Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Odra
Hledaný text:

Ríša, Odrinka a já

Vloženo: 24. 2. 2011
P1020302.JPG

Milé POMOCNÉ TLAPKY,

Dlouho jsem přemýšlela, zda Vám poslat běžnou zprávu ze soužití, ale nakonec jsem se rozhodla, že Vám napíšu pár řádků o našem životě – mém, Ríšovém a Odrynky. Tedy společný život nás tří. Možná budu trochu osobní, ale o to více upřímná.

Jak všichni víte, tak jsem se před dvěma roky rozvedla se svým manželem a tatínkem Ríši. Bydlíme nyní s Ríšou a s Odrynkou v Třebovicích v rodinném domě mých rodičů. I když je to celkem velký dům, tak naše prostory v něm jsou dosti omezené a skládají se z jednoho pokoje, malé kuchyňky a sociálního zařízení. Nám to však ke štěstí stačí a myslím, že můžu říci za nás tři, že jsme spokojeni. U domu máme velkou zahradu a vchod z kuchyňky přímo na zahrádku, což je ideální, a jelikož je únorová zima, tak s netrpělivostí očekáváme příchod jara až se ty dveře otevřou a do domu vstoupí jarní slunce. Chtěla jsem tím vším říci, že nejen pro mě a Ríšu je to bezva, ale je to skvělé i pro našeho psího miláčka Odrynku.

Co se týká našeho společného života s naším šikovným společníkem? Riška i já jsme moc rádi, že ji máme, a že patří mezi nás. Ríša je na ni hodně zvyklý a fixovaný a miluje procházky, má radost, když si ji může vést na vodítku, dávat ji povely apod. Musím říci, že „šikovný společník“ je velmi výstižný název pro našeho psíka, protože u nás tento pojem naplňuje 100%. Ráno, než jdeme do školy, tak nám přinese Ríšovy boty, když se oblékáme, cokoliv nám spadne, tak pohotově zvedne a podá, a když se vracíme ze školních a pracovních povinností, tak přináší domácí přezůvky sotva slyší klíče ve dveřích. Je to ohromný mazel a při ranním probuzení si dá přední tlapky k nám na postel a dokáže se mazlit jako malé dítě. Riška chodí co 14 dní na víkend ke svému tatínkovi a ve většině případů si Odrynku bere sebou. Je to jeho věrná přítelkyně, a když jede bez ní, tak jde vidět, jak je smutný. Chodíme často na procházky nebo jen tak vymýšlíme společné hrátky na zahradě. Za 14 dní nás čekají jarní prázdniny a vyrážíme na jižní Moravu na dovolenou. Samozřejmě nás Odrynka bude doprovázet. Moc se těšíme. Co se týká ubytování s pejskem, tak jsme měli vždy štěstí a nebyl problém. Lidé vždy byli vstřícní a milí což nás moc těší a jsme za to rádi.

Celkově Odrynka přispívá k Ríšovému vývoji a já jsem za to moc vděčná. Mají se rádi a mě vždy potěší, když ji Ríša chytí kolem krku a nechá se od ní „pusinkovat“. Má z toho nesmírnou radost a radost v dětských očích je přece to, na čem záleží úplně nejvíce. A vím, že Pomocné tlapky si toho jsou plně vědomi, protože vidí, že jejich práce je smysluplná a my Vám za Vaši práci moc a moc děkuji.

S přátelským pozdravem
Gabka a Ríša Čumpelíkovi a Odrynka

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019