Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Emie
Hledaný text:

Život s Emičkou

Vloženo: 25. 11. 2013

Když jsme si Emičku dovezli domů a pustili jsme ji dovnitř – do nového domečku-běhala a koukala, kde se to vlastně nachází. Nechali jsme ji ať si vše očuchá a okouká. Ukázali jsme ji nový krásný velký pelíšek od Dogmansu, který jsme ji koupili a nachystali a uvelebila se v něm.

Po nějaké chvilce jsme už začali i doma nacvičovat „pracovní“ povinnosti. Jirka uvázal na dveře provazy, aby Emča mohla otvírat. Poradil nám co a jak ještě doma dopilovat a nebo upravit. Pak jsme se šli také projít, aby poznala i okolí svého nového bydliště. Trošku koukala udiveně, že už nejsme v Plzni, ale zase někde jinde. Ovšem šla spořádaně.

Po 3 dnech Jirka odjel a my už zůstali sami. Poprvé šla s Ondráškem do školky, kde si ji všichni oblíbili a trošku nám „záviděli“ tak krásnou šikovnou společnici. Ve školce Emička s Ondráškem není, tak 4 hodiny tráví se mnou, kdy absolvuje veškeré návštěvy a vyřizování.

Také jsme si zvykali na návštěvy našich obchodů, úřadů a nemocnic. Musím uznat, že všude se k nám chovali příznivě, jen v některých obchodech stále nechápou, že tam naše Emča může. Několikrát jsme si museli nechat zavolat i vedoucí a vysvětlit jim, že náš pejsek tam opravdu může.

S Emičkou jsme jeli i na naši první dovolenou k přehradě pod stan. Mezitím co se Ondrášek u břehu čvachtal, ho Emča hlídala a pozorovala, i když si lebedila ve stínu. Ve stanu se ji asi líbilo, protože celou noc prospala. Také jsme zjistili, že opravdu nemá ráda vodu. Venku panovali teploty jak na Sahaře, ale ani za nic se nechtěla zchladit v nachystaném bazénku. Takže jsem ji chladila ručně. Po krásných 4 dnech u přehrady se jelo zase domů.

Protože jezdíme na hory, absolvovala také několik malých výšlapu. Hlavně k nám na trampskou osadu. Cestu zvládla naprosto v pohodě, ale malí býček se ji teda vůbec nelíbil a tak si na něj zaštěkala. Ten ji to oplatil malým během směrem k nám. Ještě, že byl dobře uvázaný. Ve vlaku si taky spokojeně ustele pod sedačkami a pak se diví, že už vystupujeme. Přijedeme domu, spolu s Ondráškem se stihnout nabaštit a padnou do hajan. Někdy spolu, někdy zvlášť.

Doma pěkně nosí většinu toho co si poručím, Ondráškovi podává hračky a předměty, o které si umí říct. Nejraději mají házení balonkém – oba. Tedy Ondra hází, Emička nosí. Je to opravdu jejich nejčastější činnost, kdy já mám aspoň chvilku pro sebe, na vaření či uklízení. Když jsou unavení, tak sebou plácnou o zem a mazlí se spolu. Ondrášek na Emče leží a ta spokojeně odpočívá. Hodně se spolu mazlí ať už na zemi na dece nebo v posteli. Jsou to prostě kamarádi, kteří si sedli. Ema mi také pomáhá uklízet, kdy mi podává rozházené hračky a věci.

Na Den bez bariér – veletrhu pro hendikepované v Ostravě jsme se jeli podívat za Jirkou a Olinkou, kteří Emu také cvičili. Emička i my jsme je velmi rádi znova viděli. Popovídali jsme si co je u nás nového (moc toho není), jestli Ema nezlobí (nezlobí) a celkově. Po cca 2 hodinkách jsme se museli vydat zpět domů.

V listopadu proběhlo setkání se sponzory, kteří přispěli na výcvik Emičky. Česká pojišťovna nám dala dárek - pojištění pro Emičku pro případ nemoci či úrazu. Velmi nás to potěšilo a mně dojalo, i slzička mi ukápla a ne jedna. Jen doufám, že Emie to nikdy nebude potřebovat. Byla jsem ráda, že jsem osobně poznala další lidi, díky kterým naši slečnu máme. A také, že oni poznali nás a hlavně Ondráška. Také viděli, jak těm dvěma to spolu klape.

I tímto bych chtěla ještě jednou velice poděkovat Nadaci Leontinka a ostatním sponzorům, všem, díky kterým je Emie naše. Samozřejmě obrovské díky všem cvičitelům a kolektivu Pomocných tlapek že pomáhají najít psí kamarády a partnery, každému kdo to potřebuje.

Za Ondráška Juščaka a Emie napsala maminka Barbora Kosiecová

 
Čekání na vlak Hrátky v listí Leháro Na kaštanech Na procházce Pod vrbou Podzim Podzimní procházka Pusinkůůů! V parku Ve vlaku Výlet na Bukovec
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

Benefiční koncert skupiny Čechomor 25. 4. 2018 od 19:30, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Znáte projekt Čtení pomáhá?

Máte tu čest být opět zapojení do krásného projektu,kdy děti a mládež čtením knížek pomohou vyčíst korunky na podporu našeho projektu. Myslíte, že překonáme rekord 11 dní z prvního projektu?
Čtení pomáhá

II. reprezentační ples Pomocných tlapek

Trsněte si s námi 2. 3. 2018 od 20h v KD Šeříková v Plzni

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018