Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Kuba
Hledaný text:

Dopis od Martiny

Vloženo: 16. 6. 2005

Protože předvychovatelka Martina Jungerová, která již vychovala Chittu, čeká miminko, byl její nový pejsek, Kuba, předán k dokončení předvýchovy u Martiny Soldánové (taktéž zkušené předvychovatelky). Tenhle článeček je napsaný z pohledu dosud nenarozeného miminka a krásně vypovídá o tom, co prožívají lidé, kteří nám s předvýchovou pomáhají. Patří jim za to obrovský dík!

16.6. 2005

Ahoj Hanko,

aby sis nemyslela, že u nás v rodině mají literární talent jen psi, rozhodl jsem se ti napsat pár řádků i já, Ruprecht. Bude to o tom, jak to vypadá v rodině vychovatelů poté, co odevzdají štěně. Snad nevadí, že je to pohled ještě nenarozeného mimina, tedy pohled zkreslený plodovou vodou a stěnou břišní.

Tak tedy. Těsně po předání štěněte z jedné láskyplné náruče do druhé se spustí proud slz a výčitek, jak bude ten chudáček smutný, co si o tom pomyslí, že se mu to mělo líp vysvětlit a tak dál. Je úplně jedno, jestli se štěně jmenovalo Chitta nebo Kuba. Není jedno, jestli brečí maminka nebo tatínek (maminky brečí víc).

Pak se jede domů a cestou se mezi smrkáním a hlídáním odboček vzpomíná. Jak jsme si ho tenkrát vezli domů, pamatuješ, tady jsme stavěli na jeho první loužičku. Jak si doma vlezl do misky s vodou a usnul (mizera - dodává tatínek). Jak honil na chalupě žábu atd. Za ten rok je opravdu na co vzpomínat a proto je v tom možné pokračovat i po pěti hodinách jízdy doma (dokud tatínek neusne).

Druhý den jde tatínek do práce a maminka zcela nepochopitelně brečí i u snídaně, přestože nemusela se psem čtyři patra dolů a čtyři patra nahoru, přestože jí nikdo nerozlil čaj ani neudělal mokrý flek na čistých kalhotách. Potom následuje důkladné smrkání a rozhodnutí začít něco dělat. Zabalí se tedy zbylé hračky a věci po štěněti a dají se do tašky pro tetu Radku, která si pod vlivem okolí zcela nerozumně pořizuje štěně. Pak se myje nádobí, stelou postele atd. a nastává období, kdy ještě nenarozená miminka spí.

Vzbudí je až silné houpání způsobené novým návalem vzlykání, tentokrát zapříčiněné až dosud neoblíbeným zametáním psích chlupů. Pak se znovu smrká a vyráží se mezi lidi. Rozptýlit se. Ale hlavně říct jim, že štěně už tu není, jak to probíhalo, jak se tvářilo, co o něm kdo říkal, jaké je to bez něj. Pak teprve přijdu na řadu já (pořád stejný, jo, zase vyrostl).

Odpoledne přijde tatínek z práce a vezme nás na zmrzlinu. Probere se den a pak se zase vzpomíná, tentokrát už víc s úsměvem. Jak tahal v zimě boby, jak se nechtěl na Štědrý den fotit, protože byl rozespalý, jak snědl u babičky kocourovi jídlo a pak ho u tety vyzvracel (no nevím, maminka zvrací dost často a na různých místech, ale nikdy se tomu nesměje). Večer se jde spát už bez povídání, asi proto, že dřív usnula tentokrát maminka. My jsme to sice s taťkou ještě trošku probírali, ale to bylo jen tak mezi námi dvěma.

Další den už se o štěněti tolik nemluví, ale běda, když se na něj někdo zeptá. To se pak zase pěkně houpu na vlnách smutku. Asi po týdnu už maminka s tatínkem nevydrží to nutkání a volají, jak se štěně u nových lidí má. Ti mají naštěstí dost rozumu, takže jim řeknou, že se má dobře. Maminka i tatínek se usmívají a miminka mohou klidně spát.

Dobrou noc.

Váš Rupík.

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019