Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Jak se Dodo se loučil s prázdninami

Vloženo: 21. 11. 2018

Ahojte,

i když se prázdniny chýlili ke konci, stále bylo krásné počasí a byla by přece škoda jen tak se flákat.

Poslední týden v srpnu jsme na jedno odpoledne navštívili bráchu Bobeše a jeho rodinu. Bobeš mi nejdříve ukázal zahradu, ale že tam mají vodní jezírko mi zapomněl říct. Takže jsem do něj malém spadl, jen tak tak jsem to ubrzdil. Také jsem Bobešovi dovezl dárek k promoci, kterou měl v červnu, ale já o ní nevěděl. Takového krásného plyšáka, hnědá chlupatá hlava Angry Birds, která byla Bobešovi podobná. Jemu se taky velmi líbila, jelikož si jí ihned odnesl domů do svého kouta, kam si prý nosí všechny svoje věci.

My ostatní jsme poté seděli venku na terase a povídali si a chválili Bobeše, Lenka a panička říkali, že krásně zmohutněl a že má krásnou játrovou barvu a i Pavlíčkovi ho chválili, jak je šikovný a jak jsou s ním naprosto spokojený. Celkem jsme tam strávili asi tři hodiny, i když jsme původně plánovali stavit se jen na chvilku a na rozloučenou jsme ještě dostali úžasná domácí rajčata.

Další z dlouho plánovaných akcí byl koncert Čechomoru na hudebním festivalu Soundtrack Poděbrady. Vstupenky prý kupovali dokud byli, takže na začátku dubna. To mě byl jeden týden, tak malý a už odhodlaný čelit nástrahám velkého světa. K večeru jsme vyrazili do Poděbrad, prošli se po kolonádě a pak rovnou do festivalového stanu. U vstupu "náš security" říkal, že tyhle cvičený můžou všude, Lenka se tomu smála, prý to zní jak cvičená opice.

Našli jsme si místa a posadili se, panička Lence vykládala, že kdyby neviděla, že si s ní klidně vymění místo, že ona skvěle vidí na obrazovky. Nedošlo jí ale, že na obrazovkách bude film a kapela bude pódiu. Takže když začali, Karel Holas se postavil paničce přímo za sloup, naštěstí pro ni to byla železná konstrukce, takže aspoň trochu viděla. Já neviděl nic, ale nevadilo mi to, dobře se mi totiž spalo. Když jsme po koncertu odcházeli, od někoho v sále jsem slyšel, že se mnou musí chodit všude, abych byl pak připravený na všechno.

Než jsme se vydali zpět k autu, chtěl s Čechomorem vyfotit. Počkal jsem proto, až skončí autogramiáda, abych je zbytečně nezdržoval od ostatních lidí. Když přicházeli ke stolu, zaslechl jsem " Jé, my tu měli Pomocnou Tlapku". Když už nikdo z lidských fanoušků nechtěl podpis, poprosil jsem se o společnou fotku. Čechomor se smál mýmu jménu a říkal mi Dodo Doležal. Po Soundtracku jsem si ještě udělat pár fotek v nočních Poděbradech, například ve světle fontány na kolonádě.

Další den jsme si Soundtrack Poděbrady zopakovali, panička totiž vyhrála lístky v jakési soutěži. Tentokrát jsme šli na pohádku Ať žijí duchové s hudebním překvapením. Ale to spíš bylo kino než koncert. To by mi ale zas tak nevadilo, spíš to, že tam bylo plno malých dětí, které to nebavilo a neustále přes mě chodili a rušili mě ze spaní. Po skončení jsme se ještě vyfotil z mostu se zámkem a šli se projít podél Labe.

Nakonec si dali zmrzku, rozloučili se s prázdninami a během víkendu se vrátili domů, pac Ďoďo.

 
01.jpg 02-doma_v_bedne.jpg 03-s_Bobesem.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07-Bobes.jpg 08.jpg 09-Soundtrack.jpg 10-pred_koncertem.jpg 11-behem_koncertu.jpg 12.jpg 13-s_Cechomorem.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019