Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Harry
Hledaný text:

Prázdniny v plném proudu

Vloženo: 6. 10. 2013
mumlavske-vodopady00773.JPG

Milé Tlapky,

prázdniny jsou v plném proudu a já pořád doufám, jak hezky si odpočineme a budeme mít spoustu volného času - opak je pravdou, snažíme se dohnat, vše co za školní rok nestihneme :-).

Příjemné chvíle jsme prožili na letošních Promocích asistenčních psů, kterých jsme se zúčastnili. Celý den byl velmi pohodový, i když nám počasí nepřálo, všichni si ho náramně užili. Rádi jsme poznali Harryho vychovatelku Miriam i další týmy asistenčních psů, paní moderátorka dokázala všem vykouzlit úsměv na tváři a celý program byl zajímavý, hrála živá hudba, k dispozici bylo výborné jídlo a pití, byli jsme v příjemné společnosti, prostě supr den jak říká Eliška.

Ke konci školního roku zbylo i trochu času a tak Eliška s Harrym dětem ve třídě společně ukázali, jak ji Harry podává věci, svléká ponožky, boty. Popovídali jsme si společně o asistenčních, vodicích psech, velmi mile mě překvapilo, jak byly děti informovány a co všechno věděli. Za odměnu si jich pár mohlo vyzkoušet s Harrym polohovat a masáž i celého obličeje :-). Přikládám fotky. Dostali jsme za odměnu i spoustu obrázku od dětí a tak dva také přikládám :-).

Poslední školní den jsme si společně všichni šli pro vysvědčení a hurá na dovolenou. Díky doporučení Tlapácké rodinky Obrových jsme vyrazili na ověřené místo do Resortu Solaris v Šibeniku v Chorvatsku. Všem moc doporučuji. Několik měsíců před dovolenou jsem pořád hledala vhodné místo pro naší dovolenou vozíčkáře a asistenčního psa ... bohužel buď byl překážkou vozíček, nebo pes a tak jsem se nakonec vydala cestou doporučení cestovatelů z Tlapek a byla to ta nejlepší varianta. Kontaktovala jsem cestovní kancelář Cherry tour, která pronajímá mobilní domky ve zmiňovaném resortu. Vyšli nám maximálně vstříc s ubytováním, nejblíže k moři, místem ve stínu, vstupu asistenčního psa po celém resortu. Cesta byla náročná, ale děti i Harry ji zvládly :-). Na recepci Resortu Solaris na nás čekala obrovská cedule o zákazu vstupu psů do celého resortu, trochu nás to zarazilo a hned kontaktovali delegátku, byli jsme ubezpečení, že je vše domluveno a můžeme se bez obav pohybovat po resortu i s Harrym. Terén je pro vozíčkáře dobře zvládnutelný (k mobilním domkům jsme museli trochu zabrat, ale s dopomocí to bylo v pohodě), po celém pobřeží jsou chodníčky, pláže - hrubý písek a vstup do moře pozvolný, ale kamenitý. Mnoho úžasných aktivit pro děti, nejlepší zmrzlina, super restaurace, vstřícný personal k dětem, vozíčkářům i psům :). Vyhrazena pláž pro psy. Harry měl prvních několik hodin problém se vyvenčit, jelikož pořád hledal klasický český trávník, na který je zvyklí a v Chorvatsku jsou spíše písečné vyschlé něco :-), ale odpoledne si už dal říct a užíval si dovolené jako my. Byla to pro nás opravdu dovolená snů a příští rok pokud zdraví a finance dovolí, vyrážíme znovu :-).

Nyní jsme na třítýdenním rehabilitačním pobytu ve Frýdku Místku a jako všude nás trápí hrozná vedra. Harry se chladí na kamenité podlaze a my v bazénu. Všichni jsme se překonali a vyrazili na Lysou Horu, nožičky nás bolely až hrůza, Harry byl nejstatečnější i když dolů pletl nohama jako my všichni :-). Přikládám fotky, výhled byl nezapomenutelný.

Přikládám několik fotek ze školy, z dovolené z Chorvatska, výlet na Mumlavské vodopády v Harrachově a rehabilitačním pobytu v Beskydech, turistika na Lysou Horu :-)

Mějte se moc krásně.

Rodina Honlova a Harry 10/2013

 
chorvatsko00497.JPG chorvatsko00499.JPG chorvatsko00506.JPG chorvatsko00508.JPG chorvatsko00510.JPG chorvatsko00538.JPG chorvatsko00540.JPG chorvatsko00590.JPG harry00817.JPG harry00820.JPG harry00821.JPG jedeme-dolu-nozicky-boli.JPG lysa-hora00850.JPG lysa-hora00851.JPG lysa-hora00854.JPG lysa-hora00859.JPG mumlavske-vodopady00769.JPG uz-fakt-nemuzeme-kobliha-a-jdeme-dal.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

Benefiční koncert skupiny Čechomor 25. 4. 2018 od 19:30, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Znáte projekt Čtení pomáhá?

Máte tu čest být opět zapojení do krásného projektu,kdy děti a mládež čtením knížek pomohou vyčíst korunky na podporu našeho projektu. Myslíte, že překonáme rekord 11 dní z prvního projektu?
Čtení pomáhá

II. reprezentační ples Pomocných tlapek

Trsněte si s námi 2. 3. 2018 od 20h v KD Šeříková v Plzni

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018