Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Otík
Hledaný text:

Zdraví Vás černá tlapka Otík s paničkou Anetou

Vloženo: 17. 12. 2018

Nazdar Tlapky!

Zdraví Vás černá tlapka Otík s paničkou Anetou. Od poslední zprávy uteklo už hodně času. Suché a horké léto, pak krásné babí léto i podzim, všechno to přefičelo jako Pendolino a zase budou Vánoce...

Já se mám dobře, pomáhám jak nejlíp umím a jsem k službám paničce vždy, když něco potřebuje podat či otevřít dveře nebo jen tak dělám společnost a radost svou přítomností. „Srandy kopec" nastane, když se jen tak vrhnu svým jazykem na nohy paničky, to prý strašně lechtá. Nebo ruce. Ty má docela dost ztuhlé, a to zase baví víc mě, protože levou ruku mívá od nějaké dobroty, to si pak maličko smlsnu i já. A když náhodou někdy po tváři paničky přeletí mráček a ukápne nějaká ta slza, hned jsem po ruce, vezmu ten mrak se špatnou náladou jazykem přes tváře, bradu, pusu, nos, uši i brýle a hned je zase veselo. Spolehlivě to funguje. Paráda, ne? Nebo snad znáte nějaký rychlý a účinný lék, který by dokázal to co já ve vteřině, spravit náladu? Já tedy ne. Akorát má pak špinavé brýle, skoro nic nevidí a říká: "mlha přede mnou, mlha za mnou"...tak jdou brýle pod vodu a je to.

V červenci jsem měl týdenní dovolenou u tety Alenky, kde o mě bylo dobře postaráno. To proto, že zbytek mé smečky odjel na dovolenou do maďarského městečka Sarvar, kde jsou termální lázně. Zůstal jsem doma, protože by se mě nemohli věnovat, neboť panička prý miluje vodu, plavání a potápění. Pokud to jde, je celý den v teplé termální vodě, a to až do 22. hodin do večera! Po tom týdnu odloučení jsem skákal radostí a pelášil se přivítat! Panička byla uvolněná, odpočatá, nadšená a spokojená. Pro velký úspěch jsme dali repete ještě pár dní v listopadu.

Pokud bylo pěkné počasí, chodili jsme s Anetou a tetou Majkou na dlouhé procházky, pohybu jsem měl dost a dost. V září jsem doprovodil Anetu a její babičku na akci, kterou pořádala krajská rada seniorů Olomouckého kraje „Nejlepší babička roku". Naše babička Boženka byla totiž klubem seniorů vybrána mezi 12 nejlepších babiček Olomouckého kraje! Sice nevyhrála, ale pro Anetu a celou rodinu je stejně ona ta nejlepší ze všech!

Taky chodíme do kina, na různé přednášky, třeba povídání O Madagaskaru, na show s Halinou Pawlowskou, na setkání se známým fotografem panem Jindřichem Štreitem... Jak vidíte, nesedíme jen doma a pokud ano a pokud je čas a dobrá nálada a chuť, tak se panička se svojí mamkou věnuje své zálibě, a tou je malování obrazů a obrázků horkým voskem neboli enkaustice. Malá přáníčka měla Aneta na vánoční výstavce ve Štěpánově, tak jsem byl všechny ty vánoční záležitosti taky omrknout.

Ještě jsem si vzpomněl na jeden zážitek z léta. Jeli jsme do blízkého Šternberka na farmářské trhy a malý chlapeček, který mě uviděl, vykřikl: „ jé, mami, ten pejsek je zabalenej!" To nás všechny rozesmálo...Jinak je Aneta téměř denně na Vašich stránkách a pečlivě sleduje a čte, co je u Vás a Vašich klientů nového.

Šťastné Vánoce, klid, pohodu a hodně zdraví v novém roce!

Vám všem přejí Aneta Krylová s Otíkem a rodiče

 
IMG_20180609_111002.jpg IMG_20180811_162448.jpg IMG_20180812_161645_HDR.jpg IMG_20180817_124018.jpg IMG_20180918_141644.jpg IMG_20181009_135749.jpg IMG_20181028_154400.jpg IMG_20181129_172706.jpg IMG_20181202_153013.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019