Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Joey
Hledaný text:

Skvělý šikovný společník Joey, náš canisterapeutický pes

Vloženo: 28. 7. 2017

Po červnové oslavě, kdy Joey oslavil třetí narozeniny s dortem, dárečky, s Luckou a ve společnosti našich seniorů, jsme vyrazili na odpočinkovou dovolenou na Moravu. I pejsani si totiž musí od náročné práce, kterou v domově vykonávají, odpočinout.

Ubytování jsme měli v bungalovu v ATC Merkur Pasohlávky, mohu vřele doporučit pro lidi na vozíčku pro bezbariérovost, a uzpůsobení kempu, který je i vstřícný pro psy. Naše Lucka už tam jela počtvrté. Joey poprvé, ale na dovolené byl s námi už loni na Orlické přehradě. Byla to opravdu pohoda. Já vždycky našim seniorům říkám, že i pes musí relaxovat, odpočívat, vyblbnout se, přijít na jiné myšlenky, protože v pomáhajících profesí hrozí syndrom vyhoření nejenom pečovatelům, ale i canisterapeutickým psům. Týden utekl jako voda, pak ještě týden doma a hurá do práce. Joey byl natěšený, s každým se hned vítal a věnoval se mu, masíroval jazýčkem, sundával bundu, nosil tašku, časopisy, podával boty s velkou chutí a radostí. Dopoledne je se mnou přítomen na rehabilitaci, pak před obědem jdeme na delší procházku do parku a pak čas trávíme u lůžka na pokojích nebo venku v  oáze. Díky Lucině, která působí v domově již šest let, to skvěle funguje. Je také pravda a výhoda, že v domově pracuji a uživatele dobře znám. Některý den v týdnu psi zůstávají doma a odpočívají. To se jim věnuje většinou manžel a chodí společně na procházky do lesa, atd. Náš rodinný život přizpůsobujeme požadavkům našich psů.

V domově vidím velký přínos canisterapie pro naše seniory. Pomáhá např. při nástupu uživatele do domova si lépe zvyknout, vzájemně si se spolubydlícím a personálem porozumět, v komunikaci u lidí s demencí. Senioři okamžitě pookřejí, usmívají se, začnou mluvit, více se hýbou. Vrátit seniora z tzv. svého světa, nepřítomného pohledu, a aby začal komunikovat v přítomném čase a naopak zavzpomínal na dětství a na mládí, zasmál se upřímně a nahlas, to je pro Joeyho hračka, ale pro nás, pečující, někdy nadlidský úkol. Kolikrát s chodítkem nebo na vozíčku rychle, honem utíkají, aby u pejska byli co nejdříve. Lépe se mezi sebou seznamují, povídají. Canisterapie plní mezi terapiemi první místo. O tom se každý den přesvědčuji. A jsem pyšná, že můžu být svědkem při kontaktu uživatele a psa, vidět to na vlastní oči. V tu chvíli vím, že jsem ráda za tuto práci v našem domově, jaký má smysl a přínos pro naše lidičky, i když všechno není jenom růžové. Já i moje rodina se podřizujeme potřebám psů, starost, péči, úklid po psech, vždy zajistit jejich pohodu, hlídání.... ale, my to děláme s láskou a od srdce. Beru to jako důležitou součást svého života. Jinak to ani nejde. Tak jak to děláme my, to dělají cvičitele, vychovatelé od Tlapek. Těm jsem vděčná za jejich práci, kterou dělají s láskou a s plným nasazením. Jsem šťastná, že jsem Vás poznala, že můžeme mít Joeyho. Je to PÁN SUPERPES. Empatický, oddaný, milující, dobrosrdečný, laskavý, pozorný, klidný, mazlivý, krásný, něžný. Někdy, ale jenom někdy zbrklý, rapl, blázínek...Prostě Joey, ale taky: Šmudla, Zlatíčko, Zámecký pán, Miláček, Brouček, Zlatý princ, Lízátko, Čumáček, Chlapák, Mudlánek, Chlapeček, Prdelka, Šmudlínek, láska na první pohled, Joey je kamarád a má nás všechny rád. Tak to je pár dalších jmen a výroků na našeho Joeyho, tak mu říkají naši senioři. Při canisterapii se mi velmi osvědčilo je společně fotit. Buď mají fotky na pokoji, může si je tudíž prohlédnout rodina i ostatní personál, dáváme je do našeho časopisu, mohu je poslat mailem rodině. Také si rádi prohlíží hned vyfocené fotečky na mém mobilu, mám jich snad milión. A pak vybrat jenom některé není vůbec jednoduché. Když od uživatele odcházím a musím slíbit, že zase brzo přijdeme (často mě přemlouvají, ať ještě nechodíme) nebo naopak ta radost, když se s Joeym objevím ve dveřích a dojde i na slzy od radosti a dojetí, to je to pravé ořechové. Čím déle tuto práci dělám, tím nechávám větší prostor a volnost psovi a seniorovi, kteří už jsou sehraní a vědí jak na to a jsem tichým společníkem a pozorovatelem. Zažíváme pěkné chvilky, které nám nikdo nevezme.

Pomocné tlapky děkujeme! Přeji všem lidem takové krásné zážitky, jako mají v našem Domově pro seniory v Heřmanově Městci- na zámku.

Lenka Pumerová, Joey a Lucka (naše zasloužilá 13 letá seniorka a mohu říci v canisterapii profesionálka)

 
DSC_0250.JPG DSC_0264.JPG DSC_0281.JPG IMG_2483.JPG IMG_2489.JPG IMG_2492.JPG IMG_2506.JPG IMG_2810.JPG IMG_2855.JPG IMG_2879.JPG IMG_2883.JPG IMG_2894.JPG IMG_3129.JPG P1060760.JPG WP_20170227_08_28_39_Pro.jpg WP_20170529_12_50_10_Pro.jpg WP_20170719_13_15_01_Pro.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

Benefiční koncert skupiny Čechomor 25. 4. 2018 od 19:30, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Znáte projekt Čtení pomáhá?

Máte tu čest být opět zapojení do krásného projektu,kdy děti a mládež čtením knížek pomohou vyčíst korunky na podporu našeho projektu. Myslíte, že překonáme rekord 11 dní z prvního projektu?
Čtení pomáhá

II. reprezentační ples Pomocných tlapek

Trsněte si s námi 2. 3. 2018 od 20h v KD Šeříková v Plzni

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018