Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Ema II
Hledaný text:

Povídání po půl roce

Vloženo: 23. 9. 2011
ema-114.jpg

Ahoj všichni z Tlapek,

vím že mám tentokrát opravdové zpoždění se psaním zprávy, ale nějak se záležitosti co dlouhou dobu počkaly začaly dávat do pohybu a musely se řešit i věci okolo toho a nezbylo času na nic jiného. Ale teď už je skoro vše za námi a já se konečně dostávám za počítač nejen z pracovních povinností, ale proto abych Vám napsala, jak se nám vede.
Je to už stará písnička ale u nás se neděje nic divného nebo nic co by nebylo v pořádku. Půlrok utekl jako voda. Ema je pořád dobře naladěné stvoření a máme s ní spoustu radosti. Pravda, sem tam zkouší, jestli náhodou v nějakém povelu přece jenom nepolevíme, jako že podávání ji občas dlouho trvá, nebo že čeká jestli si to přece jenom s povelem otevři dveře a jdi nerozmyslíme a nezměníme směr. Ale většinou na další povelování poslechne. Ona si je moc dobře vědoma toho že je miláček a snad čeká, že ji něco sem tam odpustíme. J Ale my se na ni snažíme být tvrdí a důslední. Nese to své ovoce...
Ema je nejen pes asistenční , ale stala se miláčkem celé naši rodiny a to nemluvím jen o mně a manželovi. Je hrozná legrace jak se těší z toho, když k nám chodí stálé návštěvy (rodina) a ona jakmile je cítí za dveřmi tak to dává najevo radostí a tím že čeká na rohožce u dveří. Na mamku už je zvyklá, ta je tady skoro každý den, když není doma manžel. Ale úplně nejvíc oddaně čeká na manžela. Má ohromnou radost z toho, že má tu svou smečku po jeho návratu konečně po kupě.
Onehda jsem ji musela nechat s manželem doma. Šla jsem do porodnice na návštěvu a tam by ji nepustili – jak mně kamarádka co tam zrovna byla s čerstvě narozeným miminkem informovala. Ema byla beze mě cca 4 hodinky (ještě jsem po cestě domů něco vyřizovala) a když jsem se vrátila, málem mně radostí povalila z vozíku. To bylo přivítání!
Jinak mám dobrou zprávu, jak se mi podařilo Emu tak vykrmit a máme teď tu „dietu“ J tak už se nám podařilo shodit 2 kg! Ještě jedno kilo a budeme na naši předchozí váze! Svědčí jí to víc a i Petr měl zřejmě pravdu že tu halti ohlávku č.2 měla malou, protože byla „spravená“ i v čenichu – ne halti ale Ema J Byla to taková roztomilá kulička.
Za dobu co Emu máme, jsme se naučili i pár automatických kousků – jako to podání klíčů a mobilu než vyjdeme ven. Ale jak říkal Petr, některé věci se stávají automatické natolik, že je pes dělá i bez povelu. Takže Ema když uzná za vhodné že je čas jít ven, nebo se prostě nudí, jde do chodby a donese klíče, které nechávám na stálém místě. Pak když mi je donese tak se hrdinsky tváří jak je šikovná.
Zvládá i velké množství lidí a hluk. Byla účastníkem na dvou svatbách a ani to jak se u ní všichni zastavovali a obdivovali ji, ji nevyvedlo z míry.
Ale jsem překvapená, kolik lidí stále nic neví o asistenčních pejscích. Stává se mi, že když jdeme po ulici tak nás lidi zastavují a dokonce se mě ptají, jestli mám zrakovou vadu nebo jestli nejsem úplně slepá, když mám asistenčního pejska. Vím, zní to divně, vždyť sedím na vozíku, který i sama řídím tak jak bych mohla být úplně nevidoucí (jako že tedy ani zrakovou vadu nemám)! Tady vidíte, jaké schopnosti lidé asistenčním pejskům přisuzují. Téměř lidské vodící. No a já pak vysvětluji,, že asistenční pes je něco jiného než pes vodící a lidé se mně pak ptají, co všechno pro mě Ema dělá a nestačí se divit, když jim to všechno povím. Možná by byla dobrá nějaká osvěta mezi dospělými tady u nás na Moravě. Naopak děti zastavují své rodiče, když nás míjejí a vysvětlují že „ten pejsek“ je asistenční a že mi pomáhá…. Je to docela legrace když děti ví víc než dospělí.
A mám takový dojem, že po půl roce mi končí milá „povinnost“ psát každý měsíc tak zase napíšu tak po půl roce nejpozději. Ne že by nebylo o čem psát, ale co máme Emu je toho času taky méně. Ona ta potvůrka chlupatá, ten náš psí miláček zabírá všechen volný čas. Je příjemné s ní trávit každé volné chvíle a pak člověk nemá čas na nic jiného.
Ema zrovna sedí u mě a kouká, slíbila jsem ji procházku venku tak čeká kdy že to vyrazíme. Začalo nám svítit sluníčko tak vyrazíme.
Ještě mi dovolte, abych ještě jednou všem moc za Emu poděkovala. Jak Vám z Tlapek, tak rodině v předvýchově a v neposlední řadě sponzorům. Nejen že mám z Emy já velikou radost, ale zároveň cítím pokaždé obrovské potěšení z toho, když na stránkách tlapek najdu zase nově předaného pejska a nově vzniklý tým….
Přeji všem pěkné dny babího léta a spoustu potěchy z přítomnosti svých asisťáků.

Peťa a Ema

 
ema-113.jpg ema-otevira-dvere-do-loznice.jpg ema-podava-klice.jpg ema-zavira-dvere-obyvaku.jpg foto-pro-radost.jpg jsem-sikulka.jpg kolikrat-to-jeste-po-mne-budete-chtit.jpg panicce-spadl-obal-z-fotaku.jpg tady-jsem-se-zabydlela.jpg tak-mam-nebo-nemam-podat.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019