Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Elza-Lady
Hledaný text:

Barča s Elzou

Vloženo: 9. 4. 2015

Milé Tlapky,

všechny Vás moc zdravíme a moc se omlouváme, že jsme se neozvaly dříve. Měli jsme a stále máme teď velmi těžké a smutné období (úmrtí v rodině). Trvalo nám, než jsme se aspoň trochu zotavili z nejhoršího a i přesto jsme museli nějak fungovat. Teď už je to o trochu lepší, ale ztrátu milovaného člověka Vám nikdo a nic nenahradí a jen čas může zahojit to bolavé a prázdné místečko v srdci.

V únoru jsme s Elzou absolvovali cestu do Prahy, kde jsme se setkaly s Luckou Bílou, která nám poskytla finančí dar na koupi nového aktivnějšího mechanického vozíku. Jako svůj doprovod jsem kromě své Elzy, která je mou všeobecnou podporou, měla u sebe také milovanou osobu, co výrazně ovlivnila mou cestu životem. Jak už jste sami někteří mohli dle fotky vidět, Elza se stala populární hafandou tohoto dění a byla moooc hodná! Taky, když nám to počasí dovolí, se snažíme chodit na procházky. Nejčastěji do obory za prasátky a daňky, ale i kolem vody apod.

Min.1x měsíčně se snažíme jezdit domů. Když bych to měla shrnout, tak náš životní plán je neustále cestování za dobrodružstvím a to ať už na výlety, tak také do školky za dětičkami.

Děti i dospělí Elzu milujou a stala se součástí tohoto školního prostředí. Za dětmi jsme se byli podívat i na jejich lyžáku a bylo to super..

Panička se poprvé svezla na Bobové dráze, která se stala pro ní nezapomenutelným zážitkem a Elza čekala dole pod kopcem a koukala na paničku, zdali je normální a co to dělá? Musím říct, že jsme to obě ustály v pohodě a moc rády na tuto akci vzpomínáme. Další, kde jsme s Elzou byli, je již druhá návštěva v Praze a v Kutné hoře, kde jsme byli za naší milou návštěvou. No a teď v sobotu byla panička v Cirkuse. Zde bohužel Elza nemohla jít se mnou, ale jakmile se jí panička vrátila, tak mě Elza celou očmuchala a našla na mě chuchvalec srsti velblouda, na kterém jsem před tím seděla a pořád si mě nevěřícně prozkoumávala, zdali se ji v toho velblouda nezačínám měnit? Což samozřejmě nezačínám, tak pak uznala, že je vše ok a byla happy, že jsem se ji vrátila domů a ne jako velbloud, ale pořád jako člověk.

Jinak Elzinka se snaží být hodná a jen občas, když se zrovna nevyspí dobře, tak má roupy a to pak vymýšlí psí kusy, že se někdy nestačím divit co vše nevymyslí. Ale díky Bohu těch dnů není mnoho a převahu času společného soužití je to moje hodná holka a nejvěrnější parťačka jakou mám!

Když bych to měla shrnout daří se nám v celku dobře a když příjde nějaké to těžké období je to nová výzva pro nás obě, že to máme zvládnout a ustát. A mezi tím prožíváme i dny, kdy se můžeme i usmát a mít se krásně. Na Velikonoce nás čeká vycestování na týden a kousek do Maďarska, tak nám prosím držte palečky, ať cesta a vše kolem toho proběhne ok. A my až se vrátíme, tak pošleme fotečky z našeho velikonočního výletu.

Mějte se moc všichni krásně a brzy snad zase napsanou snad již při veselejších historkách ze společného soužití.

Moc se Vám omlouváme, ale ještě stále nám není vždy úplně hej, takže se nebudeme moc rozepisovat.

Chtěla bych poděkovat všem, co nám jakkoliv pomáháte, ať už vzpomínkou nebo jakkoliv jinak nesmírně si toho vážíme a děkujeme!! Také Děkuji Tlapkám, že mi do života přivedly tu nejlepší kámošku, jakou mám a ikdyž máme období kdybychom se vzájemně někdy odstřelily na Mars, tak přesto jsme nerozlučná dvojka, která je na sobě závislá a lidé kolem nás neosloví jinak než Bára s Elzou:)

Takže pac a pusu s přáním krásného jarního času přeji
Vaše holky Barča s Elzou.

 
Elza-otvira-dvere.jpg IMG_3965_resize.JPG IMG_3979_resize.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019