Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Harry
Hledaný text:

Život s Harrym

Vloženo: 7. 1. 2014
vzornak.jpg

Milá Hanko, Petře a všichni v Pomocných Tlapkách,

rok se s rokem sešel a my tu máme naše bilancování a posíláme krátkou zprávu o našem životě s Harrym :-). V únoru už to budou teprve dva roky, co máme doma Harryho, a nám všem připadá, že ho máme snad odjakživa a náš život si bez něj nedokážeme už představit. Poslední zprávu jsem posílala po naší dovolené v Chorvatsku a tak budu pokračovat :-). Společně jsme se viděli při úžasných promocích, které byly opravdu slavnostní, nádherný zážitek, ještě jednou moc děkujeme. Do Plzně, jsem se vrátili na rekondice, které jsme hravě zvládli, večer poseděli s novými dvounohými i čtyřnohými kamarády. Byl to pro nás prima den, ověřili jsme si, že vše děláme, jak máme, na Elišku i Harryho jsme byli moc pyšní, šlo jim vše krásně. Pouze se nám Harry trochu zasekl u přivolání na volno a četl si dlouho místní noviny, ale to vypilujeme :-).

V září nám začala škola a s ní ranní vstávání, úkoly, volnočasové aktivity a celotýdenní povinnosti :-). Překvapivě tento režim Harrymu vyhovuje nejvíce, přesně ví co se bude kdy dít a je spokojený, jak zůstaneme doma, tak mu naopak několik dnů trvá než se srovná, že se nevstává a my nikam nejdeme :-). Ráno Elišku společně s Harrym budíme, pak donese hřeben, přinese, boty a oblečení, po snídani zkontroluje zbylé drobečky, vyvenčíme a jdeme do školy, po obědě vyzvedneme holky v jídelně, uděláme úkoly, zacvičíme – to Harry přináší berličky a botky, případně jdeme na procházku nebo do dramaťáku, odpočineme si – krásně si Eliška uvolní bolavé svalíky před cvičením nebo pak večer po cvičení, pohrajeme, na jedničku s hvězdičkou zvládnou před koupáním samostatné vysvlečení ponožek, kalhot i spodního prádla :-). Harry pomáhá s uklízením hraček, je to velký pořádník, posbírá všechny zapadlé hračky :-). S příchodem zimy, Elišku trápí ekzémy a vyrážky kolem pusy a obličeje, ale stačí 14dní Harryho olizování a je to v pohodě :-).

V listopadu jsem byla na operaci štítné žlázy. Ne nadarmo se říká, že Sytý hladovému nevěří, věřila jsem, že psychicky se musí člověku při canisterapii ulevit, ale na vlastní kůži jsem si teď vyzkoušela, jak nádherný pocit člověk zažívá fyzicky, když ho bolí všechny svaly, má nepopsatelnou únavu, že už nevyleze z postele, to drží Harry službu i u mne... Moc mi pomáhá, nevím jak pozná, že mi je zle, protože se u mě vždy objeví v pravý okamžik, stejné je to i s návaly zimnice, nejdříve jsem chtěla aby si ke mně lehal jako při polohování, ale on jak jsem se klepala tak mě vždycky zalehl celou, nejdřív jsem protestovala, ale pak jsem přišla na to, že je to nejúčinnější a za chvilku se prohřeju. Nyní oceňuji i jeho velikost, na moje tělo akorát :-).

Málem bych zapomněla na krásnou narozeninovou oslavu generálního ředitele pojišťovny Kooperativa, který se rozhodl pro oslavu svých narozenin uspořádat den pro děti z dětského domova v Počernicích a pro děti s asistenčními psy. Nádherná akce, spousta zábavy, příjemní lidé, super jídlo, pití, co víc si přát :-). Děkujeme !!!!! Holky přijely tak nadšené jako dlouho ne, tetovačka vydržela 14dní, zážitky na celý život.

Tento týden si užíváme vánočních prázdnin, musíme tedy pilně cvičit a dělat úkoly, ale nemusíme vstávat :-).

Moc děkujeme, že Vás máme, že máme úžasného parťáka do nepohody Harryho :-). Přejeme Vám do Nového roku 2014 hlavně pevné zdraví, štěstí, lásku, pohodu a spoustu spokojených klientů jako jsme my.

Děkujeme Honlovi a Harry

 
1B.jpg Eliska-a-Harry-a-canis.jpg Eliska-a-Harry.jpg Harry-podava-tuzku,-plysaka-i-piti.jpg Harry-podava-tuzku.jpg Zuzka-mela-vyrazku-na-obliceji-a-je-vyleceno.jpg cela-trida-pozorne-posloucha.jpg harry-kresba1.jpg harry-kresba2.jpg lahvicka-s-pitim.jpg masirovani---olizovani.jpg masirovani-briska.jpg polohovani-si-zkusil-i-Danecek.jpg povedlo-se-i-kdyz-se-deti-smeji.jpg sundavam-ponozky.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

Benefiční koncert skupiny Čechomor 25. 4. 2018 od 19:30, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Znáte projekt Čtení pomáhá?

Máte tu čest být opět zapojení do krásného projektu,kdy děti a mládež čtením knížek pomohou vyčíst korunky na podporu našeho projektu. Myslíte, že překonáme rekord 11 dní z prvního projektu?
Čtení pomáhá

II. reprezentační ples Pomocných tlapek

Trsněte si s námi 2. 3. 2018 od 20h v KD Šeříková v Plzni

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018