Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Olin
Hledaný text:

Olina už máme déle než půl roku

Vloženo: 26. 11. 2015

Olina už máme déle než půl roku... utíká to.
Neustále mě udivuje, jak je Olin poslušný, trpělivý a jak přilnul k Adamovi. Je to zvláštní, když vezmu v úvahu, kolik dětí u nás doma je s Olinem v kontaktu, ale on přesto ví, že patří Adamovi, že je tu pro něj a že ho Adam potřebuje. Olin chce být Adamovi stále nablízku, obzvlášť když vycítí, že Adam není v pohodě. Adam se po ránu často vzteká a někdy třeba nechce vést Olina cestou do školy. Vysledovala jsem, že když se Adam vzteká, tak Olin prostě chce jít s ním nebo aspoň někde hodně blízko u něj. Ale když je Adam v pohodě a jdeme třeba na nějakou delší procházku a Adam už ho nechce vést, tak Olinovi nevadí, že ho vede někdo jiný.

Asi před měsícem měl Adam ve škole po ránu veliký záchvat vzteku. Byli jsme v šatně, která je poměrně malá a úzká a najednou tam přišlo víc dětí. Adam trpí určitým druhem klaustrofobie a nesnáší, když je v malém prostoru namačkáno větší množství lidí. Tahle situace u něj vyvolala nezvladatelný záchvat vzteku. Děti odešly, Adam řval a bouchal do skříněk, Olin trpělivě ležel před šatnou. Po chvíli se mi podařilo Adama trošku zklidnit, sedl si na zem vedle Olina a brečel. Olin se k němu naklonil a jemně mu olizoval ruce. Adam to nejdřív ani nevnímal, ale po chvíli mu to došlo a to olizování rukou ho uklidnilo. Pak si na Olina lehl, několik minut na něm jen ležel a to ho natolik uklidnilo, že byl schopný jít do třídy. Možná, že to nevypadá nijak závratně, ale pro mě to byla v tu chvíli od Olina ohromná pomoc! Od té doby se Adam naučil, vždycky když není ve své kůži, si na Olina lehnout ráno u šatny ještě před odchodem do třídy (v podstatě polohovat) a zklidnit se a zřejmě načerpat sílu do dne, který je před ním.

Ještě mám jeden podobný zážitek. Byli jsme na procházce, Adam se zase vztekal a řval, už ani nevím proč. Šli jsme po cestě, Olina jsem vedla já. Adam odbočil z cesty na pole, šel po poli a řval. Olin mě pořád táhnul, čím byl Adam dál, tak mě táhnul i přes napomínání víc a víc. Tak jsem mu odepla vodítko a on v tu ránu mohutným skokem vyskočil dopředu a sprintoval po poli za Adamem. Doběhl ho, otřel se o něj, aby mu ukázal, že je s ním a šel mu poslušně u nohy, dokud se Adam neuklidnil. Olin prostě vycítil, že Adam není ve své kůži a chtěl být v tu chvíli u něj.

Ale zas aby to nevypadalo, že se Adam stále jen vzteká, tak to není. Když má dobrou náladu, tak s Olinem dovádí, povídá si s ním, mazlí se s ním a trošku ho i pošťuchuje, ale v dobrém, jako kamaráda. V poslední době si Adam zase oblíbil polohování, každý večer před spaním si lehne na Olina a poslouchá při tom, jak čtu knížku.

Obdivuju Olina za to, jak se o Adama stará a jak ho má rád, prostě jen tak, sám od sebe, protože tohle ho nikdo nemohl naučit, ani mu to přikázat. Protože jsme nikdy psa neměli, tak je pro mě tenhle zvláštní vztah nepochopitelný a naprosto fascinující.

Děkujeme a přejeme hezký zbytek podzimu.
Havlovi a Olin

 
IMG_4284.JPG IMG_4328.JPG IMG_7856.JPG IMG_7858.JPG IMG_7867.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019