Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Harry
Hledaný text:

Květen lásky čas

Vloženo: 29. 5. 2012

Ahoj Hanko, Petře a všichni z Pomocných tlapek,

píši Vám malou zprávu z našeho už třetího měsíce J. Řekla bych,  tento měsíc utekl snad ještě rychleji než ty předcházející. U nás je vše v pořádku. Harry zapadl do naší rodiny naprosto v pohodě a je nádherný pohled i pocit vidět jak si s Eliškou k sobě hledali a našli cestu. Harry se k Elišce chová úplně jinak než k Anežce nebo k nám dospělákům, k Elišce přistupuje vždy s takovou jemností, že je to až zarážející a hrozně dojemné, dává na ní pozor a trpělivě se nechává od ní hladit i když s jejím motorickým postižením to vždy nemusí být zcela jak by si přál J. Krásně na Elišku reaguje a poslouchá, máme z nich obou velkou radost. Snažíme se pečlivě trénovat i když to už zvládají krásně samy, my jenom děláme dohled. Harry s námi absolvuje skoro všechny kontroly u lékařů, navštěvuje Elišky dramatický kroužek, jezdí na hipo. Jediný rest máme nakupování, to absolvuji převážně sama bez holek a Harryho, připadá mi to rychlejší a hlavně holky to hrozně nebaví, ale i toto chceme občas absolvovat aby to Harry nezapomněl J. Absolvovali jsme i pochod přes tři hrady, to u nás Harry asi zažil nejdelší procházku 10km... bylo to občas i nad naše síly, ale nádherný výlet. Na pochodu bylo velké množství psů, ale všichni byli poslušní a na vodítkách a Harry byl samozřejmě úplně v pohodě. Z tohoto výletu zasíláme i dvě fotky. A taky jednu přímo Májovou – zamlovanou Harry a Eliška.

Mějte se moc krásně a my zase napíšeme. Operace je odložena, protože Eliška léčí zánět průdušek L.

Rodina Honlova a Harry

Dopis od Harryho:

Ahoj všichni kamarádi z Tlapek. Mám se tady na vesnici moc dobře. Hezky se o mě starají, pravidelně mě česají, nechávájí pravidelně vážit, odčervit a zkontrolovat u pana veterináře. Dostávám pravidelně dvakrát denně jídlo, občas dospěláci dělají, že nevědí kolik je hodin a tak se patřičně hlásím. Všiml jsem si, že mi to dělají schválně a když moc vyvádím tak dostanu ještě dýl a tak jsem hodný, zatnu zuby a čekám na místě…to za chvilku příjde panička Eliška a nechá mě otevřít dveře a pak už na mě čeká bašta. Otvírám Elišce dveře, podávám věci, ale řeknu Vám, někdy mají v tom pokojíčku takový nepořádek, že se na to nemůžu dívat a nosím všechno co leží na zemi, to se Elišce moc nelíbí a pořád mi vysvětluje něco o hrají a že to má takto narovnané schválně, ale od dospěláků dostanu pochvalu a holky musí uklízet... to je potom křiku, že se raději uklidím na místo. Sundávání věcí je hrozná sranda, Elišku to hrozně baví a mě taky… jak začne tleskat a mít radost, mám taky obrovskou radost. Taky je hrozně prima, že můžu ráno Elišku budit v posteli, to jsem tak šťastný, že ani nedutám aby si to náhodou nerozmysleli. Teď co je venku hezky, tak jsme často venku na zahradě, na procházky chodíme s Eliškou jen o víkendu, dokonce jsme šli i pochod přes tři hrady, to byla tedy dálka. Řeknu Vám, holky jsou hrozné lenošky a nejraději jsou na piskovišti, na trampošce nebo si jen tak hrají na trávě a to mě tedy nebaví a tak jsem nejdříve na zahradě trochu prudil, dospěláci mi vyhrožovali, že zavolají Petrovi a tak jsem pochopil, že to je už vážný !!! a tudy cesta nepovede a tak máme domluvu, nejdříve si pohrajeme s Eliškou, podáváme věci, hází mi balónek a pak si hraje sama a já odpočívám pod jejím dohledem a připraven ji cokoliv podat a je to moc prima. Posílám tlapku a zase někdy napíšu.

Harry

 
P1090788.JPG P1090789.JPG P1090790.JPG P1090791.JPG P1090793.JPG P1090795.JPG P1090796.JPG P1090797.JPG P1090798.JPG P1090802.JPG P1090803.JPG P1090804.JPG Pochod-pres-tri-hrady-090.JPG Pochod-pres-tri-hrady-093.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019