Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Naďa
Hledaný text:

Rok s Naďou

Vloženo: 3. 5. 2020

Vážení a milí přátelé z Pomocných tlapek,

než jsme se nadáli, uběhl půlrok a my se vám opět hlásíme se zprávou o soužití s naší šikovnou společnicí Naďou. Zrovna o Velikonocích tomu byl rok, co jsme si Naďu, po absolvování pobytu u vás a složení zkoušek, přivezli domů. Od té doby jsme ani jednou nezalitovali a naopak jsme velmi šťastní, že jí máme. Naďa je Patrikovi, ale i všem ostatním členům rodiny, velkou kamarádkou a pomocnicí ochotnou vždy podat potřebnou věc, svléci rukavice nebo čepici, pomazlit se a nejraději si pohrát. Miluje míček, který jí házíme a ona jej Patrikovi přináší (Páťa míček bohužel sám nedokáže hodit.) Nemá problém s podvečerním polohováním, u kterého většinou usne, a když se Patrikovi dostává masáže, nikdy nechybí a olizuje vždy druhou nemasírovanou nohu. Musí tedy dostat olej, ale protože masírujeme olejem kuchyňským slunečnicovým nebo řepkovým, tak se nebojíme, že by jí ta troška nějak ublížila.

Naďa si drží svou váhu necelých 32 kg. Krmíme stále stejnou dávkou a má dostatek pohybu. Nechá si zkontrolovat a propláchnout uši, pomazat gel na zuby, a když je potřeba, zuby také vyčistit. V březnu jsme byli u veterináře na pravidelném očkování proti vzteklině, každé 3 měsíce dostává tabletu na odčervení a počátkem dubna jsme jí dali tabletu proti klíšťatům.

Je to velmi veselý a kamarádský psík. Kamkoli s ní jdeme, dobře se chová, ať už je to ve městě, v supermarketu nebo v kině. Nyní, v době nouzového stavu, je ale nejspokojenější. Jsme všichni doma, stejně jako o prázdninách trávíme čas na chalupě, kde má Naďa zahradu a volný výběh. Každý den jdeme na procházku, a když nám přeje počasí, trávíme celý den venku. Aby se Naďa osvěžila, napouštíme jí dětskou vaničku a ona si osvěžení náležitě užívá. Je hezké sledovat, jak si stále hlídá Patrika. Když manžel například štípe dříví a Patrik na něj kouká, ona sedí nebo leží přilepená k Patrikovu vozíku. Ať se pak hne kamkoli, ona jde za ním. Loni jsme měli strach, jak se po prázdninách opět vrátí do městského provozu a jestli nezapomněla, jak se chovat v obchodě a podobně. Teď už tento strach nemáme, protože díky vašemu výcviku má určité návyky a zvyklosti hluboko zakořeněné a jsme si jistí, že jakmile vejdeme do supermarketu, kam nyní nevodíme Patrika a nechceme tam vodit ani Naďu, bude se umět chovat. Co jí vždycky šlo a za co jsme rádi, je odložení. Je fajn, když si v klidu naložíme rohlíky a jiné pečivo nebo ovoce a zeleninu a ona leží hygienicky o kus dál. Stejně připravená a v pohotovosti je, když Patrikovi něco spadne na zem. To vystřelí, aby mu danou věc zvedla, aniž by jí Patrik volal. Má to tak zkrátka naučené a za to vám dennodenně děkujeme. Mnohokrát jsme se přistihli, že si moc pochvalujeme, že volba padla na asistenčního psa a ne na nějaké štěně, o kterém jsme zpočátku také uvažovali. Neměli bychom ani čas ani schopnosti pejska vychovat.

Za ten rok, co spolu trávíme čas, jsme se mnoho naučili a věříme, že stejně jako máme rádi my Naďu, má také ona ráda nás.

Mějte se moc hezky a o Vánocích se zase ozveme. Snad už bude lépe.

S pozdravem rodina Kociánova

 
20200329_075905.jpg 20200407_112319.jpg 20200413_090008.jpg 20200416_095215.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky - přesunuto na 10. 5. 2021!

Benefiční koncert skupiny Čechomor přesunut na 10. 5. 2021! Čtěte více...
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020