Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo na spinningu

Vloženo: 17. 12. 2018

Zdravím kamarádi,

zase uběhl další měsíc, zase jsem o něco povyrostl, zase jsem toho spoustu zažil a zase je na čase, Vám o tom napsat a podělit se s Vámi o moje zážitky.

V listopadu si na mě opět vymysleli nějaké novinky, jednou spíme až do 9 a jindy vstáváme už v 5 a jedeme na nákup. Respektive v pět vstávala Lenka a než se připraví, to je dost dlouhá doba, po kterou jsem ještě spal. Definitivně jsem vstával "až" v půl šesté, takže z postele rovnou na autobus. Ale řeknu Vám, takhle po ránu je ten svět docela divný. Když chodíme večer, je sice tma, ale živo, kolem jezdí auta, mluví lidí, cvakají semafory. Ale tentokrát bylo takové ticho, že jsem se i lekl, když někdo zavřel dveře od auta.

K Tescu jsme dorazili akorát chvilku po šesté, když končila panička po noční, společně jsme došli nakoupit, na krámě bylo minimum lidí a příjemné ticho. Před odchodem jsem se ještě vyfotil s ježkem, který měl na trakaří jablíčko mojí velikosti. A ze mě si dělají legraci, že jsem jak koník.

Čas od času také zajdeme do knihovny, kde ale musím dávat velký pozor, nejen abych příliš neotravoval ostatní návštěvníky, ale hlavně na knížky, paní knihovnice by asi nebyly moc nadšené, kdybych ocasem shodil knihu z regálu a pak jí tlamou podal jakože upadla.

Ke konci měsíce jsme jeli na Vyšehrad na Spinning pro Pomocné tlapky, podívat se, jak se ostatní krásně potí a já tam jel jako psí zástupce Tlapek. Bloncce od Hanky se prý nechtělo, tak jsme musel pracovat já černoch Dodo. V lidské říši by to bylo bráno jako rasová diskriminace. Já si však pořádně užil a poznal jsem plno nových lidí, například pána, který dělá krav magu (nebo něco takového) a přesto se neubránil flatímu objetí.

Pár dní poté napadl sníh, a tak se mohl uskutečnit Lenky nápad na PF, který měla již od půlky listopadu - černý pes, bílý obojek a zasněžená krajina, to vše v černobílém filtru. V sobotu ráno před první adventní nedělí jsme vyrazili vlakem do Pikovic a pak se projít nahoru do kopce do Petrova. Prostě se jen tak toulat přírodou..

Cestou zpátky jsme šli až k Sázavě, která byla dokonce i částečně zmrzlá, bylo to však ideální scenérie vhodná na pozadí PFka, žlutou halti, kterou jsem měl do té doby na sobě vyměnili za černou a jelikož se nám nepodařilo sehnat vyhovující bílý obojek, kolem krku jsem dostal bílou látkovou tašku s obrázky Čechomoru, která však na mém krku vypadala spíš jako šátek při nachlazení. Ale fotky se prý povedli a FP bude dokonalé.

Cestou na nádraží jsem se ještě vyfotil s Medníkem v dáli, pokud to stihnu, tak se tam nejspíš na jaře půjdeme podívat na Kandík psí zub, já bych však raději Medovník na Dodánkův psí zub. Třeba mi ho ale donese Ježíšek.

Krásné Vánoce a úspěšný nový rok přeje Dodo s rodinou.

PS: ty hezké fotky ze spinningu jsem si vypůjčil od strejdy Hejvyho a jejich autorem je Jiří Křivánek

 
001--_cesta-autobusem.jpg 002--_jezek-s-jablickem.jpg 004--_knihovna.jpg 005--_cesta-metrem.jpg 006.jpg 007--_nikam-nejedu.jpg 009--_spinning.jpg 010-jk.jpg 012-jk.jpg 013-jk.jpg 015-cekani_na_vlak.jpg 016.jpg 018-ve_vlaku.jpg 019.jpg 023.jpg 026-s_mednikem.jpg 027.jpg 030-peceme_cukrovi.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019