Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo v severních Čechách

Vloženo: 11. 10. 2018

Ahoj kamarádi,

sotva jsme se trochu vzpamatovali z naší daleké cesty, vyrazili jsme na další, tentokrát pouze na tři dny do severních Čech.

První zastávka byl zámek Jezeří, auto jsme nechali na parkovišti a zamířili rovnou k zámku. Na pokladně jsme si zakoupili vstupenky na první zámecký okruh- zámecké interiéry, a jelikož nám zbývalo ještě několik minut do začátku komentované prohlídky, šli jsme se podívat do kočárkárny, kde byla nuda k padnutí a také na zámecké psince, kde jsem se však zabavil a názorně předvedl, jak by se v takovém zámeckém psinci, cítil dnešní tzv. gaučový pes - totálně týraně. Pak mě vzali i do zámku, procházeli jsme pokoje a slečna průvodkyně nám hned na úvod, řekla, že nejhezčí, co tam mají, jsou záchody, mě však nejvíce oslnila vycpaná zvířata. Průvodkyně nás také vzala do pokoje paní a od ní vedli za tajnými dveřmi schody nahoru do pokoje pána, kam jsme se poté taky podívali. Prý pokud chtěli, tak se nemuseli vidět až 21 dní. Asi to tak bylo běžné, jelikož i Čechomor má v písni Hříšná stodola "on šel spát nahoru, ona dolů" (jakože do dolního patra, protože pak za ním běhala po schodech). Ale proč to tak bylo nenapadlo se nikdoho zeptat.. Po prohlídce zámku jsme se byli podívat ještě ve stáji a také v rodinné hrobce Mauzoleum čertova kaple. Když jsme se dostali do kempu, ustlal jsem si ve stanu, ještě dříve, než byl postavený. Večer jsme si byli ještě sednout k vodě a užívali si západu slunce za Krušné hory.

Druhý den jsme si udělali celodenní výlet. Ráno jsme se přesunuli autem k našemu výchozišti, do města Osek. Nejdříve jsme šli na nádraží, podívat se na model hradu Rýznburk, abychom věděli, co nás čeká, model však představoval původní podobu a my navštívili současnou zříceninu. Cestou tam jsme si udělali ještě menší přestávku u pomníku důlní katastrofy na dole Nelson III a pak plno dalších, už jen tak v lese. Po výšlapu jsme chvíli poseděli v podhradí a pak se šli podívat do věží. Cestou dolů jsme to vzali jinou cestou, kolem bývalé štoly Čertova díra a i přesto, že to byla jen díra ve skále, byla tam docela zima. Večer jsme chvíli poseděli v kiosku a pak se šli podívat k vodě a panička a Lenka jí i vyzkoušeli. Já seděl na břehu a sledoval ty divné přízraky: nejdříve na hladině plavala hlava a když se přiblížila ke břehu, začalo se pod ní objevovat tělo, až vystoupil z vody živý člověk.

Poslední den jsem se ještě musel vyfotit u cedulí, abych měl památku, kde jsem vůbec byl. Cestou domů jsme to vzali ještě přes Tiské stěny. U pokladny jsme zaplatili vstupné, já teda neplatil nic, aneb kouzelné slovíčko "psi zdarma", a pak se jen kochali. Nejdříve výhledem do krajiny a pak skalami, které měly nejrůznější jména a podoby. Dokonce jsme zde měli náš rychlostní rekord a turististický okruh 3,5 km jsme dali za tři a půl hodiny, opravdu bylo na co se dívat, jen těch schodů mohlo být méně.

Po návratu domů jsme se rychle zregenerovali a hned další den vyrazili na další výlet, ale o tom zase příště, tak zatím pac, Váš Dodo.

 
01-zamek_jezeri.jpg 02-kocarkarna.jpg 03-zamecke_psince.jpg 04-v_zamku.jpg 05.jpg 06-schody_od_pana_k_pani.jpg 07-zamek.jpg 08-staj.jpg 09-hrobka.jpg 10.jpg 11-kempovani.jpg 12-zapad_slunce.jpg 13-ryzmburk_model.jpg 14-pamatnik.jpg 15-zricenina_hradu_ryzmburk.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20-certova_dira.jpg 21-kemp.jpg 22.jpg 23.jpg 24-tiske_steny.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019