Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Harry
Hledaný text:

Harry - první měsíc

Vloženo: 13. 3. 2012
P1090110.JPG

Hezký den, všem do Pomocných tlapek,

tak dnes je tomu skoro první měsíc co jsme si přivezli Harryho domů. Před měsícem jsme celá rodina právě přijížděla do Třemošné na druhé secvičení. Moc jsme se všichni těšili, jelikož jsme už věděli, kdo na nás bude čekat a nemohli jsme se pochopitelně dočkat. Čekal na nás Elišky „Nový šikovný společník“ Harry :-) Já jsem měla velké obavy zda si nás bude Harry pamatovat a jak se nám podaří navázat na předchozí secvičení... no abych to nazvala správnými slovy... jak já budu důsledná při secvičení:-). Měla jsem obrovský strach ze zodpovědnosti... abych práci pana trenéra Petra, které si neskutečně vážím, zbytečně nekazila. Je pravda, že jsem byla jediná, kdo měl nějaké obavy a i mě po několika dnech opustily. Je pravda, že žijeme velmi hektickým životem a to nemyslím jenom naší rodinu, ale společnost vůbec a tak jsem ráda, že si sednu a zapřemýšlím co všechno se nám za ten rychle utíkající měsíc přihodilo.

Když se vrátím ještě k pobytu v Třemošné, náš pobyt provázela obrovská zima a mrazy, trénovali jsme tedy především v Tescu, kde se dala ta zima ještě snést. Bojovala jsem s Harryho rychlou chůzí, velkému apetitu, ale Petr s Hankou s námi vše trpělivě prošli a opravovali. Po několika dnech jsme se už dobře pohybovali kolem regálů, košíků a nakupujících lidiček. K velké radosti Elišky s Anežkou jsme skoro každý den obědvali u McDonalda a kuřecí nugetky s hranolky budou naší stravovací vzpomínkou :-). V sobotu proběhly v Tescu testy, byla jsem upřímně ráda, že je máme za sebou odpoledne a ne až večer (nervozita byla u mě velká). A v neděli, hurá domů, cesta byla dlouhá, zastavovali jsme třikrát na krátkou přestávku, aby se Harry vyvenčil. První dny byly v duchu všeho poprvé, některé poprvé se nám dařilo lépe, některé hůře, jsem vděčná za podporu pana trenéra Petra, bombardovala jsem ho sms zprávami i e-mailem a ptala jsem se a utvrzovala co a jak dělat. Moc děkuji, je to velmi důležitá pomoc.

Poprvé jsme jeli do školky, na oční, na logopedii, na návštěvu k babičce, také poprvé jsme zkusili nakoupit, poprvé se setkali s nedorozuměním, nepochopením což moc bolí. Bohužel budeme v našem malém nepokrokovém městě průkopníci a lidičky kolem sebe učit nejen k respektování a pochopení lidiček s postižením, ale i lidiček s postižením, kterým pomáhá někdo tak úžasný jako je Harry. Každý den Eliška s Harrym trénuje podávání věcí, přinášení, sundávání kalhot. Polohování a masírování jsou pro oba každodenní příjemnou odměnou. Snad Petr uvidí změnu v podávání věcí, snažím se být pouze prodlouženou rukou a nechávám povelovat Elišku a Harry ji už podává věci krásně do klína. Přidáme i natočené video. Za ten měsíc si Harry zvykl na dny, kdy chodíme do školky, do zájmových kroužků a to jsou dny velmi hektické a pro mě velmi náročné i tyto dny zvládáme lépe než před měsícem, hezky jsme se sehráli, holky, kupa věcí, vozíček, Harry :-). A dny kdy holky onemocní a zůstáváme celé dny doma. Když jsme zůstaly doma poprvé byl Harry trochu nervózní, byl to nový režim, který neznal a celé dopoledne mi kradl různé věci a poponášel po bytě, ale i na tento režim si zvykl a hezky si s námi pospí i déle. Sleduji, že se Harry za ten měsíc uklidnil, ze začátku měl trochu tendenci se rozběhnout z chodby a brzdit o dveře. Dnes už tomu tak není :-) Poprvé Harry zůstal sám doma, zvládl to dobře. Na logopedii dostal pochvalu, choval se přímo ukázkově. Přes Elišky nemoce a zimu jsme ještě nešli na žádnou větší procházku ani na nákup. Sluníčko tento týden už vysvitlo a tak se moc těším, že vyrazíme konečně ven. Zatím jsme se v krátkých procházkách střídali s Milošem. Většinou nakupuji večer při zpáteční cestě z práce a to je Harry s Eliškou, Anežkou a Milošem doma. Ale i nákup chci příští týden vyzkoušet.

Koukám, že jsem se docela rozepsala :-) Na závěr jen chci poděkovat za Petrovu trpělivost a cenné rady. Těšíme se moc na setkání.

Touto cestou děkuji všem, kteří se podílí na dlouhé cestě od malé kuličky až po šikovného společníka, děkuji za Harryho a přeji pohodové a slunečné dny.

Rodina Honlova a Harry

 
P1090108.JPG P1090111.JPG P1090112.JPG P1090114.JPG P1090120.JPG P1090131.JPG P1090132.JPG P1090133.JPG P1090134.JPG P1090135.JPG P1090136.JPG P1090137.JPG P1090138.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019