Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Lady a Eliška
Hledaný text:

Eliška Honlová a Lady

Vloženo: 9. 5. 2019

Milé Pomocné Tlapky,

není to snad ani možné, ale máme za sebou první společný měsíc. Představujeme Vám tedy náš NOVÝ TÝM Elišku s Lady. Elišku šest let doprovázel asistenční pes Harry a rok po jeho odchodu Eliška získala novou parťačku, tu nejlepší LADY.

Co Vám budeme povídat, obava ze secvičení a následné zkoušky byla, věděli jsme, že začátky nejsou a nebudou jednoduché a čeká nás velká a důsledná práce. Shledaní s Lady bylo radostné i přes Elišky nemoc, která se jako zázrakem za dva dny vyléčila (jelikož se jí to nikdy dříve takhle rychle nepovedlo – máme jasný důkaz léčitelky Lady a blahodárného účinku psa na člověka). Kdo Elišku neviděl – neuvěří, do Starého Plzence přijela totiž s šílenou rýmou a červeným nosem.

Hned od prvního dne jsme začali trénovat, ale vlastně nebylo ani co, Lady poslouchala na slovo a to doslova. Všechny povely sedni, lehni, zůstaň, čekej, otoč se, chůze u vozíčku … vše šlo krásně hladce. První obava z nás tedy hned spadla, Elišce jsme dali pár dní na zotavenou a pak začala pilně trénovat podávání. To byl a asi chvilku bude oříšek, Lady podává nádherně do ruky, ale Eliška není dostatečně trpělivá a Lady je rychlá. Bude to chtít chvilku cviku.

Nechceme a nebudeme srovnávat, každý pes je jedinečný a rozhodli jsme se, že na Harryho budeme vzpomínat a Lady budeme milovat stejně a opravdu, jiskra přeskočila a my jí od prvního dne milujeme úplně stejně, je totiž úžasná. Zkoušky jsme zvládli, podávání se podařilo vyladit a my doma pilně pokračujeme.

Doma se Lady zaběhla do našeho denního režimu zcela bezproblému, tráví veškerý čas s Eliškou. Pokud je Eliška ve škole, dělá společnost mě se Stelinkou. A tady bych chtěla moc vyzvednout neocenitelnou pomoc a poslušnost Lady – Stelince jsou totiž dva roky a je to rarach, nic před ní nezůstane na místě, pobíhá, neposedí, neposlechne a je trochu jak motorová myš, která nemá tlačítko OFF a ON – jenom pro představu jak naše procházky a pobyt venku vypadají, nechce už moc být v kočáře, chodí samá a zásadně tam kam chce ona a ne tam kam potřebuji já, naučila se poměrně dobře utíkat a toho využívá v každou nejméně vhodnou chvíli. Upřímně - obava byla na místě, ale potom co se můžu na Lady na 100% spolehnout, že zůstane na místě, nezvedne se, nemusím hlídat a obávat se, že budu volat a napomínat ještě jí a běhat za Stelinkou a tím pádem nebudu vědět kde mi hlava stojí, to se nedá slovy popsat, jaká to je pro mě úleva. Tady patří fakt obrovská pochvala za povel „zůstaň“, zase platí, kdo nezažil nepochopí a při velké rodině jako jsme my, je to opravdu to nejdůležitější, co potřebujeme, abychom plynule a v klidu všichni odešli z domu, na výlet apod.

Za první měsíc jsme zvládli výlet za Tlapáckou rodinou Sekaninů a seznámení Lady s Charliim. Taky krátký velikonoční pobyt, který jsme bohužel museli ukončit z důvodů totálního zdravotního kolapsu celé rodiny, ale věřím, že se dáme brzy dohromady a někam brzy vyrazíme.

Tak to bude asi za první měsíc všechno a my se těšíme na ty měsíce další :) . Děkujeme moc trenérovi Petrovi za jeho pomoc při podávání, bylo to moc potřeba a moc si toho vážíme.

Mějte se krásně a pac a pusu.Rodina Honlová a Lady

 
IMG-20190331-WA0001.jpg IMG_20190324_094635.jpg IMG_20190402_163409.jpg IMG_20190402_163419.jpg IMG_20190402_163432.jpg IMG_20190419_173919.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020