Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Eli
Hledaný text:

Daniela a Elí

Vloženo: 23. 8. 2016

Kalendář ukazuje měsíc srpen a to mi připomíná, že jsme s Elinkou zpožděné s naší letošní první zprávou a omlouváme se. V uplynulém půlroce jsem se potýkala se spoustou viróz a zdravotních neduhů, tak mne na procházkách s Elinkou často zastupoval přítel nebo maminka. Při návratu z vycházky, na které jsem chyběla, bylo veliké vítání, že jsme zase spolu. Elinka s radostí přiběhla, jako by mi chtěla vyprávět, co všechno viděla a o co jsem přišla. Nastal zlom a už jsme mohly ven společně. Bylo i pár horkých dnů, kdy se dalo ven jen brzy ráno a navečer do stínu. Elinka s našim dalším pejskem má k dispozici balkón, ze kterého sleduje vše, co se děje na ulici. U nás na vesnici se toho zase tolik ke sledování není, ale stačí, když jde někdo okolo. Naši psi začnou štěkat (jednoho máme ještě venku) a Elinka s hračkou v tlamičce kouká a vrtí ocasem. I když je okolo štěkot, nestane se, že by si zaštěkala také. Každou chvilku přiběhne, zřejmě mne zkontrolovat. Přijde, položí si hlavu na postel a je mazlení. Když vidí, že ji momentálně nepotřebuji, odejde se chladit o dlažbu na chodbě. Ale většinu času je u mne.

Ve dnech, kdy mi nebylo dobře, to snad Elinka vycítila a místo na pelíšku ležela vedle mé postele. Dávala ke mně hlavičku, jako by mi chtěla pomoci. Také mám pocit, že před ní asi nemám dávat najevo smutnou náladu. V takových chvílích to vypadá, jakoby to cítila a tak zvláštně na mě kouká. Možná je to jen můj dojem, ale snažím se toho vyvarovat.

Elí tady má taky kamaráda, se kterým chodíme ven. Když je oba s kamarádkou pustíme a mají volno, tak Elinka běhá a ponouká druhého pejska ke hře. Ten je ale starší a Elí ho vůbec nezajímá. Ta se nenechá odradit a svým způsobem doráží. Kamarádky pejsek miluje vodu, tak mu panička hází aporty do vody a Elinka ho pozoruje, asi nechápe, do čeho to skáče. Jde na schůdek a nemusím ji odvolávat, protože nemá zájem ani o namočení tlapky. Je poslušná ve všech směrech.

Doma jsem od Elí pod neustálým dozorem. Jakmile uslyší klapnutí brzd od vozíku, zvedne se a čeká, co se bude dít. Stačí říct, Elinko, půjdeme ven a radost je ohromná. Začne vesele pobíhat, až ji někdy musím usměrnit, abych ji mohla obléknout. To samé dělá, když přijede návštěva. V podstatě nepotřebujeme zvonek, protože nám dají vědět psi. Elinka, pobíhá, vesele mručí a má připravenou hračku, se kterou každého vítá. Je také roztomile žárlivá. Když jsme na dvoře, leží blízko mě v klidu ve stínu, ale jakmile se přijde některý ze psů nebo některé z dětí pomazlit, zpozorní a nenápadně a opatrně se mezi nás namáčkne. Je výborné, že děti jsou vedené k lásce ke zvířatům. Elinku a ostatní pejsky pusinkují, hladí a nějaké olíznutí nedělá problém jim ani jejich rodičům. Moc hezká byla zrovna včera její pomoc při zahozeném dětském dudlíku. Vzala ho a nesla samozřejmě mě. Utíkala s dudlíkem v tlamičce, jako malé dítě. Vypadalo to opravdu komicky, když běží po dvoře pes s dudlíkem. Bohužel jsem to nestihla vyfotit.

Také jsme začali jezdit na tenis. Pro Elinku bylo utrpení jen koukat, jak hrají ostatní s míčkem. Vyřešila jsem to jednoduše. Začala jsem hrát o zeď a je šťastná, že mi míček může podávat.

Elinka má radost, když jsem nešikovná a vše mi padá, což je opravdu často. Mě to zase moc pomáhá, protože nemusím nikoho volat o pomoc. Je vidět výborný výcvik. Je mi moc příjemné polohování a válení se s Elinkou. Moc mi to výborně pomáhá i psychicky.

Jsem za Elinku opravdu vděčná.

Daniela Boháčová a Elí

 
Danny-a-Eli_01.jpg Danny-a-Eli_02.jpg Danny-a-Eli_03.jpg Danny-a-Eli_04.jpg Danny-a-Eli_05.jpg Danny-a-Eli_06.jpg Danny-a-Eli_07.jpg Danny-a-Eli_08.jpg Danny-a-Eli_09.jpg Danny-a-Eli_10.jpg Danny-a-Eli_11.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019