Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Fjona
Hledaný text:

Soužití s Fjonou

Vloženo: 11. 1. 2015

V březnu 2014 prodělala Fjona pravidelné očkování, které zvládla bez potíží. Jinou veterinární péči jsme nepotřebovali. Pravidelně podáváme odčervovací tablety a přípravek proti klíšťatům a blechám. Blechy nás bohužel na podzim potrápily, dle veterináře díky teplu byly přemnožené a byl to častý problém. Fjona váží 29 kg.

Fjona je nadále krmena granulemi Happy dog, které objednáváme přes Pomocné tlapky. Jídlo dostává jedenkrát denně v podvečer. Po zažívacích obtížích dostává uvařenou rýži. Jako pamlsky používáme piškoty a sušenky pro psy a dále dostává žvýkací kostičky na čištění zubů. Chuť k jídlu má neustále a tak se jí občas podaří uzmout nějaký ten „volný" kousek ze stolu.

Na jaře jsme se zúčastnili setkání s Pomocnými tlapkami v Olomouci na výstavišti, kde se Tlapky prezentovali spolu s ostatními organizacemi pomáhajícími lidem s postižením.

Fjona nadále dopoledne tráví sama, aby měla šanci nabrat sílu na hyperaktivní tempo našeho Lukáška. Samozřejmě má klid po jídle a během odpoledne Lukášek tráví svůj čas i jinak než stále jen s ní. Lukášek rád vyhledává její přítomnost a ráno, když otevřu dveře jeho pokoje ho Fjona jde hledat pod peřinu. Lukášek tak hned vstává s úsměvem a dobrou náladou. Fjona s námi jezdí s na chatu, kde má veliký prostor pro běhání i skákání a chodí s námi na farmu na okraji města a na procházky.

Fjona mu nadále plní funkci kamaráda a tak plní svou roli a nelehký úkol naučit Lukáška jak navázat přátelství. Toto se dobře daří a Lukášek udělal veliké pokroky. Na podzim jsme podstoupili vyšetření u psycholožky a i k jejímu překvapení došlo k velkému zlepšení. Lukášek je víc naladěn na sociální kontakt,sám vyhledává v okolí lidi se kterými chce povídat nebo si hrát. Jeho posun dopředu v této oblasti je veliký a to i díky pejskovi.

Lukášek oslavil v listopadu jedenácté narozeniny a Fjona ve stejnou dobu své páté. Oba jsou stále plní elánu a jejich průběh bytem připomíná uragán i se svou ničivou silou :-). Fjona stále nemá ráda situace, kdy se někdo věnuje Lukáškovi (lechtá ho, dělá s ním hlouposti ...) doráží, štěká, skáče .

Rok 2014 nebyl pro nás jednoduchý, velmi nečekaně zemřel Lukáškovi dědeček a měsíc poté i prababička. V létě jsem já vážně onemocněla a několikrát pobývala v nemocnici. Lukášek situaci zprvu zvládal, na podzim však již na něj vše hodně dolehlo a uzavíral se do svého světa. Odmítal mluvit, komunikoval jen posunky a stále dokola řešil smrt, pohřeb a podobné věci. Vše bylo konzultováno s psychologem a na jeho doporučení jsme Lukáška nechali ať si se svými maňásky celou situaci odžije a ať místo nám povídá všechno právě Fjoně. Naštěstí se z toho Lukášek dostal a dnes je to zase ten veselý kluk s šibalskýma očima.

Před vánoci jsme byli osloveni k pomoci s diplomovou prací ohledně pomoci asistenčních psů lidem s postižením a rádi jsme slečně zodpověděli vše, co potřebovala vědět. Jedna maminka s autistickou holčičkou také měli zájem o pejska a vydali se do do organizace XY. Po popsání jejich zážitku, kdy přístup k dítěti s autismem a jeho potřebám vnímali jako veliké selhání, jsem o to víc ráda, že my jsme našli Pomocné Tlapky a že přístup tam byl profesionální, milý a vstřícný.

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019