Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Jasmína
Hledaný text:

Honzík a jeho velká kamarádka Jasmína

Vloženo: 10. 9. 2015

Prázdniny nám utekly jako voda, právě možná proto, že jsme si je tentokrát užili s naším velkým pomocíkem Jasmínkou.

První dva týdny prázdnin pobývali děti (Honzík a jeho sestřička Anička) s Jasmínkou ve Vikýřovicích u babičky a dědy. Nejprve jsem si dělala trošku starosti, jak to babička s dědou se psem zvládnou (Jasmína není žádny drobný gaučový pejsek), ale protože Anička je velmi velmi velmi šikovná a všechny povely a péči o Jasmínku se již stihla pečlivě  naučit (Jasmínku máme již úžasných 5 měsíců), tak i u babičky a dědy náš pomocník pejsek předvedl, jaký jsou s Honzíkem skvělý tým. Babička dokonce pověděla, že tak chytrého a miilého psa ještě v životě nepotkala, že Jasmína snad není ani pes, že to je dobrotivý člověk převtělený do psa. S babičkou chodili na hřiště i na zahrádku, kde Jasmínka vždy trpělivě čekala, až Honzík pomůže dědovi zalít všechny záhonky.

Dovolenou jsme si pak s dětmi a Jasmínkou užili v horském letovisku Dolní Morava. Ubytování jsme měli v krásném penzionu, kde nas mile ubytovali i s pejskem. Jasmínka se od Honzíka ani nehla a díky jejím temperamentu a lásce k dlouhým procházkám také Honzík nachodil spoustu kilometrů a všichni jsme tak byli od rána do večera na čerstvém vzduchu.

Poslední prázdninový víkend jsme byli na Jižní Moravě. Navštívili jsme Luhačovice, Otrokovice, Zlín a ZOO Lesná. Nejprve nás do ZOO nechtěli vůbec pustit, ale protože jsme bojovníci a použili proti zaměstnanci při vstupu do ZOO všechny argumenty i průkazky, tak jsme nad ním vyhráli a do ZOO se po malé hádce dostali. Nakonec jsme ještě byli s Jasmínkou velkou atrakcí, protože tam náš úžasný pejsek všechny oslnil svým profesionálním chováním, kdy se od Honzíka nehnul, pokorně a trpělivě šel na vodítku, pozdravil všechny kolegy zvířata a prohlídku ZOO si také náramně pěkně užil -  stejně jako my.

Je skvělé mít asistenčního pejska. Je skvělé mít naši milovanou Jasmínku. Díky Jasminčině pěčlivému výcviku, žluté vestě a průkazce se nám otevřel svět možností pro Honzíka již nebýt na okraji společnosti. Cestujeme vlakem i autobusem (Honzík miluje cestování s Jasmínkou), chodíme do kina (už jsme byli 3x), chodíme do restaurace, nakupujeme všichni společně v obchodě. Dokonce nás mile přijali i v kostele na mši. Lidé se na nás přestali mračit a začali se usmívat. Jasmínka pomáhá nejen Honzíkovi, ale ona vlastně dělá velmi potřebnou osvětu, kdy i méně toleratní lidé ztrácejí své mylné předsudky, že lidé s mentální poruchou autistického spektra nemusí být "podivíní s problémovým chováním, které je potřeba raději převentivně zavřít do ústavu, aby = nedej Bože = někomu neublížili". Jasmínka zaměstnává přemýšlet tyto "zdravé a mnohdy dle jejich úsudku dokonalé lidi"  nad tím, že když nás potkávají a vidí "krásného psa se žlutou vestou, spokojené, usměvané malé dítě (Honzík), pohodovou maminku a veselou sestru", kdo vlastně z nás má ten HANDICAP. Mnozí (ti hodnější) z nich se osmělí, zeptají se a my jim pak rádi vysvětlíme naši situaci a ti další (méně hodnější) alespoň "drží pusu" a už nás slovně nenapadají a jen tiše koukají. A ti nejhodnější, když nás opakovaně potkávají, tak už nás z dálky s úsměvem zdraví a ptají se nás, jak se máme a co je nového... a to je velká úleva!!!

DĚKUJEME JASMÍNKO!

 
20150822_131334.jpg 20150822_135607.jpg 20150822_141146.jpg 20150822_160126.jpg 20150822_172757.jpg 20150823_114717.jpg 20150827_164933.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020