Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dusty
Hledaný text:

Dusty ve výchově

Vloženo: 2. 3. 2011
P1017768.JPG

Ahoj Tlapky,
z Prahy se Vám hlásí Dusty. Ještě mě neznáte, protože jsem v předvýchově nový.

Panička mě dostala teprve minulý týden, ale musím říct, že se mi u ní moc líbí a už jsme kamarádi. Doma má spoustu zajímavých věcí, které by se tak krásně kousali, hlavně kytky s dlouhými šlahounyJ Ale to mi nedovolí, pořád slyším jen ne a nesmíš…jo a už jsem dostal i na zadek, protože jsem dva ty šlahouny utrhl…Moc to nebolelo, ale dělal jsem že jo a taky jsem trochu plakal, aby si jako panička nemyslela..ale ona se nedala nachytat a vůbec mě neutěšovala…jen říkala něco o tom, že bych si na ní musel „trochu víc přivstat“, ale to nevím co znamená…

Jinak tu mám děsně nabitý program – pořád doma něco objevuju a hraju si a s paničkou jezdím do práce, musím jet autobusem a metrem a pak zase autobusem – no je to únavné, ale ještě se většinou nosím a v autobuse spím paničce na klíně, tak se to dá vydržet.

Pracujeme v takové ohromné budově, O2 se prý jmenuje, no a to byste koukali co tu všechno máme..třeba skleněné výtahy, ty se mi líbí, koukám kam jedeme a vůbec se nebojím..

A co je tu lidí! A všichni říkají jaký jsem roztomilý a mazlili by se se mnou, ale to jim panička zakazuje….taky kvůli tomu musím nosit takovou protivnou oranžovou vestu, aby jako lidi věděli že jsem budoucí asisťák a nehladili mě. Panička říká, že mi moc sluší, ale já nevím…nějak se v ní necítím..

No v práci jsem většinou hodný…mám zakázáno se toulat po kanceláři, i když je tu moc zajímavých věcí, tak většinou ležím u paničky pod stolem. Ale to taky nerada vidí, protože tam je spousta kabelů a ty se tak prima koušou..jenže to hned zase slyším ne a nesmíš…a když nedám pokoj, tak mě zavře do přepravky.

A tu já hrozně nemám rád…spí se v ní dobře, ale když se probudím, tak je tam nuda a nikdo si se mnou nehraje a tak kňučím a pištím a taky vyju…a panička mě chvilku utěšuje, pak se zlobí, ale nakonec mě vždycky vyndá. A dělám to tak i doma, mě se prostě ta bedna nelíbí a nelíbí a já v ní nebudu a nebudu. Jen v noci, to už je tam fajn, už ani nechodím čůrat, spím hezky až do rána..ale jak zazvoní budík a panička vstává tak zase kňučím a kňučím a panička říká, že má se mnou trápení a že nás sousedi nebudou mít rádi.

Na procházky ještě moc nechodíme, protože je venku zima a protože nemám ještě všechno očkování, ale už jsem se seznámil se svým budoucím kamarádem Angelem – to je portugalský vodní pes, takový můj vzdálený příbuzný. Vypadá jako fajn parťák, ale je proti mně ještě moc veliký a takový divoký a já se ho zatím trochu bál. Tak mi panička slíbila, že mě k němu bude brát až ještě trochu vyrostu. Už se těším, bude teplo a sluníčko a bude fajn mít kamaráda na hraní.

Mám za ten týden prostě spoustu zážitků, už jsem jel dokonce i vlakem a s páníčkem a s paničkou jsme byli na chalupě, tam se mi líbilo, máme velkou zahradu a je tam moc zajímavých věcí. A panička mi slíbila, že tam budeme jezdit často. To se těším.

Tak to už by pro dnešek stačilo, pokračování příštěJ

Mějte se moc hezky, pozdravujte moje sourozence a těším se, až se s Vámi se všemi potkám v dubnu osobně.

Pac posílá Dusty a jeho panička Pavla

 
P1017737.JPG P1017738.JPG P1017740.JPG P1017745.JPG P1017746.JPG P1017749.JPG P1017752.JPG P1017753.JPG P1017758.JPG P1017761.JPG P1017764.JPG P1017766.JPG P1017767.JPG P1017771.JPG P1017772.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019