Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Ema II
Hledaný text:

Ema a Petra po měsíci soužití

Vloženo: 22. 4. 2011
2011-03-29-002.JPG

Je to něco málo přes měsíc co jsme se vrátili z Třemošné, zatím z posledního pobytu. Domů jsme si tentokrát už přivezli naši Emu.

Když jsme na Emu čekali byla jsem pravidelným návštěvníkem webových stránek Pomocných tlapek, na kterých jsem okoukávala profily jednotlivých pejsků a jejich majitelů, četla si jejich společné zážitky a moc jsem se těšila, až i já takového pejska budu mít…… Pravda že při čtení jsem si i dojetím poplakala nad příběhy a osudy klientů, nad tím jak téměř dokonalé je sžití s psem, ale víc jsem cítila obdiv, jak k cvičitelům kteří dokážou takového psa vycvičit tak k samotným psím hrdinům na které byli jejich majitelé právem hrdí.

Nemohla jsem se dočkat, až i já budu moct cítit tu hrdost, radost a budu se moct těšit z přítomnosti „svého“ psího kamaráda. Moje očekávání a těšení však Ema zcela předčila. Je to taková malá černá kulička s očima jako dva hnědé knoflíky, rozverná, veselá, věrná ale hlavně úžasná. Když mi v Třemošné poprvé podávala předmět, musela si stoupnout na stupačky vozíku, aby mi dosáhla až do klína. Postupem času se i toto doladilo a teď už nemá problém. Pomáhá mi s mnoha věcmi, jak s podáváním předmětů spadlých na zem, svlíkáním věcí od ponožek až po svetr a bundu, sundávání bot, otevíráním a zavíráním dveří….. ale především je mi nepostradatelným společníkem a přítelem do pohody i nepohody, je mnohdy příčinou mé dobré nálady a lepších dní. Je zvláštní jak jedno jediné pohlazení černého kožíšku způsobí potěchu a pohladí duši.

Emu jsem si zamilovala od prvního okamžiku a troufám si říct, že i Ema nás (mně i mého manžela) a doma si velice rychle zvykla. Je u nás teprve měsíc a pár dní ale stačily jsme se sžít tak že mám dojem jako by tu byla už dlouho. Nehne se ode mě ani na okamžik, a když už se vzdálí, třeba proto že zatouží po měkkém koberci místo linolea, které v kuchyni kde se nejvíce zdržuju máme, tak si vždycky lehne tak aby na mně viděla.

Ráno mně po probuzení vítá svým rozverným pohledem a vrtícím ocáskem a to se mi hned lépe vstává. Pomáhá mi se svlíknutím ponožek, a když mi při převlékání něco upadne, podá mi to. Na místě počká než se dooblíkám a učešu a pak se nemůže dočkat až mi otevře dveře do obýváku ze kterého chodíme na zahradu se vyvenčit. Doma mně provází téměř při všech činnostech, když vařím, to vždycky sedí u linky a kouká, co to nahoře vyrábím. Možná i doufá že něco spadne dolů :-) Když pracuju tak leží u mého stolu a když náhodou má dojem že už dlouho se jí nevěnuju sedne si a čumákem mi nabere loket ruky, to aby mi dala znát, že chce pohladit.

Přes den je náš program různý, záleží na počasí, na tom jestli nejsem unavená a nemám moc práce. Snažíme se být každý den venku na procházce, sem tam chodíme i nakoupit – to je Ema vždycky v obchodě za hvězdu. Je neocenitelné, když mi něco nejen v obchodě upadne a jindy bych prosila někoho kolemjdoucího, aby mi tu věc podal, teď můžu říct Emě a ona mi dá vše až do klína. Ema je kamarád, kterému stačí už jen má přítomnost, věrně mně všude následuje a dělá mi společnost, je laskavá a vděčná za každé pohlazení za každý zájem a vše mi oplácí svou psí láskou.

Jsem moc vděčná všem z Tlapek, že jsem měla tu možnost získat psa, pomocníka a kamaráda v jednom. Děkuji za tu příležitost a tak veliký dar! Už teď si s Emou rozumíme a já už se moc těším co přijde až spolu budeme opravdu delší dobu ;-)

Petra a pac Ema.

 
2011-03-29-007.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019