Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Lady a Eliška
Hledaný text:

Druhý měsíc s Lady

Vloženo: 10. 6. 2019

Milé Tlapky,

posíláme Vám krásný pozdrav z druhého společného měsíce. Nevím jak Vám, ale nám ty měsíce neskutečně utíkají, ve škole vrcholí závěr školního roku a je to znát na úkolech, testech a každý den máme poměrně nabitý. V úterý chodí Eliška na keramiku, ve středu jezdíme na hipošku do Janova, ostatní dny rehabilitujeme. Lady je opravdu úžasná, zvládá s námi všechno, jen toho volného času nemáme tolik jak bychom si přáli. Od návštěvy trenéra Petra pilně trénujeme podávání a ťukáme zatím se nám daří. Petře, opravdu velké díky, tady jsme fakt tápali. Lady podá i drobné předměty, které Elišce podá – vyplivne přímo do klína. Tužky už se daří podat bez zkousnutí. Eliška si vzala všechny rady k srdci a pilně trénují. Lžíce, lahev na pití jdou krásně, stejně tak telefon. Eliška se uklidnila, že jim to spolu hezky jde a navzájem si se užívají. Tráví veškerý čas společně, chodí spolu spát, nehnou se od sebe. Sama říká, že nevěřila, že bude někdy milovat jiného psa než Harryho a Lady si jí opravdu získala, svojí radostí ze života, dobrým srdcem, rozdala by se pro ní a snesla by jí i modré z nebe.

Lady 9. 5. oslavila své druhé narozeniny, stejně jak Stelinka a vlastně přepočtem na lidský život slavila stejně jako Eliška s Anežkou, proto si všechny holky tak rozumí :). O víkendech se snažíme vyrazit na výlet, na procházku. Lady poslouchá, jen s ní občas šijí všichni čerti, je znát, že potřebuje každodenní delší procházku. Má pořád dobrou náladu, Lady je temperamentní, ale s tak dobrým srdcem, že nás každým dnem přesvědčuje, že je ten nejlepší parťák, kterého jsme si mohli přát. S Eliškou se mají rádi a my jsme na ně moc pyšní. Zvládáme pohyb ve městě, povel sedni, zůstaň, na místo v úplné pohodě.

Stelinka se díky Lady naučila rychle oblékat (boty, mikinu, bundu, čepici) a chodíme jí společně dopoledne venčit, je krásné vidět, že i malé dvouleté dítko dokáže vnímat péči a starost o Lady. Překvapuje mě, že Lady i když je temperamentní pes, tak na Stelinku je opatrná, Steli ji na oplátku mazlí a dává pusinky. Navzájem se úžasně respektují. Je pravda, že Stelinky boty Lady zajímají více než je potřeba, ale jinak jsou fakt taky úsměvná dvojice. Myslím, že v naší velké rodině se Lady nenudí a má všechen čas vyplněn velkou porcí lásky.

V červnu nás čekají slavnostní promoce a dva týdny rehabilitačního pobytu ve Fyzio Beskyd ve Frýdku Místku, sjíždění řeky Moravy, vysvědčení a hlavně velké těšení na první společné prázdniny.

Moc se těšíme naviděnou na slavnostních promocích.

Děkujeme.

Rodina Honlová a Lady

 
DSC_0090.JPG DSC_0092.JPG DSC_0093.JPG DSC_0094.JPG DSC_0096.JPG DSC_0097.JPG DSC_0101.JPG DSC_0106.JPG DSC_0107.JPG DSC_0112.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020