Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Oggy
Hledaný text:

Oggy na Čechomoru

Vloženo: 3. 1. 2018

Ahoj kamarádi,

posílám Vám poslední pozdrav, naštěstí jen tohoto roku.

První víkend v prosinci jsme vstávaly docela brzo, jelikož už okolo desáté začínal náš nedělní program. Nejdříve jsme jely metrem na Hlavní nádraží, kde už byl na druhém nástupišti připraven náš vlak, který projížděl naším cílem a pokračoval přes Karlštejn až do Berouna, kde jsou prý medvědi. My však už vystoupily v Radotíně a to co na nás čekalo za mostem bylo mnohem lepší, než nějaký medvěd. Bylo tam totiž více jak dvacet flatů, se kterými jsme šly na jejich Flatí procházku podél Berounky.

Další víkend jsme jely s Lenkou na Pankrác do obchodu Spokojený pes, kde Lenka koupila Leontýnce (náš nový člen rodiny, až na mě přestane fučet, tak Vám jí také představím) misky se zaobleným okrajem, údajně pod stromeček, ale dala jí to hned, jak jsem dorazily domů. Mě pod stromeček nemusely kupovat nic, mě všechny dárky totiž přinese Ježíšek, ale nejspíš dostanu nový obojek. Z mého prvního jsem totiž již vyrostla. Cestou tam i zpátky jsme jely metrem a já byla moc šikovná, že mě chválili i ostatní lidi v metru a říkali, jaká jsem krásná.

Třetí adventní neděli jsme si udělaly krásný výlet do Vysočan, který měl být zakončen vyfocením u plakátu Čechomoru na jejich koncert ve Fóru Karlín. Nejdřív lesem, pak chvíli podél kolejí, až jsme dorazily do parku, kde jsme se krásně prošly. Cestou zpátky jsme šly kolem bobovky k zastávce s plakátem. Když jsme tam ale došly, plakát byl fuč a to tam ještě před pár dny byl.

Pondělí 18. bylo hodně náročné. Ráno jsem doma odpočívala a nabírala síly na odpoledne. V půl třetí jsem měla před Národním technickým museem důležitou schůzku se zajímavými lidmi. Společně jsme šli do expozice Televizní studio, kde jsme já a moji kolegové-modelové, nafotili pár hezkých fotek a pokud to dobře dopadne, jedna z těchto fotek bude jezdit tramvají po Praze (prozradila bych Vám víc, ale nevím zda smím).

K večeru jsem byla dohodnutá s Hankou, že ji, s paničkou a Lenkou, zastoupíme ve stánku Tlapek na koncertě Čechomoru, aby mohla jít na schůzku se sponzorem. Dorazily jsme již před pátou a jelikož Fórum se oficiálně otevíralo až v šest, musely jsme jít speciálním vchodem, ke kterému si nám přišel Petr vyzvednout, takže jsme nepřišly přes vstupní halu, ale přes hlavní sál, ve kterém Čechomor právě zkoušel. U stánku nám Hanka vysvětlila co a jak, a pak vzala Petra a Lady a odešli na schůzku, s tím, že se před sedmou vrátí, že nejvíce lidí bude chodit až po koncertu. Měla pravdu, během první hodiny přišla pouze Martina Partlová, která mě pomuchlovala a pak politovala, že musím poslouchat ten řev. Vedle v sále totiž ještě dozkušoval Čechomor a jak byl sál prázdný, opravdu to trochu řvalo. V šest se otevřely hlavní dveře, byli vpuštěni lidi, zároveň se zavřely dveře do sálu a najednou bylo velké tajemství, co se děje na pódiu. Když lidé čekali před sálem, měli aspoň možnost si u nás něco koupit, nebo aspoň hodit pár papírových do kasičky a přispět tak na výcvik nás, budoucích asistenčních psů.

Před sednou se z ničeho nic objevila Hanka a začala nám pomáhat s prodejem. Chvíli po sedmé zmizeli všichni lidé z předsálí do sálu a koncert začal. Já ležela u stánku a poslouchala a už to řvalo méně. Asi se Martina Partlová za mě přimluvila, ona je totiž naprosto dokonalá.

Když se koncert blížil ke konci, vzal mě Martin Diviš (generální ředitel pojišťovny Kooperativa) na pódium a s námi šla i Hanka a její Lady. Nejdřív u mikrofonu mluvil Martin a já si sedla a poslouchala, pak slovo předal Hance a mě si vzal do náruče, aby mě všichni pořádně viděli a já mu za to pořádně olízla obličej a lidi se smáli a tleskali. Když jsme se vrátili ke stánku, já a Lady jsme totálně padly a vůbec nevnímaly okolní svět.

Někdy okolo půl desáté už moc lidí nechodilo, tudíž Hanka začala balit stánek a s Petrem odnosili věci do auta. Poté jsme se rozloučili a než jsme opustily Fórum, stihla jsem se vyfotit s Čechomorem na plakátu i s živou Martinou Pártlovou, která mi řekla, že jsem jedna z těch inteligentnějších.

Vaše blonďatá, ale velmi inteligentní Oggy.

 
cechomor-01.jpg cechomor-02.jpg cechomor-03.jpg cechomor-04.jpg cechomor-05.jpg cechomor-06.jpg cechomor-07.jpg cechomor-08.jpg cechomor-09.jpg cechomor-10.jpg cechomor-11.jpg cechomor-12.jpg cechomor-13.jpg cechomor-14.jpg cechomor-15.jpg cechomor-16.jpg cechomor-17.jpg cechomor-18.jpg cechomor-19.jpg cechomor-20.jpg cechomor-21.jpg cechomor-22.jpg cechomor-23.jpg cechomor-24.jpg cechomor-25.jpg cechomor-26.jpg cechomor-27.jpg cechomor-28.jpg cechomor-29.jpg cechomor-30.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018