Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Oggy
Hledaný text:

Oggynky kulturní jaro

Vloženo: 13. 5. 2018

Zdravím Vás moji milí,

podle kalendáře sice již nastalo jaro, ale venku to tak vůbec nevypadá, stále teplota klesá pod 0°C a všude leží sníh. Kdyby bylo hezky, mohly bychom vyrazit na celodenní výlet do přírody. Takhle se musíme zdržovat převážně v interiérech.

V první třetině měsíce jsme vyrazily do kina. Jely jsme metrem do CČMka, kde jsme si vyzvedly rezervované lístky a ještě před filmem si došly do McDonaldu na zmrzlinu. Asi patnáct minut před začátkem filmu jsme se šly posadit do sálu. Já si lehla pod sedačky a spala a občas jsem prý Lenku kopla do nohou, ale ona určitě kecá, já si nic takového nevybavuji.

O týden později mě vzaly do Gongu na koncert Nedvědů. U vstupu se mnou nebyl problém a ani v hledišti si mě nikdo nevšiml. Já si spokojeně ležela, ale jen do chvíle než zhasnuli a ozval se potlesk, na pódium se objevil Milan Plechatý a začal přestavovat ostatní členy kapely.. Nejdřív ohlásil Petra Kocmana a já se musela zvednout, abych viděla toho pána, co nám v lednu zpíval z CD v autě cestou do Třemošné. Když jsme si lehla, znovu se ozval potlesk a na pódium dorazil Vojta Nedvěd, takže jsem se opět zvedla, abych si věděla jak vypadá. Opět jsem si lehla a opět jsem se musela zvednout, abych viděla i toho hlavního, Františka Nedvěda. Oni prostě nemohli přijít najednou, oni prostě museli chodit postupně, abych se musela stále zvedat. Naštěstí hráli pouze ve čtyřech. Celý koncert jsem ležela a poslouchala písničky, ale žádnou novou nehráli, tak aspoň lidé mohli zpívat s nimi. Po koncertu jsme si koupily CD, na kterém jsou asi tři písničky, které já ani panička moc neznáme. Konečně něco nového.

První den Velikonočních prázdnin jsem byla v divadle. Ale ne ledajakém, byla jsem rovnou v Národním. Teď Vám to již můžu prozradit, to předvánoční focení bylo s panem Davidem Matáskem na plakát divadelní hry Vítejte v Thébách a jako honorář jsem dostala lístky na představení Manon Lescaut do Staré scény Národního divadla, abych se prý trochu přiučila kultuře. Když už jsem nejen blondýna, ale i modelka, tak ať jsem trochu vzdělaná ve všech směrech. Jeli jsme metrem na Národní třídu a pak ještě stanici tramvají. U vchodu se mnou nebyl problém a jelikož jsme přišli trochu dříve a měli lístky do lóže v přízemí, v hledišti o mně málokdo věděl..Představení bylo sice pěkné, ale na mě docela nudné, takže jsem tam usnula a chvílemi i chrápala. Naštěstí to snad nikdo nezaregistroval.

Další den jsme jely na výlet na Medník, z Hlavního nádraží do stanice Petrov u Prahy. Po výstupu z vlaku jsme přešly most přes Sázavu a vydaly se po zelené na vrchol Medníku, který jsme dobily, poté jsme pokračovaly do Třebsína za vodníkem Třebem a cestou jsme ještě hledaly Kandík psí zub, kvůli kterému jsem sem přijely, však neúspěšně. S trochou zklamání jsme však pokračovaly v cestě po Posázavské stezce, ta nezklame nikdy. Příští rok se prý na Medník vydají znovu, ale zkusí jinou cestu, podél které by mělo být nalezení Kandíku úspěšnější.

Pac a pusu, Vaše Oggy vzdělaná ve všech směrech.

 
01_v_kine.jpg 02_v_sale.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07_koncert.jpg 08.jpg 09.jpg 10_oggy_na_plakate.jpg 11_oggy_u_plakatu.jpg 12_v_divadle.jpg 13.jpg 14_pred_divadlem.jpg 15.jpg 16.jpg 17_vrchol_medniku.jpg 18.jpg 19.jpg 20_u_vodnika.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26_u_sazavy.jpg 27.jpg 28_stanice.jpg 29_vyhled_na_mednik.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019