Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Eli
Hledaný text:

Elí po půl roce

Vloženo: 14. 7. 2015

Opět nastal čas na poslání další zprávy, jak probíhal čas od nového roku. Žádné potíže ani problémy jsme neměly. Brzy nám přišel termín první rekondice. Já se těšila, že uvidím zase tým trenérů, se kterým jsme se poznali při secvičování. Elinku jsem nijak nepřipravovala, protože vše co umí, téměř denně používáme. Jen mám slabý hlas na přivolání, když má volno na louce. Tento povel jsme cvičily vícekrát denně a přidala jsem k tomu i tleskání s odměnami. Ty ale nebyly pokaždé, když přiběhla. To by byl pak asi problém s váhou :)

Přišel víkend rekondice a v pátek jsme vyrazili do Třemošné. Elince jízda autem nevadila a bylo to fajn. V sobotu jsme se s trenéry prošli po Tescu, vyzkoušeli nás z poslušnosti a Elinka snad vše zvládla dobře. Odpoledne pak bylo příjemné posezení s ostatními klienty, se kterými jsme i hezky popovídali nejen o pejscích. V neděli po snídani se odjíždělo zpět domů. Oba s přítelem jsme to vyhodnotili jako velice příjemný víkend, ze kterého jsme si přivezli i několik rad od trenérů.

Také jsme si občas udělali nějaký program. Jako minulý rok jsme opět byly na pálení čarodějnic. Elinka si jako první krok prohlédla čarodějnici, která na té hromadě roští přes rok není. Moc se jí líbil zájem lidí, které mrzelo, že si ji nemohou pohladit. Elinka vrtěla ocáskem, dělalo jí to moc dobře. Je ale zvyklá ze supermarketů, že jí hladíme jen my, rodina. To nejdůležitější nás teprve čeká. Lázně.

Po velkých peripetiích se sháněním místa v některém z lázeňských zařízení, protože vše bylo obsazené, jsme nakonec sehnaly Lázně Darkov. Musela jsem Elinku nechat pojistit pro případ škody způsobené psem, ale to se neztratí nikdy. Do lázní jsme vyrazily během týdne. Byl to velmi hektický týden i pro Elinku. Dost zařizování, nákupy atd. Pak přišel den nástupu a my vyrazily směr Karviná. Při příjezdu nás čekalo moc hezké uvítání a přidělení pokoje. K našemu údivu jsme dostaly nadstandardní pokoj se vším vybavením tak, aby bylo místo pro pejska. Neplatily jsme žádný příplatek. Také se chystáme poslat poděkování vedení lázeňského zařízení.

Elinka se mnou na procedury nemohla, ale v klidu čekala na pokoji. Měla jsem z toho strach, protože jsme zvyklé být spolu celé dny. Elí to bez problémů zvládla. Dostala novou hračku, aby měla radost a opravdu měla. Hračky z domova nechávala ležet a nová byla ta nejoblíbenější :) Na vše jsem upozornila pokojské. Aby ji nehladily a v žádném případě ji nic nedávali. Žádné sladkosti, prostě nic a nevšímaly si jí. V průběhu pobytu nám hlásily, že si jich vůbec nevšímá, jen si někdy stoupne a vrtí ocáskem. Když se šlo venčit nebo na procházku do parku, projít lázeňský komplex, snad na každém kroku nás zastavovali lidé. Spousta otázek, úsměvů, pochval a díky Elince nás znali snad všichni pacienti. Jen většina Arabských pacientů neměla radost. Psů se bojí a doma jich moc nemají. Jejich asistentky jim musely vysvětlovat jak to je. Přes to všechno se asi čtyři na ni usmívali a jeden si Elí fotil. Když jsme odjížděli, všem bylo líto, že už tam nebude pejsek. Opravdu jsme se s maminkou utvrdily, jak se poznají milovníci pejsků. Po čtyřech příjemných týdnech jsme se vrátily domů a běžných dní. Elinka tu dlouhou cestu zvládla bez sebemenších potíží.

Začínají prázdniny, které nám přinesou určitě i další zážitky.

Daniela Boháčová a Elí

 
20150608_152726.jpg 20150624_111615.jpg 20150624_112235.jpg 20150625_113628.jpg 20150625_165826.jpg CARODKY2015_3.jpg CARODKY2015_5.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018