Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo na výletech

Vloženo: 10. 1. 2019

Zdravím všechny,

jak už to bývá, po září přišel říjen.

První víkend jsme jeli do Třemošné, ukázat ostatním jak jsem zase vyrostl a jak jsem šikovný. Abychom využili hezkého počasí naplánovali jsme si cestou tam i zpět výlet do přírody.

Cestou tam jsme se zastavili v Plzni a prošli si Sigmondovu naučnou stezku na okraji města. Nejdříve jsme objevili jeskyni, ve které se údajně v minulosti doopravdy žilo, poté bývalou kolomaznou pec. Cestou jsme taky našli hříbky, vypadaly krásně právě.

Odpoledne po výletu jsme se ještě zastavili na návštěvě u známých a pak jeli do Třemošné, kde to už byla klasika - povídání s ostatními a přezkoušení s Renčou a Pavlem. Pavel mě pochválil, prý jsem velký frajer, chtěl po mně, abych mu podal lahvičku od voňavky a já mu ji podal za to skleněný tělo, ostatní prý podávali za plastové víčko. Druhý den se opět jelo do Tesca do Plzně, kde jsem opět vše zvládl skvěle.

Odpoledne po Plzni jsme se ještě zastavili v obci Svatý Jan pod Skalou, kde jsme si udělali výlet po naučné stezce Svatojánský okruh.

Další víkend jsme si znova udělali výlet po D5, tentokrát jen do Starého Plzence k Hance, kde jsme společně s labradořími štěňaty šli na procházku na louku, kde se zkoušelo podávání, přivolání a chůze u nohy, oproti Třemošné naprostá brnkačka, a poté se šlo ještě společně do restaurace, kde jsme nabrali energii, já spánkem, panička a Lenka jídlem. Po restauraci jsme se s ostatními rozloučili a vyrazili ještě na Radyni, od restaurace po žluté turistické značce až k hradu. Na Radyni jsme si trochu odpočinuli, udělali pár fotek a pak se vydali přes vyhlídky zpět do Plzence.

Také jsme opět byli na koncertu Čechomoru, tentokrát dokonce v Rudolfinu. Dopoledne mě však ještě vytáhly na nákupy, páč zrovna byly slevy.

Po obědě jsme jeli autobusem na Palmovku, metrem na Můstek a pak pěšky kolem orloje přes Staromák až k Rudolfinu.. Dorazili jsme však trochu dříve, než bylo s Hankou domluveno. Abychom trochu zabili čas, šli jsme se projít ještě po nábřeží.

Do Rudolfina jsme vstoupili asi tři písničky před koncem odpoledního koncertu, přivítali se s Hankou a ta nám řekla, že budeme prodávat a upřesnila nám, kde co je- Taky nám řekla, že po koncertě moc lidí chodit nebude a před začátkem toho dalšího už bude zpět a měla vcelku pravdu. Těm moc lidem, co nepřišlo jsme prodali několik triček a ponožek, asi pět hrníčků a plno různých přívěsků a jiných drobností. A měla pravdu i v tom, že se vrátí před začátkem večerního, vrátila se přesně tak, že panička s Lenkou dorazili do sálu pár minut před začátkem. Není nad to, když Hanka dodrží své slovo. Já do sálu nešel, užíval jsem si klidu u stánku, kde bylo slyšet tak akorát.

Ke konci koncertu mě generální ředitel Kooperativy Martin Diviš vzal na podiu k Čechomoru, kde mě Franta i Karel pohladili a pak Martin začal mluvit o Kooperativě a Čechomoru a jejich spolupráci s  Tlapkami a zakončil to tím, že když jde dohromady Čechomor a Rudolfinum, určitě se k tomu hodí i pejsci. Po koncertu jsme ještě pomohli Hance na stánku a popovídali s Luckou, která měla od Tlapek Falca.

Pac a pusu, Dodouš.

 
01-petrovska-dira.jpg 02-houby.jpg 03-kolomazna-pec.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07-eskalatory.jpg 08.jpg 09.jpg 10-jeskyne-arnika.jpg 11-radyne.jpg 12.jpg 13.jpg 14-vyhled-na-plzenec.jpg 15.jpg 16-nakupy.jpg 17.jpg 18.jpg 19-u-stanku.jpg 20-s-frantou.jpg 21-s-karlem.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019