Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo ve skalách

Vloženo: 16. 12. 2018

Ahoj přátelé, zdravím vás opět z Prahy.

V září jsme se naplno vrátili do Prahy a zase začaly ty povinnosti jako jízda MHD nebo návštěva obchodů. To jsem zvládnul úplně v pohodě, ale bylo těžké se znovu naučit jezdit výtahem, nějak se nám přes prázdniny zmenšil a i pelíšek, který jsem si vyhlédl, mi byl malý (prý následek soužití s kocourem).

Na konci září byl prodloužený víkend, neboli opět prázdniny, které jsme naplno využili. Ve čtvrtek večer jsme zavítali do Divadla na Jezerce na představení Poslední aristokratka.

Doma jsem dostal svoji "kulturní sadu", jeli jsme metrem na Pankrác a pak přes park pěšky k divadlu, kde jsem se nejdříve vyfotil u plakátu a pak teprve vstoupil do foyer.

Když jsme vstupovali, ostatní diváky zdravily "Dobrý den", na mě však "Jé, ahoj pejsku", lidí jim tam totiž chodí plno (skoro vždy mají vyprodáno), ale pes se tam objeví jen málokdy a navíc ví, že bych je mohl před Vámi pomluvit,  proto si mě tam hýčkali.

Celé představení jsem ležel v uličce a sledoval, co se děje na jevišti a bylo to velmi zajímavé, minimálně do první poloviny, na začátku té druhé jsem usnul a vzbudil se až při děkovačce. O přestávce totiž byla totálně nudná debata o tom, že musíme zjistit, jestli Kostka opravdu existuje, že bychom si tam mohli v létě udělat výlet. Opravdu existuje, sice pod jiným názvem a opravdu je až někde až za Brnem na jihu Moravy.

Po konci jsme, když jsme mířili k šatně, jsem zaslechl, že se se mnou musí chodit do divadla, abych byl zvyklý na vše. Při odchodu z divadla to zase bylo ostatním "Na shledanou" a na mě "Tak ahoj a zase přijď, jo?".

V páté ráno jsme vyrazili na víkend ve skalách. Nejdříve jsme zavítali do polského národního parku Stolových hor. Auto jsme nechali na bezplatném parkovišti kdesi v lese u Karlowa a vydali se na Naroznik a poté po vrcholu skály až k vyhlídce, kde byl zajímavý rozcestník, nejen, že byl designově pěkný, ale taky nám tvrdil, že cesta mezi vrcholem a tímto rozcestníkem by měla trvat hodinu dvacet pět, my to však šli asi dvě hodiny, někde se asi stala chyba. Stejným způsobem jsme se dostali zpět k autu, další ukazatel hlásil "za 45 minut tam budete" a po hodině a něco konečně auto. Noc jsme trávili v kempu, v chatičce. Po ubytování a večeři jsme se ještě byli podívat do lesa, kde jsme našli houby, asi tři hříbky a spoustu muchomůrek, krásně červených.

Druhý den jsme si udělali celodenní výlet do blízkých Adršpašsko-Teplických skal. Nejdříve jsme prošli Teplické skály a pak přes Vlčí rokli a mnoho různorodých schodů pokračovali do Adršpašských skal. Zajímavé bylo, že jsme tam potkali více Poláků, než předchozí den v Polsku.

Když jsme se vraceli, šli jsme si ještě koupit do automatu pamětní minci a na parkovišti jsem potkal flatí smečku, moji první flati ve volné přírodě. Až později jsem zjistil, že to vlastně byla rodina, jejich maminka/ babička byla sestra mojí babičky ze stejného vrhu C od mojí lidské maminky Yvetty.

Ráno po snídani jsme sbalili všechny věci do auta, rozloučili se s kempem a vyrazili směr domov, cestou jsme si však ještě udělali malou přestávku u vodní nádrže Les království poblíž obce Bílá Třemešná. A asi půl hodinovou procházkou jsme se šli podívat k přehradě, kde byly vybudované věže jako u opravdového království. Jednu z nich ale zrovna rekonstruktovali, takže to mělo trochu snížený zážitek a prý by to bylo ještě mnohem lepší, kdyby bylo trochu více vody. I přesto jsme si tento výlet maximálně užili.

Tak zase příští měsíc, Dodýsek.

 
01-ve_vytahu.jpg 02-pelisek.jpg 03-divadlo.jpg 04-v_divadle.jpg 05-stolove_hory.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13-teplicke_skaly.jpg 14.jpg 15.jpg 16-vlci_rokle.jpg 17.jpg 18.jpg 19-starosta_a_starostova.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28-prehrada_les_kralovstvi.jpg 29.jpg 30.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020