Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dodo
Hledaný text:

Dodo na jarních prázdninách

Vloženo: 4. 3. 2019

Ahoj přátelé,

konečně i my jsme se dočkali jarních prázdnin a stejně jako ty Vánoční i část těchto jsme trávili v Plzenci ve služebním bytě. První den jsme si udělali menší výlet po okolí kolem Nového a Starého rybníku, poté přes hráz mezi rybníky a lesem jsme se dostali až na zasněžené pole u Sedlce.

Další den jsme si udělali výlet po Plzenci, nejdříve k soše Sv. Blažeje, na místě, kde stojí kdysi býval i jeho kostel, teď je tam jen deska s nákresem půdorysu. Od sochy jsme pokračovali do lesa k Andrejškám a přes Andrejšky jsme se opět dostali k Otysovu lomu. Sice zmizelo dříví na oheň, ale větší problém byl ten, že jsme opět neměli ty buřty na opékání. Prý bychom stejně u rozdělaného ohně vypadali jako dvanáct měsíčků, vzhledem k tomu, že v okolí byl ještě sníh..

Domů jsme se vraceli přes Skalní stezku a udělali jsme si malou zastávku u Mohyly, kterou hlídal kamenný had. Před odchodem jsem mu omylem rozbořil ocas a panička a Lenka si ze mě udělali legraci, že jsem najednou prokletý a přijdou si pro mě keltští druidi. Ale vzhledem k tomu, že jsem ještě tady, to byl pouze chabý žert.

Poslední výlet byl do okolí zámku Kozel. Autem jsme se přesunuli do Šťáhlav, nechali ho na parkovišti u Kozla a vydali se na pěší procházku. Nejdříve kolem Lopatského rybníku, při hezkém počasí si prý lze zapůjčit lodičky a projet se po hladině, takže nevím, co se jim na současném počasí nelíbilo počasí: nesněžilo, obloha krásně modrá a voda krásně zamrzlá.

Po modré turistické značce jsme se dostali až ke zřícenině hradu Lopata. Nahoru na hrad se muselo po dřevěné lávce, tu já zvládl s nadšením. Nejdříve jsme si přečetli informační tabuli, zapsali se do pamětní knihy a pak se Lenka vydala na průzkum hradu.

V druhé části byl velký kulovitý kráter, nejspíše pozůstatek po věži. Někdo z předchozích návštěvníků do něj dal slámu a tři velká polystyrenová vajíčka a vyrobil tak hnízdo. No a Lenku nenapadlo nic lepšího, než mě tam posadit a udělat si legraci, že tam hnízdí pták Dodo. Takže až se tam třeba vypravíte, možná tam již naleznete tři malá Dodáčata.

Z Lopaty jsme to vzali ještě na Mariinu skálu, příjemný altán na vrcholu skály, ze kterého byl příjemný výhled do okolí. Lenku například velmi zaujala stavba na jednom z kopců a prý až zjistí, co to vlastně je, tak se tam nejspíš vypravíme na další výlet. Zpátky ke Kozlu jsme se ještě zastavili u mohylového pohřebiště a poté jsme měli ještě menší zastávku u tabule na naučné stezce Okolo Kozlu.

K autu jsme se dostali přes zámecký park Kozla, v parku jsem se však musel vyfotit u informační tabule, která dokonce i mluvila, nejdříve řekla strohé "zde stojíte" a pak dodala pár zajímavých informací o okolních památkách.

Po výletě jsem padl do pelíšku a odpočíval, abych měl pak ještě dost síly jít se podívat na ten "superúplněk". Zářil skoro stejně jako pouliční lampy, ale jinak nic výjimečného a i v noci se pěkně spalo.

Po prázdninách mi dali pár dnů odpočinek a pak mě ještě vytáhli do Ikey,

pac a pusu Dodo; pes, nikoliv pták.

 
03.jpg 06-rotunda.jpg 09-otysuvlom.jpg 12.jpg 15.jpg 18.jpg 21-lopata.JPG 24.jpg 27.jpg 30.jpg 33-kozel.jpg 36.JPG 39-ikea.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020