Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Pája
Hledaný text:

Běh pro Pomocné tlapky ve Wellness a rehabilitace Svaté Pole

Vloženo: 25. 6. 2017

Ahoj Hani a všichni, 

V sobotu 17. 6. 2017 jsem se s Pájou zúčastnila akce: Běh pro Pomocné tlapky o.p.s., která se konala v krásném prostředí Wellness a rehabilitace ve Svatém Poli. Doprovázela nás tam blízká kamarádka Lenka, o které si všichni mysleli, že je paní ředitelka Tlapek :-) :-). Hodně se o Tlapky zajímá a žádná otázka jí nebyla cizí.

Uvítal nás majitel pan Petr Kozohorský a celá jeho veliká rodina. Jsou to moc milí a srdeční lidé. Hned se zajímali o Páju a po sdělení informace, že pejsek je v práci a nesmí se hladit a různě rozptylovat, všichni s úctou respektovali toto oznámení. Než akce začala dostaly jsme výborné pohoštění a Pája odpočívala na své tradičně růžové dečce. Kolem desáté hodiny odstartoval závod. Běhu se zúčastnilo mým odhadem asi 50 lidiček všech věkových kategorií. Někdo běžel, někdo jel na kole a někdo se jen prošel. Všichni věděli, proč tam jsou a nikomu nešlo o to závod vyhrát, ale zúčastnit se dobré věci. S Pájou jsme čekaly v cíli na soutěžící a všem zatleskaly. Hodně mě tato událost dojala. Opět jsem si pobulela a hrdlo měla celou dobu sevřené. Byla to naše první akce, kde jsme s Pájou zastupovaly Pomocné tlapky a nervozita se projevila.

Po ukončení běhu, kdy všichni zvládli ve zdraví dosáhnout cíle, přišla naše chvilka s Pájou. Všem jsme se představily, pověděly pár informací o Pomocných tlapkách a něco z našeho příběhu. Ukázaly malou ukázku toho, co Pája umí a jak moc mi pomáhá. V půlce ukázky se Pája rozhodla, ze si odskočí pro pusinku ke krásnému zlatému retrieverovi, který byl asi 20m od nás za plotem. Myslela jsem, že to se mnou sekne :-D. Tak se aspoň odlehčila atmosféra. Vysvětlila jsem, ze toto by se stát nemělo. Že pejsek není robot, ale živý tvor. A láska je mocná. Všichni se zasmáli, Pája se vrátila se sklopenýma ušima a pokračovaly jsme. V tom se po dvorku procházela místní kočička a Pája si opět odskočila. O mě se pokoušel infarkt :-D. Nenápadně jsme vystoupení pomalu ukončily a nabídly možnost se na cokoliv zeptat. To už byla Pája poslušná. Opět se potvrdilo, že když není v pohodě páníček, tak to pejsek vycítí.

Po nějaké chvíli se ujmul slova majitel pan Petr Kozohorský a oznámil, že pro Pomocné tlapky na výcvik asistenčníchpejsků se podařilo vybrat neuvěřitelných 15 500Kč! Na tento okamžik dlouho nezapomenu. Ta částka je úžasná a po předání jsem si opět pobulela a nebyla schopna promluvit. Mám velikou radost, že stále existují hodní a slušní lidé. Všichni se chovali tak skromně a přátelsky. Pan Kozohorský, celá jeho rodina, přátelé, všichni zúčastnění, paní Roubíčková, která je pravá ruka pana Kozohorského a úžasná žena. Měla jsem možnost poznat i pana Stočese, který též hodně spolupracuje s Pomocnými tlapkami.

Za celé Tlapky chci moc poděkovat, že Wellness a rehabilitace Svaté Pole ve svém krásném prostředí zorganizovali tak skvělou akci. Děkuji všem, co přispěli a pomohli . Každá koruna je malý krůček, aby další člověk měl lepší a šťastnější život jako já díky Páje.

S pozdravem Lenka Štochlová a Pája

 
FB_IMG_1497791452975.jpg FB_IMG_1497791460081.jpg FB_IMG_1497791468962.jpg FB_IMG_1497791478303.jpg FB_IMG_1497791486259.jpg FB_IMG_1497791500920.jpg FB_IMG_1497791508065.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky - přesunuto na 10. 5. 2021!

Benefiční koncert skupiny Čechomor přesunut na 10. 5. 2021! Čtěte více...
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020