Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Irča
Hledaný text:

S Irčou na koncertě Čechomoru

Vloženo: 27. 1. 2015

Ahoj všem z Tlapek :-)

Začátkem prosince jsem měla možnost si poslechnout krásný vánoční koncert skupiny Čechomor a své zážitky si samožrejmě nechci nechat jen sama pro sebe, ale podělit se o ně i s vámi, kteří jste si možná jejich styl hudby a písničky oblíbili stejně tak jako já :-).

Naživo jsem je slyšela hrát už potřetí a můj dojem z celého večera by se dal vyjádřit dvěma slovy a to fantastický zážitek!

Ráda bych ale nejdříve napsala pár vět o tom, jak jsem se o Čechomoru vůbec dozvěděla a  proč jsem se stala jeho fanynkou. Odpověď je asi všem jasná, no přece - díky Pomocným Tlapkám! Nikdy předtím jsem žádnou oblíbenou hudební skupinu neměla a Čechomor jsem znala akorát z rádia podle jejich asi nejznámější písničky Hruška. Když jsem poprvé byla na jejich koncertě v roce 2009 u nás v Pardubicích,  poznala jsem jejich styl hudby a repertoár mnohem víc, hrozně se mně začal líbit a od té doby je moc ráda poslouchám! Koupila jsem si  taky  skoro všechny jejich CD a moc ráda je vždy slyším zpívat a hrát i naživo, to je prostě bomba! :-) Každý z nich je vždy úžasný a jedinečný.

Po nádherném prožití prvního koncertu jsem si šla koupit tričko ke stánku Pomocných Tlapek, kde jsem se kromě cvičitelů, potkala se svou paní učitelkou měmčiny, které jsem o Irče a obecně o organizaci Pomocné tlapky vyprávěla už několikrát předtím ve škole. I Tehdy jsme si krásně popovídaly a paní učitelka odcházela  nadšená z toho, že se dozvěděla zase spoustu nových a zajímavých informací o Vaší činnosti a přispěla na výcvik asistenčních psů zakoupením krásného oranžového trička s motivem různých povelů. I já jsem měla skvělý pocit a byla jsem na Vás právem hrdá.

Při lonském koncertu Hradci Králové už jsem znala Čechomor daleko víc a prožila jsem jejich ještě intenzivněji a po koncertě jsem si koupila jejich CD i s DVD, potom se mně na zakoupené CD podepsali všichni z Čechomoru a na závěr jsem se ještě společně s nimi vyfotila - krásná památka! :-)

Letos jsme s Irčou vyrazily na koncert do Žďáru nad Sázavou. Čechomor měl předkapelu, já jsem ale na ni nebyla. Hráli bigbeat, což není můj oblíbený styl, tak jsme místo toho strávili krásné a pohodové chvílie u stánku Pomocných tlapek, kde kromě Pirnerů byli i manželé Honlovi. V  klidu jsme krásně společně popovídali:-). Doma jsem si tak říkala, že nechci předkapelu, to bude nuda. Ale nakonec jsem za ten čas byla moc ráda. Využili jsme ho jinak, ale moc pěkně- k příjemnému popovídání:-). Koupila jsem si ještě  krásné přání, které ručně vyráběla Katka Honlová a potom jsme už šli do sálu na koncert. Byl naprosto skvělý. Úžasná strhující atmosféra! Hráli samé písničky, co jsem znala, tak jsem si i prospěvovala a úplně jsem to prožívala naplno. Nejradši bych za nimi skočila na pódium:-). Musím  říct, že tak skvělý koncert jsem dlouho nezažila! Po koncertě jsem dokonce měla příležitost se osobně pozdravit s Karlem Holasem. Máme i společnou fotku:-). Mám ráda Čechomor nejen proto, jak krásně hrají a zpívají, ale i proto, že pomáhají Tlapkám - jsou vnímaví k potřebám lidí s handicapem  a toho si moc vážím!

Irča celý koncert poslušně ležela vedle mě, jen na konci, když jsme tleskali a všichni stáli, Iriska si stoupla taky. Očividně se jí koncert taky líbil:-). Pak jsme se ještě na chvíli zastavili u stánku Pomocných tlapek a Irča celkem dost vzbuzovala pozornost u kolemjdoucích. Jedna paní se nás například ptala, jestli si může Irču pohladit. Tak jsme řekli, že ne (samozřejmě jsme vše slušně vysvětlili a zdůvodnili), paní přikyvla a ptala se dál kolik roků Irče je. Když jsme odpověděli, že 11 s údivem poznamenala, že je na svůj věk obdivuhodně svěží a plná energie. Rozloučila se s námi, ale ještě než odešla, otočila se znovu k Irisce a povídá: "Vypadáš spokojeně, tak ať ještě dlouho hezky pomáháš svoji paničce." Usmála se a odešla. Potom kolem šla nějaká paní s holčičkou, měly už koupenou tlapkáckou láhev na pití. Pořád po nás zvědavě pokukovaly, nakonec se zastavily a paní vysvětlila malé holčičce, že přesně tohle je jeden z těch pejsků, kteří pomáhají lidem na vozíku.

Byla jsem moc ráda, že jsme mohly  takto Tlapkám trochu pomoci, rozšířit mezi lidmi povědomí o asistenčních psech. Myslím si totiž, že pro ostatní lidi je hodně důležité vědět nejen fakta, ale přímo na vlastní oči vidět asistenčího psa s klientem. Potom teprve doopravdy pochopí, jak velký  význam má život  s takto vycvičeným psem pro člověka s handicapem.

Každý koncert Čechomoru je pro mě vždy úžasný a jedinečný zážitek. Jsem zvědavá, co nového a zajímavého mě čeká na jejich dalším koncertě na který doufám vyrazíme zase za rok.   Vše dobré v roce 2015 hodně klidu, radosti, spokojenosti a pěkných zážitků se svými čtyřnohými pomocníky Vám všem přeje

Majda & Irča.

 
DSCN1666.JPG DSCN1667.JPG image3.JPG image4.JPG image5.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020