Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Gypsy
Hledaný text:

Zdravíme všechny tlapkaře!

Vloženo: 7. 7. 2006

Hlásí se tým č.25 - Aneta Krylová a pes Gypsy a posíláme další zprávu. Koncem prázdnin už to budou dva roky, co má Aneta Gypsyho. Ten už ví, že tou hlavní paničkou je Aneta, se kterou tráví většinu času, doprovází ji do školy, pomáhá zvedat to, co jí spadne na zem, otevírá dveře, zahřívá ztuhlé svaly, studené nohy, uvolňuje spastické ruce... a hlavně je to věrný kamarád a společník, se kterým si povídá a užije spoustu legrace. Akorát má jednu vadu - nenapovídá a nemůže psát písemky z matematiky a z fyziky.

Koncem března jsme absolvovali v Plzni a v Třemošné přetestování Gybových dovedností. Jen nás mrzelo, že na večerní povídání a předávání zkušeností nás zůstalo tak málo. Je přece fajn vědět, jak si vedou ostatní. Vážíme si toho, že jak Hanka a Petr Pirnerovi, tak Olinka a Jirka Tomášů nám chtějí předávat to nejlepší ze svých dlouholetých zkušeností i nadále. Že vše neskončilo jenom předáním psa. Takže jsme třeba rádi i za dobře míněnou kritiku...

S přístupem do veřejných budov většinou nemáme problémy, jen při květnovém pobytu v nemocnici ve Vysokém nad Jizerou, kde byla Aneta na operaci ruky, zůstal Gypsy doma s babičkou. Pobyt psa v nemocnici, kde se pracuje s otevřenými ránami by vhodný určitě nebyl. Na veřejnosti většina lidí Gypsyho obdivuje, ale Anetě to začalo docela vadit a nemá to ráda, prý "čeho je moc, toho je příliš".

Jinak se vždycky moc těší na akce pořádané naší hlavní sponzorkou paní Naďou Vanišovou-Kalinovskou, naposledy to byl začátkem června Dětský den na Zbraslavi, kde si mohla zasoutěžit s ostatními dětmi a shlédnout vystoupení paní Dády Patrasové a po jeho skončení se dokonce vyfotit a popovídat si s příjemnou "Dádou". To je vždycky mnohem příjemnější cestování do Prahy, než jen na kontroly a čekání v čekárnách u lékařů či pobyty v nemocnici. To jí vůbec nevadilo, že nám ujel vlak, do postele se dostala hodně pozdě a ráno do školy... Na tyto akce pak ráda a dlouho vzpomíná a mluví o nich.Takže, paní Naďo, za vše Vám patří velké poděkování!!! Bez Vás by u nás nikdy žádný pes nebyl. A to by byla škoda!

A můj strach ze psů? To už snad není ani pravda. Naštěstí...

V sobotu 24.června jsme po domluvě s paní Jindrou Vybíralovou (dcera Dagmarka a pes Frigo) aspoň na chvilku přijeli na olomoucké výstaviště, kde se v rámci Dnů zdravotně postižených konala výstava Vivat-vita (fotoalbum zde), kde měly stánek také Pomocné tlapky®. Aneta se od stánku nechtěla ani hnout, že přece musí prezentovat Pomocné tlapky®. Takže jsme se na pochůzku letos velice skromným výstavištěm vydali sami s tatínkem. Za chvilku nás ale čekalo další překvapení - Aneta s Gypsym na podiu! Ukázky výcviku a prezentaci asistenčních a vodících psů sice vedla slečna Míša z jiné organizace/ Pes pro tebe/, nicméně Aneta na mikrofon odpověděla, jak jí Gypsy pomáhá. Maminka Jindra pak s Dagmarkou předvedly canisterapii. Tak snad Vám neděláme ostudu.

Jsme rádi, že aspoň takto můžeme pomoct my Vám při prezentaci Vaší organizace, aby se o Vaší záslužné práci dozvěděla i širší veřejnost. Předáváte perfektně vycvičené psy, šité klientům na míru a staráte se o ně i nadále, za což od nás zasloužíte poděkování, pochvalu i uznání!!!

Tak to vidíme my. Přejeme Vám všem krásné slunečné léto a hodně dalších úspěchů!

Krylovi

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019