Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Elsa
Hledaný text:

Johana Humplíková a Elsa

Vloženo: 8. 9. 2020

Milí Tlapkáči,

když tuhle zprávu píšu, tak jsme spolu doma 22 dní. Udělali jsme obě docela hodně velký pokrok. Na začátku měsíce to bylo při trénování tak, že šlo jeden den parádně podávání do klína, ale vůbec nešlo podávání na stůl a druhý den přesně naopak, ale společnými silami se to zlepšuje. Umím trochu lépe dávat povely a už si více užívám společné chvíle, jak na zahradě či na procházkách. Jsem ráda, že mám takovou partnerku.

Elsa poznává nové lidi, třeba takové, bez kterých si naši smečku jen těžko představím. Takže s rodiči navštěvujeme obchod, s kamarádkami Verčou a Kristy jsme si dali příjemné setkání v Plzni, s kámoškou Markétou prošmejdili naše nové nádraží v Bystřičce (mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím), s bývalou asistentkou Soňou jsme byly na Vsetíně- já myslela, že si nás lidé moc nebudou všímat, všímali, ale pouze pohledem!(Snažím se, tyto pohledy, moc nevnímat, ale když mě osloví, jsem přítomna.) Jako rodina jsme navštívili Neratov v Orlických horách a o den později, rozšíření o kámoše Johanu a Kryštofa zoo Zlín- paní u pokladny se trošku divila ale, když jsme ukázali průkaz asistenčního psa, žádný problém nenastal. V zoo Elsu zajímalo skoro všechno, ale na to že tam byla ohromná spousta lidí, pachů, tak byla božííí.

Moje čtyřnohá pomocnice, jakoby věděla, kdy se nemusí moc snažit, a tak se snaží mnohem méně, když jsem s rodiči. Naproti tomu moc parádně „nosí nálepku" asistenčního psa, když jsem s ní sama nebo s kamarády. Když jí pochválí, byť jen potichu někdo cizí to vždycky povyroste a nese se, jak říká babička „jak pětistovka do záložně" no jako modelka prostě. Také má parťačka překonala různé strachy, jako jsou klobouky, ruční vrták, vařečka. Nemá problém s chozením do hospod v čemž má velmi silnou průpravu její první obchod, co jsme spolu navštívili, byl totiž Bohemia Sekt v Plzni, když jsi na to vzpomenu musím se smát, poněvadž nezůstalo jen u Bohemia sektu, ale já skoro vůbec nepiju alkohol.

Občas tak přemýšlím, jestli nemám doma kromě psa také kočičku, když se mi stočí do klubíčka k nohám nebo závodního koně když my podává boty, to musím skoro vždycky říct pomalu jinak by se přerazila jak jí to baví. Olizuje mi nohy, ale to jí vždycky musíme natřít bílým jogurtem zajímavé, že ruce nemusíme- ty líže i bez jogurtu, taky miluje stahování ponožek což musíme brzdit ráno poněvadž sotva by mi je rodiče nandali bez povelu- teď ne by je hned zase sundala. Teď právě chrápe a opírá se mi o nohu. Ať se vám všem daří a my zase frčíme do víru dobrodružství jako nějaké návštěvy a tak. Trochu jsem se bála srpna, protože jsem minulý rok byla hodně nemocná, ale teď už se nebojím protože vím, že kvůli Else se to nevrátí. Humplíkovi s Elsou

 
elsa122-01.jpg elsa122-02.jpg elsa122-03.jpg elsa122-04.jpg elsa122-05.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky - přesunuto na 10. 5. 2021!

Benefiční koncert skupiny Čechomor přesunut na 10. 5. 2021! Čtěte více...
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020