Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Ema II
Hledaný text:

Čtyři měsíce s Emou

Vloženo: 27. 7. 2011

Ahoj Hani, Petře a všichni z Tlapek

Je čas na další psaní. Přiznám se, že mám asi trošku zpoždění ve psaní zpráv, ale čas ubíhá tak rychle a s Emou je to taková pohoda, že už máme pocit jako by s námi byla odjakživa a nějak jsem přestala počítat. Musela jsem se podívat do kalendáře, abych zjistila, že jsme spolu 4 měsíce.

U nás je vše v pořádku, zatímco Vám píšu tyhle řádky Ema vedle mě pokojně oddychuje po dobrém jídle. Dneska to byla docela legrace. Protože Emu krmím nejen já ale i David a ona chuděra měla dnes asi obzvláště hlad, nevěděla ke komu se vrtnout už od 16 hod... U koho že dneska dostane něco dobrého. Musela jsem se smát, když David každou chvíli pro něco odskakoval do koupelny, tak Ema vždycky vyrazila ode mě z kuchyně za ním. Pak zase přišla, když zjistila, že ještě není čas krmení. Nakonec David zakotvil se svými zájmy v obýváku na koberci (třídil si své botanické položky) a protože Ema věděla, že dnes chodí do koupelny kde má misku častěji, tak si lehla vedle něj a čekala, co bude dál. Dnes jsem ji ale dávala krmení já. Vyrazila jsem z kuchyně za 10 min 17 hod a ona okamžitě za mnou. Než dojedu s vozíkem tak mně vždycky předežene a jak se raduje, že bude jíst tak se honí za svým ocáskem, skotačí a raduje. Pak si sedne vedle misky na své místo a čeká, než vezmu kelímky a doprovodí mně do chodby, kde nabereme krmení. Pak v koupelně trpělivě čeká, než ji vše přichystáme. To bylo asi to nejsložitější: naučit Emu čekat než se nachystá jídlo. Protože jakmile ví, že se bude jíst, dříve nebyla k udržení a žádný povel nebyl dost povelem, aby poslechla. Teď už je to lepší. :-)

Od našeho posledního psaní se nic moc nezměnilo. Ema pořád beze mě nedá ani ránu, věrně mi slouží a dělá mi společnost. Když mně doprovází po bytě tak než by měla zajít za roh a nevidět mně tak raději počká, než ji dojedu. Jako by se chtěla přesvědčit, že je vše ok a že jedu za ní a neztratila jsem se. Když jdeme ven Ema už automaticky po navlečení košilky a halti ohlávky jde otevřít ložnici, kde si přesedám na elektrický vozík a pak jdeme zpátky do chodby. Tam už mi podává klíče a mobil, který najde vždy na stejném místě. Když se mi přece jenom stane, že tyhle věci nechám jinde tak hledá a diví se, kde se ztratily. Je to prima protože takhle mobil ani klíče nikdy nenechám doma.

Když se vracíme z venku tak Ema už před domem vyžaduje klíče do tlamy a nese mi je až ke vchodovým dveřím, kde mi je předá, jakmile odemknu tak okamžitě zase čeká na klíče do tlamy a nese je až ke dveřím bytu. Je to holka šikovná. Dokonce už jsme se naučili i to že mi pomáhá nosit odpadky do popelnice. Dostane sáček do tlamy a nese až k popelnicím, kde mi je opět předá. Takhle nosí i složený papír, karton nebo plasty. Mám z toho radost, protože tahle činnost nám dělala problémy na delší trasy. Ema vždycky ty věci upustila dříve ale nakonec se i toto naučila.

S Emou zažíváme spoustu radosti. Návštěvy, které k nám chodí často, pozná a vítá (ale ne dříve než ji dovolíme). Pozná, když se vrací páníček z práce nebo z venku a občas si sedne ke dveřím a čeká, než David odemkne a vejde. Když náhodou vyrazíme ven bez Emy a vracíme se tak první vchází do dveří vždycky David a já se loudám, protože mi to tak rychle nejede ;-) a když on odemyká, já jsem někde v polovině chodby, po odemknutí Ema vyrazí ze dveří a utíká, až se jí nožky motají a podkluzují na linoleu, za mnou a vítá mně už na chodbě domu. Pak mně doprovodí do bytu, kde mně znovu vítá a dává mi najevo jak je ráda že jsme zpátky.

Doma mi pomůže svléct bundu, mikinu... Ale dneska jsem tohohle využila i venku. Byly jsme na procházce, a protože prší, měla jsem pláštěnku. Rukáv mi zůstal po nějakém pohybu vysoko a potřebovala jsem ho stáhnout přes ruku, aby mi na ni nepršelo a tak jsem za jízdy Emě dala povel „sundej“ a ruku natáhla jejím směrem, ale jakmile mi ho přetáhla přes dlaň a prsty dala jsem povel „stačí“ a ona rukáv pustila. Je to holka šikovná. Rukáv byl tam, kde jsem ho chtěla mít. Když se vracíme z venku, když pršelo Ema se moc ráda nechává otírat aby nebyla tolik mokrá. Je to velký mazel. Když má pocit, že se ji nedostává moc pozornosti a lásky tak si o ni umí říct :-).

Vždycky když se nám něco povede nebo jsem překvapena, jak to jde říkám si, že Vám o tom napíšu, ale pak to zase zapomenu tak aspoň těchhle pár drobností na které jsem si vzpomněla. Mějte se všichni krásně a zase někdy napíšeme. David Vás taky zdraví. Pa Peťa a pac Ema

PS.: posílám pár fotek: z dovolené v Brně a taky z Pusteven

 
IMGP3920.JPG IMGP3930.JPG P1010349.JPG P1010350.JPG P1010352.JPG P1010355.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019