, masíruje a stimuluje je jazykem olizováním. Je to nejlepší masáž na světě :) Dělá to s radostí a ví, že si její práce velmi vážím.
Podává mi ze země, cokoliv mi upadne, otevírá dveře, když mám plné ruce a při chůzi venku mi dělá oporu a vyrovnává stabilitu. Stačí lehce zatáhnout za vodítko, dát povel a Pája už ví, co je potřeba. Opakujeme povely, které máme naučené, i když je zrovna nevyužíváme.

Můj zdravotní stav se určitě zlepšil, co mám Páju. I když nervy a svaly postupně slábnou, to bohužel zastavit nejde. Psychicky je mi mnohem líp. A to hlavně díky Páje! Když ráno otevřu oči a vidím jí, jak mi stojí u postele s plyšovým bobrem, musím se smát. Trávíme spolu veškerý čas a jsme na sobě závislé. Krásné procházky venku, nákupy, cesty k lékařům, návštěvy, rehabilitační pobyty... Dokonce byla se mnou i u nepříjemného soudního jednání.  A je natolik inteligentní, že když na konci paní soudkyně všechny vyzvala, aby povstali, tak Pája se postavila také a radostí vrtěla ocáskem :). Jinak poslušně celé 2 hodiny ležela na dečce vedle mě a spinkala.

Jinak je Pájinka zdravá. Podle plánu odčervujeme a docházíme na očkování. Bere pravidelně léky na inkontinenci, které perfektně fungují. Dokonce se nám podařilo zhubnout 2kg. Možná i více, ale to zjistíme až za pár týdnů po návratu z rehabilitace.

Chci z celého srdce poděkovat úplně všem, díky kterým mám Páju. Od Pomocných Tlapek, Vlastičce Peterové, která mi předvychovala Páju. S tou jsme stále v kontaktu. Děkuji Nadaci Kooperativa, že mi dali šanci žít plnohodnotný život a být šťastná s mojí černou láskou.

Děkuji všem mým přátelům za veškerou pomoc. Poznala jsem tolik hodných a slušných lidí, pro které slovo "POMOC" není cizí.

Zase se s Pájou brzy ozveme a napíšeme, co je nového. Teď musíme letět do místní kantýny, aby jsme stihly na páteční oslavu objednat chlebíčky :). Pája své narozeniny zde na Pleši oslaví už po čtvrté.

Mějte se všichni moc hezky a užívejte krásné zimy.
AHOJ Pája a Lenka Štochlová

 
10212428900693888.jpg 1765344966844986.jpg 20180726_094523.jpg 20181027_163742.jpg 20181130-124726.jpg IMG-20181219-WA0003.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky - přesunuto na 10. 5. 2021!

Benefiční koncert skupiny Čechomor přesunut na 10. 5. 2021! Čtěte více...
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020