Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo Pražákem

Vloženo: 11. 7. 2018

Zdraví Vás Dodo,

ti lidé, co se na mě byli podívat, si mě přijeli i v sobotu 19. května vyzvednout. Rozloučil jsem se se sourozenci, chovatelkou, naposledy proběhl po zahradě a pak mě naložili do auta a odvezli do nového domova. Doma mi říkají Dodo a když dělám, něco, co bych neměl, například okusuji nábytek nebo tahám boty, tak mě osloví Dodánku, aby mi připomněli, že jsem malé hodné štěňátko. Jinak jsem prý velmi šikovný, už si umím na povel sednout, lehnout a povely typu zůstaň, k noze, místo a hlavně jídlo mi také nejsou cizí, ale nejvíce ze všeho mě baví cokoliv nosit. Zvládám v pohodě jezdit metrem, autobusem i tramvají, jen když jsou vysoké a dlouhé schody, tak mě ještě nosí (prý hlavně kvůli mým kloubům).

Po dvou týdnech v Praze jsme vyrazili na promoci do Třemošné, kde jsem se seznámil s lidmi od Tlapek a dokonce i s bráchou Bobášem, bráchou v pravém slova smyslu- máme totiž společnou psí maminku Jingles, ale jelikož máme jiného tatínka, je to spíše polobrácha (napůl brácha, napůl Bůh). Povídali jsme si spolu a já ho dokonce i párkrát zesrandy kousnul, když on se nechal. Taky jsem chtěl trochu pozlobit paní fotografku, která prohlásila, že tak úžasné štěnátko si nemůže nechat ujít, asi po dvou fotkách jsem jí zalehl fotoaparát a olízl obličej.

Poprvé jsem byl v obchodě a hned jsem zkazil náladu pánovi z ochranky, ani jsme nevešli na prodejnu a hned k nám přišel, že tam psi nesmějí. Panička mu začala vysvětlovat, že jsem asistenční tudíž mohu všude, on si však zavolal na kamery, kde mu to jen potvrdily a tak nám tedy dovolil si nakoupit, nám totiž náladu jen tak někdo nezkazí.

Poté jsme ještě jeli do Decathlonu, ale tam to byla nuda k padnutí. Nechápu, jak někoho může to nakupování bavit. Jiné to nebylo ani v Kauflandu, Lidlu či Tescu. Jediný obchod, kde mě to trochu bavilo byla Alza, tam to byla zábava, malý a navíc z poloviny uzavřený a měli tam i jiné věci než jen lidské jídlo a oblečení. Příští měsíc mi prý začne opravdová zábava, jsou tady totiž prázdniny a my už máme plno plánů a nápadů, co všechno podniknout.

Pac Pražák Dodo.

 
prazak-01.jpg prazak-02.jpg prazak-03.jpg prazak-04.jpg prazak-05.jpg prazak-06.jpg prazak-07.jpg prazak-08.jpg prazak-09.jpg prazak-10.jpg prazak-11.jpg prazak-12.jpg prazak-13.jpg prazak-14.jpg prazak-15.jpg prazak-16.jpg prazak-17.jpg prazak-18.jpg prazak-19.jpg prazak-20.jpg prazak-21.jpg prazak-22.jpg prazak-23.jpg prazak-24.jpg prazak-25.jpg prazak-26.jpg prazak-27.jpg prazak-28.jpg prazak-29.jpg prazak-30.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019