Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Irča
Hledaný text:

Užíváme si každou společnou chvíli.

Vloženo: 2. 5. 2017

Naši milí Tlapkáčci,

Máme se fantasticky, Irča je můj poklad. Užíváme si každou společnou chvíli.

Když je pěkné počasí, doprovází mě Irča ven, přiznám se, že bez ní mi to připadá občas nudné a mnohdy se mi ani nechce ven. Když jdu s ní, jdu bez otálení a s velkou radostí. Vzhledem k jejímu věku, už děláme spíše klidné procházky, kocháme se přírodou, odpočíváme přitom a čerpáme sílu a energii z krás, které nás obklopují.

Moje milováná psí kráska má v sobě stále ještě mladistvého ducha, když jsme koncem ledna byly se sestřeniceni na procházce, vzaly s sebou boby a sáně, Irča za nimi radostně běhala při každé jízdě. Měla elánu na rozdávání, chtěla pořád něco podávat a dokonce mi začala i z ničeho nic sundávat rukavice :-) veselá, radostná, živá fenka, připadalo mi, že jí je pět let místo třinácti a půl!

Někdy zase většinu dne odpočívá, polehává, jen občas mě přijde zkontrolovat, respektuji, že chce mít klid a zůstavá na pelíšku. Říkávám jí z legrace Šípková Růženka, byla by totiž schopná jen spát a spát, má na to ale ve svém věku plné právo.

Mám velkou radost, že je Irča ve svých téměř 14 letech stále fit, záda ji nebolí, klouby netrápí, zrak je naprosto v normálu, tedy adekvátní jejímu věku. Má "pouze" stále záněty v uších, to ale není nic nového, a proto dbáme na jejich pravidelné čištění. V červnu pojede na očkování. Je to radost vidět ji v takto dobré kondici.

Pomáhá mi teď hodně hlavně doma. Otvírání dveří zvládá na jedničku i bez povelu. Tentokrát jsme ji stihli přitom i vyfotit :-)

Je to moje opora a podpora v každé situaci... zkrátka zlatíčko.

Milujeme canisterapii, hladím ji, mazlíme se spolu, já se zkouším za ní otáčet na bok a občas se mi to už i povede! S Irčou se mazlíme nejen na posteli, jednou jsem ji měla na klíně, seděla tam klidně vzorně a já ji mohla pořádně muchlovat, byl to legrační pocit, když mně opravdu celou vahou seděla na klíně má vlastní labradoří fenečka ;-)... lidé se ptali, jestli mě prý nerozmáčkla.. jak by jen mohla? Moje psí kráska? To rozhodně nee!! Je skvělé, že tlapky dbají na váhu psa, v tu chvíli to bylo opravdu fain i pro mě, protože je lehoučká !! Tím ale naše veselé historky z canisterapie nekončí. S Iris se nasmějeme opravdu hodně. Když jsme jednou takhle večer celá rodina dělali zase společně všelijaké legrácky, zapojili jsme i naši Irinku, je součástí rodiny taky :)

Moje ségry ji zvedly a lehla si na můj stolek u vozíku, držely ji z obou stran, aby to měla s nejvyšším komfortem :). Spokojeně se uvelebila, já jsem si na ni dala hlavu a relaxovaly jsme. Bylo to bezvadné a nechyběly ani pusinky od Irči v průběhu odpočinku.

V sobotu 8.4. na veletrhu For pets v Praze jsme se viděly s Šulcovými a s Bobeškem, sedmiměsíčním flat-coated retrievrem ve výchově, no páni, já byla jako v sedmém nebi a v automatické myčce :D... když měl dovoleno, hned mně lízal celý obličej a mazlil se se mnou a já s ním, velký miláček, byl hrozně akční zlatíčko. Hrozně velká motivace to pro mně byla být bez stolku, Bobeš si dal tlapky ke mně do klína! V sobotu jsem ještě stále ráno přemýšlela, jestli nejet na For pets s Iris, ale nakonec doma odpočívala a bylo to dobře. Bobeš mi svojí aktivitou nepřítomnost mojí psí lásky plně vynahradil. Byli jsme dokonce barevně sladěni. Pomazlili jsme se, opusinkovali s Bobeškem ze kterého jednou vyroste skvělý asistenční pes a moc příjemně jsme si popovídaly s Šulcovými.

V rámci programu jsme viděly také dogfitness, Agility, přehlídku miniaturních koní a dogdancing. Bylo velmi úsměvné pozorovat protahující se pejsky, kteří se snažili udržet stabilitu na powerballu. Vím mnoho nového a zajímavého o miniaturních koních, dokonce jsem si jednu kobylku hladila. Sport Agility jsem viděla poprvé v životě a dogdancing mě naprosto uchvátil! Mistryně ČR v této disciplíně border kolie Lajla s paničkou předvedla exceletní výkon!

Irča dostala jako dárek z veletrhu pamlsky od Pedigree a byla šťastná. Já jsem si odvezla další skvělé tričko Tlapek, s nápisem "I Haf You" (není v prodeji, bylo tam poslední a ze starší edice), spoustu super zážitků, zajímavé poznatky a postřehy z přednášek, novou pozitivní energii a obrovskou touhu jet příští rok znovu...Byl to prostě nádherný den!

Možná se divíte, že píšeme tak často, i když už je Irča starší a ozývat bychom se tolik nemusely, přesto vmímám, že je moc důležité být s Vámi v kontaktu, abyste měly zpětnou vazbu a aspoň touhle formou odměnu za Vaši krásnou a nenahraditelnou práci. Zpětně dost lituji toho, když jsme Vám nepsaly pravidelně a vidím, jak velká to byla chyba, je to třeba, vím, že nikdo nemáme času nazbyt, ale těch pár vět a nějaké fotky v určitých pravidelných intervalech zvládneme mailem zasílat určitě všichni ;)

Tak prosím mysleme na Tlapky a na to, jaké jsme od nich dostali skvělé psí pomocníky a kamarády ;)

Všechny moc zdraví a na viděnou na podzimních rekondicích se těší

Majda & Irča

 
IMG_2599.JPG IMG_3701.JPG IMG_4953.JPG IMG_4954.JPG IMG_4956.JPG IMG_4957.JPG IMG_4959.JPG IMG_4962.JPG IMG_5013.JPG majjda1.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020