Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Ebi
Hledaný text:

Ebinka je to nejkrásnější a nejmilejší sluníčko na světě

Vloženo: 30. 9. 2004

Máme tady už konec září, pomalu přichází podzim. Od mého prvního vyprávění, o psí kamarádce Ebi, která je nejenom mým asistenčním pejskem, ale také "lékařem", uplynul nějaký čas. To už určitě někteří z Vás dobře ví z prvního vyprávění.

Zajímá Vás, jak se náš společný život vyvinul za posledních několik měsíců, co se změnilo? Pak mám pro Vás všechny jedno řešení. Začtěte se do dnešního příběhu a vydržte až do konce, dozvíte se o nás spoustu nového.

Přes léto se Ebinka naprosto zdokonalila v tom, co již uměla. A také jsme spolu zažili spoustu senzačních zážitků a příhod.

Před koncem divadelní sezóny jsme spolu navštívili divadelní přestavení, které bylo zároveň natáčeno pro televizi. Šlo o zábavný pořad "Nikdo není dokonalý". Pří divadelních představeních sedávám s Ebinkou v lóží. Přestože v den zmíněného představení, byla Ebinka v divadle už po několikáté. Jakoby věděla, že se dnes jedná o něco trošičku jiného, než jindy. Chtěla se soutěže také zúčastnit, a tak se předními tlapkami opřela o "parapet" lóže, aby na účinkující herce dobře viděla.

Další z krásných příhod s Ebi, jsem zažila spolu se svou kamarádkou Gábinou. Všichni tři jsme šli do pizzerie, kde se scházíme téměř pravidelně. Než jsme stačili cokoli říct, nebo udělat, už Ebince přinesli misku s vodou, tak to probíhá skoro ve všech restauracích, kam s Ebi přijdeme. Příhoda, která se nám v pizzerii o pár minut později, troufám si říct, pobavila všechny zúčastněné. Když nám číšník donesl jídlo, zeptal se mě: "Můžu dát pejskovi šunku?" Řekla jsem mu, že to NEMŮŽE udělat.

Ebinka se v průběhu minulých měsíců naučila i další nové věci, a tím mě velmi mile překvapila. To ostatně dělá každý den. Na povel: "Přiveď Kubíka." (Kubík je můj brácha Jakub), vyběhne po schodech nahoru do Kubova pokoje a on spolu s Ebinkou přijde ke mně. A i když od září začal Kuba studovat na vysoké škole, a já jsem si myslela, že s tímhle povelem bude dost problém, protože Kuba nebude ve svém pokoji. Ebinka mi nedávno ukázala, že se obávám zbytečně. Na stejný povel přivede toho, kdo právě v jeho pokoji je. Nejčastěji Kubíkovo přítelkyni Andreu, kterou má Ebinka moc ráda. Stejně tak má Andrejka ráda Ebinku.

Další novou věcí, kterou se Ebi naučila, je zapnutí PC, na povel: " Zmáčkni počítač." Došlo k tomu jednoho dne, když mě bolela záda a nemohla jsem se shýbnout, abych si ho mohla zapnout sama, tak Ebinka přišla a pomohla mi s tím. Dneska už Ebinka zapíná počítač automaticky.

Díky Ebince mám i nové přátele. Jednoho dne mi poslal textovou zprávu jeden mladý muž z Mostu. Napsal mi, jestli bychom se nemohly setkat, že by mě a Ebinku moc rád poznal. Domluvili jsme si schůzku u mě doma. Když ke mně přišel, povídali jsme si o tom, co vše takový pes dokáže, a co je potřeba k získání asistenčního psa. Také to je na invalidním vozíku. Ebinka mu sama dobrovolně ukázala, co umí. Jarda se stal mým i Ebinčiným dobrým přítelem. Járo, obě dvě Ti za KRÁSNÉ přátelství MOC DĚKUJEME!!!!

Na dnešní poslední příhodě bych chtěla ukázat, jak moc je Ebinka trpělivá. Jednou jsem byla Ebinkou sama venku a porouchalo se mi přední kolo u elektrického vozíku, vozík se hůř ovládá, tak jsme museli jít hodně opatrně a pomalu domů. Ebinka poznala, že něco není, tak jak by mělo být.

Od 8. října natupuju na VŠ v Teplicích a Ebinka samozřejmě se mnou, jak nám to půjde se dozvíte v našem příštím příběhu.

Tak ať se Vám líbí ten dnešní!

Daniela Machová a Ebinka

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020