Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Eli
Hledaný text:

Soužití Daniely a Elí

Vloženo: 26. 1. 2015

Léto přeběhlo jako voda a píšeme s Elinkou novou zprávu. Celý půlrok nebyl, jak jinak, než krásný. Obě jsme si užily příjemné dny venku na zahradě. Po zjištění, že je v malém výběhu zakrslý králíček byla doslova nadšená. Vydržela by ho pozorovat mimo jídla, pití a svých potřeb klidně celé odpoledne. Občas její zábavu narušila kočička, se kterou se chtěla kamarádit, ale ta neměla pro Elinku pochopení a utekla. V první řadě jsem ji dost odvolávala já. Cvičení, canisterapie a válení se venku na dece je úžasné.

V červenci nám do rodiny přibylo další miminko Emička a Elince se moc líbí. Hlavně její hračky, které by si nejraději vzala. Starší Štěpán si naopak bere její hračku a Elinka si ji hned bere zpátky. Štěpánek se vzteká a Elí ho na uklidnění olízne a vše je v pořádku. Pozorovat to, je legrace:-) Jakmile mu něco upadne, Elí chce hned pomáhat a podat to. Je vidět, že má Elinka trpělivost.

Většinou každého půl roku se mi sejdou preventivní prohlídky, na které mě Elinka doprovází a vyloženě si v čekárnách užívá zájem od ostatních lidí. Vlastně všude kam přijdeme je obdivována, což ji dělá opravdu moc dobře :-) Někdy si hraje na dámu a na nikoho se ani nepodívá, sedí bez hnutí a kouká dopředu. Jen ještě nevím, jak bude reagovat na zvuk zubní vrtačky, protože tu ještě neslyšela. Doma si ji nemůžu vynachválit. Například jakmile uslyší, že něco spadlo na zem, ihned vyskočí a kouká co by to mohlo být. Několikrát se i stalo, že to nezaregistruju ani já a Elí u mě stojí s danou věcí v tlamičce. Elinka si plní všechny svoje úkoly s radostí a nadšením. Vypadá to jakoby si přitom spíš hrála, ale je pravda, že někdy musím zvýšit hlas. Jinak musí asistovat u všech činností. Vše pozoruje s takovým zájmem, jakoby se to učila. Když něco hledám ve velké zásuvce, kouká, co tam všechno je a pozoruje co beru a na co to potřebuji. Zrovnatak, když někdo něco vypráví, sedí, kouká a je u toho tak vážná, jakoby rozuměla :-) Opravdu se sní zasměju, i když občas musí být i malé pokárání. To všechno pochopitelně patří k našemu soužití.

V létě se nám povedlo i několik výletů, ale díky mému zdravotnímu stavu jich bylo méně, než jsme si plánovali. Doufám, že to bude příští rok lepší, protože cestování s Elinkou není vůbec žádný problém. Věřím, že nám dobrá nálada vydrží i nadále a zdraví bude lépe sloužit.

Od podzimu zkoušíme hipoterapii, na které se líbí i Eli. Ihned se zkamarádila s koníčkem i ostatními a jak je patrnné z fotografií, užívá si to se vším všudy (i terapii s blátem :-)).

Do nového roku přeji celému týmu Pomocných tlapek, všem pejskům a jejich sponzorům hodně zdraví a takovou spoustu úspěchů jako do této doby.

Daniela Boháčová a Elí

 
E01.jpg E02.jpg E03.jpg E04.jpg E05.jpg E06.jpg E07.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018