Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Marley
Hledaný text:

Daník Trdla a Marley

Vloženo: 11. 9. 2014

Danielek se narodil předčasně v 29. týdnu 20. 9. 2011. Dva dny po porodu nastaly velké komplikace, praskli mu plíce, museli resuscitovat, jeho mozek byl velmi dlouho bez kyslíku a doktorům se ho nedařilo stabilizovat. Bohužel mu nedali šanci a čekali na konec. Byl velmi dlouho bez kyslíku, díky doktorům, kteří čekali až bude po všem a dávali mu hodinu, přesto přežil a svůj život si těžce vybojoval. Následkem nedostatku kyslíku mu odumřela velká část buněk v mozku, přiřkli mu DMO spastickou kvadruparézu, epilepsii westův syndrom, které jsme se úplně zbavili alternativně a nyní je Danielek již dva roky bez záchvatů  eeg čisté i bez léků. Náš největší problém je těžká spasticita, itenzivně rehabilitujeme metdou Therasuit v Polsku a Klimkovicích. Přesto jaký těžký byl jeho start do života, Danielek se nevzdává a jde stále dopředu. Mentálně je zcela v pořádku a to ho žene jako hnací motor dopředu. Prostě se hýbat chce a jde si za svým cílem.

30. 6. jsme jeli do Plzně na první secvičování s šikovným společníkem Marlym. Ti dva si hned sedli, přeskočila ta správná jiskra. Marley chodí ukázkově u kočárku, v obchodě se chová vzorně. Trénujeme vše co se Marley již naučil, přináší plínku, otevírá a zavírá dveře, podá spadlé klíče, sundá boty, ponožku, podá lahev s pitím, masíruje a prohřívá Danielka. Když leží Daniel na zemi, vždy si jde Marley lehnout k němu. Ty tři dny utekli velice rychle a nejtěžší pro nás bylo odjet domů nez Marleyho.

20. 8. jedeme na druhé secvičování. Radost ze setkání byla veliká, Marley je stále u Danečka, často ho olizuje, podává mu hračky. Když trénujeme hračku do kočárku, tak se Marley snaží dostat mu šňůrku až do ruky a trpělivě čeká až si od něj Danielek hračku vezme. Marley předvádá jak se naučil odnášet plenku do koše, ráno sám přinese čistou plenku, že máme malého přebalit. Každý den trénujeme dovednosti, Marley je moc šikovný pejsek, temperamentní, vše dělá s obrovským nadšením. Po úspěšném absolvování zkoušky je už Marley s Danečkem dokonalý tým. Secvičování doma proběhlo bez problémů.

Marley přinesl do našeho života spoustu radosti a pohody, od první chvíle se Daielkovi neustále věnuje, vyhledává jeho blízkost a vše dělají spolu. Marley Danielkovi asistuje při každé hře, podává mu hračky, jak na zemi tak i v kočárku a na stoleček. Asistuje Danielkovi při oblékání, sundává boty a ponožky. Polohují spolu, masíruje Danielkovi nohy, ruce, bříško. Trpělivě spolu dělají canisterapii každý den. Nyní jsme od 1. 9. v lázních Klimkovice na rehabilitačním pobytu. Zde se Marley chová vzorně, užíváme si procházky po okolí. Marley chodí s námi téměř na všechny procedury.

 
CAM00104.jpg CAM00111.jpg CAM00121.jpg CAM00142.jpg CAM00153.jpg CAM00159.jpg IMG_1321.JPG IMG_1331.JPG IMG_1348.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019