Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Hessy
Hledaný text:

Hessy- měsíc druhý

Vloženo: 23. 2. 2015

Je tu další měsíc, který musím okomentovat. Toto ale běží. Mou rodinu stacíkovou i domácí už jsem Vám představila v minulém raportu. A teď jste všichni zvědaví, jak se mám dál, co je u mne nového.

Na stacionáři nejsou žádné velké změny, s kámošema seniorama máme naučené rituály. Například sundavat bačkory a ponožky, to se jim moc líbí. Už to umím na jedničku s hvězdičkou. Pak jim podám hřeben, aby mne vyčesali. A stále jim padají různé věci a ty chtějí podávat. Myslí si, že nevím, že to jen hra. Ale já to moc dobře vím, ale dělám že to je strašná dřina a oni mne za to mazlínkujou, hladí a drbou a to držím a užívám si to. Za to jim pak pěkně namasíruji bolavé oteklé klouby, dám jednu vlhkou hubičku, někdy i dvě, podám pac nebo čau anebo jim dám obě přední na kolena.

Hanička pečovatelka je moje sluníčko, je na mne moc hodná. Vím to až moc dobře, když jí totiž slyším, můj ocásek je k nezastavení. Spolu projdeme celý stacionář a já nezapomenu strčit tu mou zvědavou hlavu do všech koutů a košů. Hanička mne tedy hlídá, ale není na mne dost rychlá. Ale už se naučila mi všechno z tlamy vyndavat. A já už jí jen zkouším, zda fakt všechno vidí. Jsem totiž nejen rychlá, ale i nenápadná. Stíhám ukrást odpadky z koše za chůze, zavřu tlamu a dělám jako že nic a strašně se tím bavím. Hani na mne zhoukne a já už skoro dobrovolně odevzdám ukradený poklad. Ale jednou už se mi to vymstilo a blinkala jsem celé odpoledne. Panička mne potrestala hladovkou. Moc jsem trpěla. Hladíček jsem měla. Prosila jsem jí kukučem, prosila jsem jí štěkáním, kňouráním, i jsem si jí vlezla do klína a nic. Až do rána mne trápila. Ale pak si vzala OČR a vařila mi rejžičku s kuřecím masíčkem a byla pořád se mnou, tak jsem jí tu hladovku odpustila.

A co je nového doma kromě hladovky? S paničkou pilujeme poslušnost, zkouším totiž, co vydrží :). U nohy už panička chodí docela slušně, jen nedává pozor, kdy chci jít rychleji nebo pomaleji. Ale když mi řekne, že jdu na ní moc rychle, tak ráda zpomalím. ;) Na zahradě ji proháním s tenisákem a když vidím, že už toho má dost, pustím se do výchovy Amyčky. Už to není dáma! Na jedné velké procházce jsme tak spolu řádily, že jsme musely projít sprchou a Amynky srst se rozhodla, že tohle snášet nebude a zacuchala se tak, že Amy musela do hola. Tak je z ní coton - naháč a moooc jí to sluší.

A jestli si myslíte, že po odpolední prochajdě a řádění na zahradě jsem večer KO, tak se mýlíte. S Amy si hrajeme v pokoji, honíme se, skáčeme po posteli, přetahujeme se o hračku a tepřive pak padneme a chrápeme. Na posteli v pokoji pro psy. Ale musí si k nám lehnout i panička, abych byla úplně spokojená, protože není nad smečkou pohromadě.

A ještě se musím zmínit o páníčkovi. Mám ho moc ráda. Když přijede z práce, dá nám všem mlsnůtku. Říká, že jsem ze všech nejhodnější, protože sedím a čekám, až mi ji podá. Holky na něj skáčou a koušou ho do prstů. A taky mi řekl, že se těší na léto, až budeme spolu na zahradě celý den. :D

Tak ahojky zase za měsíc! Hessy

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019