Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo na Karlštejně

Vloženo: 6. 9. 2018

Ahoj všem,

píši vám ze svých cest. Na úvod bych vám chtěl říct, že tato cesta původně vůbec nebyla plánovaná pro mě. Už totiž někdy v listopadu si totiž panička a Lenka koupily vstupenky na muzikálové představení Noc na Karlštejně na hradě Karlštejn, takže nápad na tento výlet se zrodil několik měsíců, než jsem se narodil já. Tenkrát prý říkaly, že uvidí, koho budou mít a pak se doplánují detaily.

Nakonec vyfasovaly mě. Takže z toho byl pouze dvoudenní výlet do Karlštejnského okolí. V sobotu dopoledne jsme si zabalili věc a vydali se na cestu do městysu Karlštejn. Ubytovali jsme se v kempu blízko hradu a vydali se na obhlídku lesů Berounských, po cestě, kterou možná kdysi dávno používal i Karel IV, nebo minimálně ve filmu po ní jede jeho představitel.

Po procházce jsme si v kempu trochu odpočinuli, já si dal k večeři granule a panička s Lenkou krokety, mezitím jsem zkontroloval u paničky na tabletu, co nového na Facebooku a pak si dal dvacet. Toho však využila Lenka a položila přede mě prázdné  kelímky od kofoly, aby to vypadalo, že nic nevydržím a padnu po dvou černých pivech. Což není pravda, já jako mladistvé štěně piji pouze čistou vodu a navíc pod vlivem by mě na představení nepustili.

Po odpočinku jsme vyrazili rovnou na nádvoří. U vstupu panička s Lenkou předložily své zakoupené vstupenky a na mě nikdo nic neřekl a řekl bych, že ani ostatní diváci si mě nevšimli. Usadili jsme se na svá místa a za pár minut začala hrát povědomá hudba a já se začal rozhlížet, jestli se bude něco dít, ale nic se nedělo, takže jsem si lehl  a za chvilku jsem usnul. Představení asi muselo být dobré, jelikož se mi dobře spalo. Vzbudil mě až velikánský potlesk na konci. Když jsem se v noci vrátili do kempu, ihned jsme si šli lehnout a pokračovat ve spaní.

Druhý den jsme nikam nepospíchali a v klidu dospali noční návrat. Po probuzení jsme si dali snídani a začali pomalu balit. Cestou domů jsme ještě stačili tak trochu objet svět. Byli jsme se podívat na lomy Velká a Malá Amerika, Kanada a Mexiko. Auto jsme nechali na parkovišti a vydali se objevovat kontinent Severní Amerika pěšky.

Vydali jsme se po žlutě značené cestě od lomu Velká Amerika, kolem Mexika a Kanady až k Malé Americe a pak zase nazpátek, mně to však přišlo jako velká otrava, ale statečně jsem šlapal s nimi a poslušně se každou chvíli zastavil a nechal vyfotil. Při jejich frekvenci focení se potom není čemu divit, že nám vychází průměrná rychlost přibližně 2 km/h. Většinou jsme však stavěli kvůli odpočinku, doplnění tekutin a nabrání sil.

Po návratu jsme odjeli na pár dní ke známým na vesnici a prý aby se ze mě nestal úplný buran, vzali na do Poděbrad na zmrzku. Chápejte to ale tak, že jsem musel chodit po městě a když přišlo na zrzku, Lenka si objednala černou (příchuť oreo) v černém kornoutku, aby jí ladila k psovi, tedy mně, udělala fotku, kterou se později pochlubila na FB a nakonec jí celou snědla sama a mně nedala ani ochutnat.

Ale prázdniny ještě nekončí, tak snad se dočkám zmrzliny někdy příště, Váš Dodý.

 
01-okoli_karlstejna.jpg 02-vyhled_na_karlstejn.jpg 03.jpg 04.jpg 05-odpocinek_v_kempu.jpg 06.jpg 07-zmozeny_dodo.jpg 08-pod_karlstejnem.jpg 09-na_nadvori.jpg 10.jpg 11.jpg 12-doslova_noc_na_karlstejne.jpg 13-po_predstaveni.jpg 14.jpg 15-spanek_v_kempu.jpg 16-u_lomu.jpg 17-velka_amerika.jpg 18-mexiko.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23-obcerstveni.jpg 24.jpg 25-v_podebradech.jpg 26-u_trpaslika.jpg 27-na_zmrzce.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019