Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Eli
Hledaný text:

Půl roku uběhlo jako voda

Vloženo: 12. 1. 2016

Dalšího půl roku uběhlo jako voda a píšeme novou zprávu. Léto bylo velmi teplé, až zničující asi pro všechny. Na procházky se dalo chodit jen brzy ráno, nebo až pozdě večer. A to jsem byla po celodenním horku tak vyčerpaná, že jakmile se dalo trošku dýchat, usnula jsem. Na doporučení paní Pirnerové jsem nechala Elince upravit srst. Vzali jsme jí k paní, co mi stříhá druhého pejska. Elí se určitě ulevilo a příští léto to určitě udělám znova. Koupila jsem umělohmotnou nádobu v podobě škebličky pro děti na písek a použila ji na chlazení Elinčina bříška a tlapek. Pak jsme uvítali tolik očekávané snižování teplot. Příjemný podzim a nezvykle teplý začátek zimy nám to vynahradily. Elinka je venku na procházkách poslušná, jako ostatně všude. Jinak se v průběhu této doby nic negativního nestalo a vše je v naprostém pořádku.

Elinku můžu opět jen chválit, protože je ohromě klidná a trpělivá. Od chvíle kdy se vzbudím je Elí stále u mne, připravená pomáhat. Několikrát jsem si v noci shodila mobil z nočního stolku. Elí hned vyskočila, okoukla situaci a podala mi ho. S podáváním spadlých předmětů si se mnou opravdu užije. Při braní léků mi dost často upadne lékovka. Když vidí, že otevírám zásuvku, sedne si ke mně a vyčkává, jestli budu potřebovat její pomoc, kterou většinou potřebuji. Při mém úspěšném zvládnutí všeho potřebného vezme Elinka svou hračku a odejde na pelíšek. Nošení drobností našemu pejskovi doplňujeme i přes den, a to jejich posíláním z jednoho poschodí do druhého. Moc mi to pomáhá i v obchodech. Stane se, že shodím omylem nějaké zboží z regálu a Elinka je nadšená, a pomáhá. A nejen mě. Starší paní vyklouzla francouzská hůl. Elí ji hned upravovala nejlepší uchycení. Podala ji automaticky mě a já té paní. Elinka byla opět středem pozornosti. Další Elinky radostí jsou děti od synovců. Stane se, že přijedou společně a to je rej. Válejí se po koberci, pusinkují ji a já mám každou chvíli na klíně dudlík, lahvičku s pitím atd. Jen hračky by si nejraději nechávala. Dalším zážitkem bylo pro Elinku balení dárků. Seděla u nás na střídačku a sledovala každý náš pohyb. Štědrý den ji opět okouzlil a byla jako malé dítě. Běhala kolem stromečku, prohlížela a očichávala dárky. Nastalo jejich rozdávání, kterého se Elinka ujala s dychtivostí jí vlastní. Pochopitelně musela sledovat i rozbalování. Teď už nás čekají jen silvestrovské oslavy, ale z nich strach nemám, protože Elí je v klidu a na petardy a podobný hluk nereaguje. A navíc jsme byli všichni pohromadě.

Elí u všeho co probíhá doma musí asistovat a vše pozoruje tak, jakoby všemu rozuměla. Je opravdu moc vnímavá.

Jakmile nastane večer a sednu si na postel, Elinka už u mě stojí s vrtícím ocáskem a čeká na mé svlékání. Nemůžu jí zkazit radost a svléknout se sama bez její asistence.

V Elince mám opravdového parťáka.

Daniela Boháčová a Elí

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018